Ar žinote, kur išsinuomoti baidares ir kokius klausimus užduoti?

baidares

Šilti savaitgaliai – puiki galimybė leistis į žygį baidarėmis. Tai malonus laisvalaikio praleidimo būdas, atitinkantis tiek jauno ir energingo keliautojo, tiek vyresnio ir ramias pramogas vertinančio turisto poreikius. Svarbiausia, ką turite žinoti, – kur išsinuomoti baidares, kad gautumėte aukštos kokybės, lengvus ir manevringus laivelius, su kuriais kelionės metu jaustumėtės užtikrintai ir saugiai.

 

Rinkitės patikimą baidarių nuomotoją ir kokybiškas baidares

Augant baidarių nuomos populiarumui, keliones baidarėmis ėmė siūlyti vis daugiau baidairių nuomotojų. Vis dėlto, kad būtumėte patenkinti suplanuotu žygiu, rekomenduojame rinktis patikimą nuomotoją, kuris gali pasiūlyti nuolatos atnaujinamas, tvirtas, lengvas ir patogiai valdomas baidares. Neįvertinę šio aspekto, galite skaudžiai nusivilti, kadangi kelionė su nepatogiomis baidarėmis reikalaus kur kas daugiau jėgų, o tai reiškia, kad greičiau nuvargsite, jausite nugaros skausmus. Nekokybišką baidarę bus sunku valdyti posūkiuose, turėsite sunkumų ir tuomet, jei baidarę reikės pernešti sausuma.

Kad būtumėte patenkinti išvyka baidarėmis, skirkite laiko ir pasidomėkite baidarių nuomotojų patirtimi. Rinkitės tuos, kurie šioje srityje dirba ne vienerius metus ir gali užtikrinti aukštą baidarių kokybę. Tai vienas svarbiausių klausimų, kuriuos turite užduoti baidarių nuomotojui – įsitikinkite, kad galėsite plaukti su naujomis, tvirtomis baidarėmis. Būtina pasidomėti, ar baidarių nuomotojas duos gelbėjimosi liemenes (jei plaukiate su mažais vaikais, – paklauskite, ar gausite mažesnio dydžio liemenes), taip pat – kuo ypatingas vienas ar kitas plaukimo maršrutas.

 

Rinkitės plaukimo maršrutą ir nakvynės vietą

Rinkdamiesi plaukimo maršrutą, įvertinkite savo ir kelionės draugų fizines galimybes, taip pat – poreikius ir lūkesčius. Vieni keliautojai ieško adrenalino ir nori plaukti itin sudėtingais vandens keliais, kurie pareikalaus ir daug jėgų, ir ištvermės, kiti renkasi Aukštaitijos upės kelią vien dėl to, kad plaukimo metu galėtų grožėtis unikalia gamta ir išskirtiniu Lietuvos kraštovaizdžiu. Būtinai pasidomėkite, kokio ilgio yra vienas ar kitas maršrutas, kokios trukmės plaukimas yra numatomas – tai padės planuoti išvykimo laiką.

Jei ketinate plaukti savaitgalį, paklauskite baidarių nuomotojo apie galimybę nakvoti stovyklavietėje ar nakvynės namuke. Pasidomėkite, ar nuomotojas gali jums rekomenduoti patikimą, patogią ir saugią vietą, koks yra stovyklavietės pasiekimas, ar turėtumėte šią vietą rezervuoti iš anksto ir kokius mokesčius turėtumėte sumokėti. Jei norite nakvoti gamtoje, neatidėliokite nakvynės vietos paieškos, kadangi gali būti, kad po plaukimo baidarėmis teks sėsti į automobilį ir vykti namo.

Baidarių nuoma: dažniausiai užduodami klausimai

baidarių nuoma

Kiekvienais metais plaukimas baidarėmis sulaukia vis daugiau klientų dėmesio. Šiandien baidarių nuoma yra viena populiariausių vasaros pramogų, dovanojanti nepamirštamų įspūdžių ir gerų emocijų. Tiesa, nepaisant didelio susidomėjimo plaukimu, keliautojams vis dar kyla įvairių klausimų. Siekdami išsklaidyti abejones, atsakome į kelias dažniausias jūsų užklausas.

Kokį maršrutą pasirinkti?

Vienas svarbiausių klausimų – kokį plaukimo maršrutą rinktis. Šių pasiūla išties didelė. Visų pirma turėtumėte pagalvoti, kokiame Lietuvos krašte norite praleisti laisvas dienas. Itin dažnas keliautojų sprendimas – vaizdingi Dzūkijos upių keliai. Konkretaus maršruto pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir fizinių galimybių. Jei plaukiate su mažais vaikais ir pirmenybę skiriate pažintinėms kelionėms, rinkitės nesudėtingus ir mažiau vingiuotus upių kelius. Jei mėgstate iššūkius ir nebijote aktyvaus darbo, galite išbandyti ir sudėtingesnius maršrutus, kurie pareikalaus fizinių pastangų, tačiau tuo pačiu dovanos nepamirštamų akimirkų.

Kur sėdėti: baidarės priekyje ar gale?

Jei plaukiate dviviete baidare, reikia įvertinti plaukiančiųjų asmenų svorį – sunkesnis plaukikas turėtų sėdėti laivo gale – taip baidarė bus kur kas lengviau valdoma. Jei plaukia skirtingų lyčių keliautojai, paprastai gale sodinamas vyras. Verta prisiminti, kad sėdintis gale yra varomoji baidarės jėga, kitaip sakant – šis asmuo ne tik irkluoja, bet ir vairuoja baidarę, tuo tarpu asmuo, sėdintis priekyje, tik padeda.

Ar plaukimas baidarėmis yra saugus?

Plaukimas baidarėmis yra visiškai saugus užsiėmimas, jei plaukikai laikosi visų saugos reikalavimų. Plaukdami dėvėkite gelbėjimosi liemenes, be to, nepatartina baidarėje daug judėti, stotis ar sukinėtis, kadangi laivelis gali parvirsti ant šono. Elkitės atsargiai išlipdami ir įlipdami į baidarę. Kelionės metu nevartokite alkoholio ar kitų svaiginančių medžiagų. Susidūrę su kliūtimi, elkitės racionaliai ir nesiimkite neadekvačių veiksmų.

Kokiam laikotarpiui nuomotis baidares?

Baidarių nuoma gali būti būti vykdoma tiek kelioms valandoms, tiek kelioms dienoms. Viskas priklauso nuo keliautojų poreikių ir lūkesčių. Jei norite ramaus poilsio ir nemėgstate aktyvaus fizinio darbo, rinkitės trumpesnius maršrutus ir nuomokite baidares 4–6 valandoms. Tai puikus sprendimas, leidžiantis pasigrožėti gamta ir skirti laiko turistavimui. Jei norite išbandyti jėgas, rinkitės kelių dienų plaukimą. Primename, kad šiuo atveju turėsite pagalvoti, kur praleisti naktį. Paprastai keliautojai renkasi pusiaukelėje esančias stovyklavietes. Priklausomai nuo turistų pomėgių, galima miegoti palapinėse arba išsinuomoti namelį.

Ką pasiimti į kelionę?

Kad plaukimo metu jaustumėtės gerai ir patogiai, pagalvokite apie kelioninį inventorių. Pasiimkite geriamo vandens ir užkandžių. Tiesa, turėtumėte vengti gazuotų gėrimų ir greitai gendančio maisto. Taip pat jums bus reikalingas sausų drabužių komplektas (rūbus supakuokite į neperšlampamus maišus), apsauginės priemonės nuo saulės ir vabzdžių. Nepamirškite pasiimti pirmosios pagalbos vaistinėlės.

 

Baidarės vilioja ir rudenį

baidarėsAtvėsus orams ir vakaro šaltukui genant vis ankščiau namo, aktyvų ir turiningą laisvalaikį mėgstantys poilsiautojai vis dar nepamiršta smagių pramogų. Vasarą ypač populiarios baidarės išlieka mėgstamas poilsis ir rudenį, o kartais net ir žiemą.

Baidarių nuoma užsiimantys verslininkai teigia, jog vasaros pabaiga jiems tikrai nereiškia ir verslo snūdą. Nemažai baidares pamėgusių lietuvių ryžtasi plaukti upėmis ir ežerais ir šaltesniu metų laiku. Kai lietuviška vasara tokia trumpa – nieko kito ir nelieka. Baidarių nuomininkai teigia, jog net ir patiems didžiausiems baidarių fanams prieš plaukiant baidarėmis rudenį reikėtų tinkamai pasiruošti žygiui.

  • Apsiginkite nuo vėjo. Geriausia būdas išlaikyti šilumą baidarėje – apsaugoti kūną nuo rudeniško vėjo. Dažniausiai plaukiant upėmis ir ežerais vėjas būna kiek šaltesnis nei krante. Nuo jo Jus apsaugos neperpučiama striukė ar džemperis. Pasirūpinkite tokiu ir net žiemą baidarėje nesušalsite.
  • Drabužių bagažas. Plaukimas baidarėmis – aktyvus ir kartais net ekstremalus poilsis. Tokio poilsio metu galima ne tik pasimėgauti gamtos vaizdais ir džiaugtis vandens malonumais, bet ir išbandyti savo jėgas pačiose įvairiausiose, o kartais ir ne labai lengvose situacijose. Ne retai plaukiant baidarėmis, ypač jei pasirenkamas maršrutas sraunia upe, kelionės metu tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis. Jas įveikti pavyksta ne visuomet ir kartais baidarė gali apvirsti. Kaip žinia, rudenį vandenukas ne toks šiltas kaip vasarą, todėl geriau iš anksto pasirūpinti atsarginiu drabužių komplektų. Jį geriausiai turėti baidarės bagažinėje, tinkamai supakuotą į neperšlampamą maišą. Tuomet net ir didžiausios, ir sudėtingiausios kliūtys Jums bus nebaisios.
  • Lietpaltis. Dar vienas svarbus daiktas, kurį būtinai reikėtų įsimesti į baidarę, jeigu ketinate plaukti rudenį, tai lietpaltis. Neperšlampamas apsiaustas gali tapti nepamainomu daiktu baidarėje jei kelionės metu neplanuotai iš dangaus prapliups lietus. Su juo nesušlapsite ir galėsite patogiai tęsti maršrutą. Deja, rudeniškas lietus ne toks malonus, kaip vasariškas, todėl sušlapus nenuteikia džiugiai. Kad nesušaltumėte ir nesusirgtumėte, nepamirškite netoliese, baidarės viduje turėti tokį puikų pagalbininką. Tuomet ir bijoti dėl lietaus nereikės, ir pradėjus lyti nesušalsite, todėl saugiai ir patogiai pasieksite kelionės tikslą.