Elektroninių parduotuvių kūrimo mitai

Elektroninių parduotuvių kūrimas – būtinas procesas, jei tikslas yra elektroninės parduotuvės, tačiau, akcentuotina, kad jis neatsiejamas ir nuo tam tikrų mitų. Taigi, kokius mitus svarbu paneigti kalbant apie elektroninių parduotuvių kūrimą?

Elektroninių parduotuvių kūrimui neegzistuoja jokios tendencijos

Bene vienas ryškiausių mitų, kurį svarbu paneigti, yra susijęs su tuo, jog šiam procesui negalioja jokios tendencijos. Iš tiesų, elektroninių parduotuvių kūrimas yra glaudžiai susijęs su tam tikromis tendencijomis, kurios, linkusios keistis, todėl kiekvienais metais galima įžvelgti naujų kūrimo krypčių. Pavyzdžiui, šiais metais ypač populiaru naudoti vintažo elementus judančių dalelių fonus ir nuotraukas.

Elektroninių parduotuvių kūrimo procesui nereikalingas individualus pokalbis su užsakovu

Tai – dar vienas plačiai paplitęs mitas. Žinoma, elektroninę parduotuvę galima sukurti ir be pokalbio su užsakovu. Vis dėlto, sprendimas jį surengti, yra kur kas geresnis, kadangi jo metu bus galima detaliai aptarti visus etapus, tiksliai įvertinti verslo poreikius bei pasiūlyti geriausius sprendimus.

Elektroninių parduotuvių kūrimas – procesas, kurio negalima atnaujinti

Dar vienas mitas, kurį taip pat svarbu paneigti kalbant šia tema yra tas, jog kai kurie žmonės linkę manyti, kad šio proceso atnaujinti jau nebeįmanoma, kitais žodžiais tariant, tai, kas sukurta, ir liks visam laikui. Iš tiesų elektroninių parduotuvių kūrimas yra neatsiejamas nuo atnaujinimo (dažnu  atveju tai yra tiesiog būtina). Be to, procesas neatsiejamas ir nuo kitų veiksmų, pavyzdžiui, priežiūros arba administravimo.

Elektroninių parduotuvių kūrimas – viskas, ko reikia, siekiant vykdyti prekybą internetu

Nors elektroninių parduotuvių kūrimas yra iš tiesų svarbus, jei kalbėtume apie tai, ko reikia  norint vykdyti prekybą internetu, dėmesį verta atkreipti į tai, jog vien tik to tikrai nepakaks. Siekiant kokybiškai vykdyti prekybą internetu, bus reikalingi ir kiti procesai, paslaugos: reklama ir jos priemonės, žmogiškieji ištekliai ir t.t.

Elektroninių parduotuvių kūrimas gali būti atliekamas savarankiškai

Savaime suprantama, turint reikalingas žinias bei įgūdžius, elektroninę parduotuvę galima sukurti ir savarankiškai, tačiau, jei siekiate sėkmės, tokia nuomonės labiau turėtų prilygti mitui, o ne teiginiui, kuriuo iš tiesų reikėtų vadovautis. Net ir tuo atveju, jei elektroninių parduotuvių  kūrimas nėra visiškai jums svetimas procesas, reikėtų rinktis profesionalų paslaugas.

vytautas