Ruošiatės GAP year: į ką verta atkreipti dėmesį?

GAP year – vis labiau ir labiau skirtingose šalyse populiarėjantis reiškinys, kuomet mokyklą baigę jaunuoliai, nusprendžia nestudijuoti, o tiesiog praleisti metus užsiimdami kita veikla. Ir iš tiesų, sprendimas pasirinkti GPA year labai dažnai būna sėkmingas ir turi daug privalumų: per šiuos metus galima nuveikti tiek daug, kiek dažnas nenuveikia 12 metų, praleidęs mokyklos suole. Na, o bene svarbiausias dalykas yra tas, jog būtent per šiuos metus dažnam pavyksta suvokti, ką iš tiesų norėtų veikti gyvenime (kokias studijas pasirinkti, kokį darbą dirbti ir pan.). Na, o, kad GAP year virstų pačiais geriausiais metais jūsų gyvenime, turime jums keletą puikių patarimų.Brandos atestatų vertimas

Vykstate į užsienį? Turėkite bent preliminarų planą

Ne paslaptis, kad nemaža dalis žmonių, GAP year metu nusprendžia išvykti į užsienį ir  tai yra puikus pasirinkimas, galintis turėti daug naudos. Tačiau, jei ir jūsų nuspręsite taip pasielgti, tai nevykite neturėdami bent preliminaraus plano – atkreipkite dėmes į tai, kad šis laikas bus dar sėkmingesnis ir naudingesnis jums, jei turėsite bent šiokį tokį planą. Žinokite kur vykstate, žinokite, ką norite veikti. Išankstinis apsisprendimas, ką veiksite – savanoriausite, dirbsite, lankysite kursus ir t.t. ar tiesiog keliausite, bus labai naudingas. Beje, jei nusprendėte išvykti, tai nepamirškite ir dar vienos paslaugos. Tai – brandos atestatų vertimas, juk niekada negalite žinoti, kuomet prireiks į užsienio kalbą išverstos diplomo kopijos.

Ne paslaptis ir tai, kad labai dažna priežastis, dėl kurios nusprendžiama turėti GAP year, yra noras suvokti, ką veikti toliau, pavyzdžiui, kokias studijas pasirinkti. Tačiau labai didelei daliai žmonių šis klausimas atrodo vienas sunkesnių, tad, nieko keista, kad atsakymo paieškos trunka ilgai. Tačiau svarbiausia – iškristalizuoti tikrąjį norą. Metai yra puikus laiko tarpas tai padaryti. Na, o atsakymą surasti padės ne tik nuolatinis savęs klausimas, ką norite veikti, bet ir nuoširdumas, asmeninės pastangos. Analizuokite, stebėkite, kokia veikla jums teikia didžiausią malonumą, kas jus labiausiai domina, ką norėtumėte veikti kiekvieną dieną? Galbūt tai ir yra jūsų kelias?

vytautas