Apsaugokite mišką nuo gaisro

Miško supirkimas miskusupirkimas.lt yra puikus būdas, jei norite ne tik parduoti mišką, bet ir sutaupyti laiko. Tačiau ne paslaptis, kad yra labai daug veiksnių, kurie gali sumažinti šio objekto pardavimo kainą. Vienas iš jų gaisras – jei kadaise miškas buvo sužalotas gaisro, o atkūrimo darbai nebuvo atlikti, tai gali neigiamai paveikti kainą.  Ir nors džiugina, kad dažnu atveju galima atlikti atkūrimo darbus ir visiškai atkurti prieš tai buvusį vaizdą, vis dėlto, yra ir kitas scenarijus – būtų dar geriau, jei gaisro apskritai būtų galima išvengti. Ar tai yra įmanoma? Nors ir yra sakoma, kad nuo tokių įvykių, kaip šis, niekas nėra apsaugotas, verta pastebėti, kad tikrai yra būdų, dėl kurių galite sumažinti gaisro grėsmę, taigi, pat metas susipažinti su šiomis aplinkybėmis.

Siekiant sumažinti žalą, kurią galėtų padaryti gaisras svarbu įrengti mineralizuotas juostas, dar vadinamas proskynomis. Savaime suprantama, tai turėtų būti daroma laikantis priešgaisrinės tarnybos  reikalavimų.

Atminkite, kad net besimėtančios šiukšlės gali tapti gaisro priežastimi. Taigi, kaip matyti, turite užtikrinti, kad jų jūsų miške nebūtų, nuolat stebėkite aplinką ir reguliariai atlikite šiukšlių šalinimą iš miško teritorijos.

Vis dėlto reikia pastebėti, kad tikrai ne viskas priklauso vien tik nuo miško savininkų – įtakos tam turi ir miško lankytojų elgesys. Būtent dėl šios priežasties bus geriausia, jei užtikrinsite, kad į šią teritoriją negalėtų patekti pašaliniai asmenys. Sudarykite sąlygas į jį patekti tik tiems, kuriais jūs pasitikite, tačiau net ir šie žmonės turėtų žinoti, kaip gali ir kaip ne, elgtis jums priklausančiame miške. Nustatykite aiškias ir tikslias taisykles, kurių būtų privalu laikytis visiems: lankytis būtų galima tik tose miško vietose, kurios yra pritaikytos šiam tikslui; būtų draudžiama šiukšlinti ir t. t.

Ne paslaptis, kad miškas yra vienas daugiausiai žmogui naudos galinčių suteikti objektų. Tačiau tuo pat metu nereikia pamiršti, kad jam taip pat reikalingas ir didžiulis žmogaus dėmesys įvairiose srityse. Na, o viena iš jų yra gaisro prevencija. Tad dėkite visas pastangas, kad šio nemalonaus įvykio pavyktų išvengti.

vytautas