Rūpinkitės sveiku savo grožiu

kosmetika-2

Grožio sąvoka ne visada susijusi su sveikata, ekologija ir puikia savijauta, tačiau iš tiesų turėtų būti būtent taip. Tik sveikas, aplinkai draugiškas žmogus, yra pats gražiausias. Todėl jau ne vienerius daugelis grožio ir sveikatos specialistų ragina rinktis ekologiska kosmetika, kuri švelniai rūpinasi oda, plaukais, nagais, padeda išsaugoti sveiką kūną ir natūralų grožį.

Ekologiška kosmetika – kas tai?

Dažnai renkantis ekologiška kosmetika internetu ar perkant parduotuvėse, sunku atskirti ją nuo natūralios kosmetikos. Manote, tai vienas ir tas pats? Deja, klystate. Ekologiškai kosmetika nepakanka to, kad ji būtų pagaminta iš natūralių medžiagų. Šios rūšies gaminiai griežtai sertifikuojami, jiems keliami itin aukšti reikalavimai. Ekologiškos kosmetikos priemonės gaminamos:

  • Tik iš natūralių ir ekologiniuose ūkiuose auginamų žaliavų (augalinių bei gyvulinių);
  • Užtikrinant minimalų cheminių reakcijų kiekį, kurios kyla dėl skirtingų medžiagų sąveikos ar pridedant netinkamų komponentų;
  • Neišbandant jų su gyvūnais, bent jau taip teigia ekologiska kosmetika reklamuojantys pardavėjai;
  • Laikantis bendrų ekologijos idėjų: tiek auginant žaliavas, tiek perdirbant jas, tiek vykdant pakavimo procesą, turi būti minimaliai teršiami aplinka.

Geriausia ekologiska kosmetika kruopščiai kuriama, atsakingai gaminama, o galiausiai ir parduodama tik ekologiškai švariose ir aplinkos neteršiančios ar iš antrinių žaliavų pagamintose pakuotėse.

Tik žinojimas padeda atskirti kokybišką produktą

Kartais atsitinka taip, kad net ir neekologiški produktai vadinami tokiais, siekiant didesnio populiarumo, geresnių pardavimų. Pirkėjai gali lengvai apsigauti, jeigu nežino į ką atkreipti dėmesį. O atskirti ekologišką kosmetiką yra tikrai labai paprasta. Visų pirma, ji turi turėti sertifikatą. Tiek perkant ekologiska kosmetika internetu, tiek ją įsigyjant tradicinėse paduotuvėse, turi būti matomas apie sertifikato gavimą bylojantis ženklelis. Populiariausi pasaulyje ženkliukai:

  • Juo žymima ekologiška kosmetika, kurios sudėtyje yra 95 proc. augalinių dalių ir iš jų bent 10 proc. yra sertifikuotos. Sintetinių dalių galima dėti ne daugiau nei 5 proc., o žmogaus sveikatai žalingi ingredientai griežtai draudžiami, tad įsigiję šiuo ženklu pažymėtus gaminius, galėsite jaustis saugūs.;
  • BDIH – vienas griežčiausių sertifikatų, kalbant apie ekologiska kosmetika. Jis kelia reikalavimus ir gamybos procesų saugumui, ir alergenų kiekiui, ir žaliavų apdirbimo intensyvumui, ir pakuočių gaminimui. Įmonė negali gauti sertifikato, jei bent 60 proc. visos produkcijos nėra sertifikuota.

Aukščiau paminėti sertifikatai yra išduodami kiekvienam produktui atskirai, o ne visai įmonės gamybos linijai, todėl kiekvienam gaminiui skiriama pakankamai dėmesio. Galbūt dėl to įsigyti tokią ekologišką kosmetiką yra ypač aktualios akcijos – tuo metu gerokai nukrenta jų kaina, kuri dažnai yra aukštesnė nei panašių gaminių.

Ieškokite gaminių tik kokybiškose parduotuvėse

Pardavėjai puikiai supranta, kad žmones itin domina ekologiska kosmetika ir pardavimas dėl to būna ne visada sąžiningas. Dažnai neteisingai manipuliuojama žodžiais, pateikiami netikslūs prekių aprašai. Specialistai rekomenduoja kokybiškų produktų ieškoti tik žinomose, visoje Lietuvoje ar net pasaulyje pripažintose parduotuvėse. Tad kai reikalinga dekoratyvine ekologiska kosmetika vilnius ar kitas Lietuvos didmiestis nebūtinai yra pats geriausias pasirinkimas. Kartais ekologiški gaminiai platinami ir mažuose miesteliuose ar parduodami internetu. Jeigu norite įsigyti kokybiškos kosmetikos bei kitų grožio prekių – būtinai apsilankykite Mesoderma.eu svetainėje

Beje, internete galima įsigyti produkcijos ir iš kitų valstybių, tačiau prieš tai verta pasidomėti, kaip jos pasiekia mūsų šalį. Juk kiekvienas ekologiškas produktas turi būti laikomas tam tikromis sąlygomis, nes gali greitai prarasti savo savybes, sugesti ir tada ekologiska kosmetika sukels daugiau vargo nei naudos. Tad būkite atsakingi, protingi ir žingeidūs rinkdamiesi!