Skrandžio mažinimo operacija bei cukrinis diabetas: ką tai turi bendro?

Jei reikėtų įvardinti vieną baisiausių šių dienų žmonijos ligų, ko gero, daugelis atsakytų, jog tai – vėžys ar depresija. Iš tiesų, šios ligos tampa labai svarbiomis mūsų visomis problemomis ir kasmet dėl jų miršta daugybė žmonių visame pasaulyje. Vis dėlto, negalima pamiršti ir dar vienos grėsmės. Tai – cukrinis diabetas. Statistika rodo, kad šiuo metu mūsų šalyje cukriniu diabetu serga daugiau nei 100 000 gyventojų, o visame pasaulyje – ne vienas milijonas. Tačiau bene blogiausias dalykas yra šios ligos sukeliamos pasekmės: cukrinis diabetas gali tapti vėžio, Miokardo infarkto priežastimi, o taip pat – pažeisti įvairias jūsų kūno dalis. Dėl nekontroliuojamo cukrinio diabeto, pacientas gali jaustis vangiai, greitai pavargti, o ilgainiui – tapti nedarbingu ir iškristi iš darbo rinkos. Visi šie scenarijai skamba ypač bauginančiai. Tačiau tam, kad galėtumėte bent kiek sumažinti šios ligos tikimybę, turime žinoti, dėl kokių priežasčių ji kyla.skrandzio mazinimo operacija

Dauguma žmonių yra linkę galvoti, kad cukrinis diabetas kyla dėl to, kad pacientas suvartojama per didelį kiekį  cukraus. Tačiau yra ne visai taip – iš tiesų cukrinį diabetą gali sukelti stresas, paveldimumas, nekontroliuojamas svoris. Vis dėlto, tam tikrų sąsajų tarp cukrinio diabeto bei cukraus, tikrai yra. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad perteklinis cukraus suvartojimas yra traktuojamas kaip netinkama mityba, o netinkama mityba – viena cukraligės priežasčių.

Taigi, kaip matyti, cukrinis diabetas yra viena iš tų ligų, kuri gali gerokai pabloginti jūsų gyvenimo kokybę ar netgi sukelti mirtį. Išvada aiški – turime daryti viską, kad išvengtume šios ligos. Vienas ryškiausių veiksnių, kuris gali tapti cukrinio diabeto priežastimi, yra nekontroliuojamas antsvoris arba nutukimas. Belieka tik pridurti, kad būtent tokiais atvejais, žmogui jau yra pernelyg sudėtinga išspręsti šią problemą, todėl yra reikalingi efektyvūs ir profesionalūs sprendimai. Ar įmanoma padėti? Tikrai taip, o pačia geriausia pagalba gali tapti skrandžio mažinimo operacija, kuri užtikrina efektyvius ir ilgalaikius rezultatus. Pacientai, kuriems buvo atlikta skrandžio mažinimo operacija, ne tik sėkmingai atsikrato nereikalingų kilogramų, bet ir sugeba savo svorį kontroliuoti ateityje. Kaip žinia, tai gerokai sumažina cukrinio diabeto tikimybę ir leidžia mėgautis gera savijauta.

vytautas