Kokius privalumus turės naujos statybos butas Vilniuje?

Būtent toks būstas tampa dažniausiu sostinės gyventojų pasirinkimu. Todėl tokia tendencija tikrai nėra atsitiktinė. Tuo labiau, kad yra ne viena priežastis, dėl kurios žmonės mieliau renkasi būtent naujai statomus namus. Pirmiausia, tai patogus išplanavimas, kurį kartais dar galima pasikoreguoti ir pagal asmeninius poreikius. Tiesa, norint turėti visišką laisvę šioje vietoje, geriausia būtų rinktis dar tik statomą namą. Be to, tokiuose būstuose viskas bus nauja, todėl nereikės baimintis nei dėl vandentiekio, nei dėl elektros instaliacijos problemų. O ir šildymas dažniausiai kainuos gerokai pigiau nei seniau statytuose namuose, kas leis šaltuoju metų laiku sutaupyti bei  tuo pat metu gyventi patogiai.

Kodėl juos paprasčiau įsigyti?

Kartais gali atrodyti, jog toks būstas bus gerokai brangesnis ir ne kiekvienas jį galės nusipirkti, tačiau realybėje viskas kiek kitaip. Nors kartais naujos statybos butas Vilniuje ir kainuoja daugiau nei senesni, tačiau neretai jiems bankai skolina žymiai paprasčiau. Kadangi tokie būstai turi didesnę vertę. Taip pat galima rinktis ir minimaliai įrengtą variantą ir taip išleisti mažiau, o tuomet jau savo jėgomis atlikti visus darbus ir kartu sutaupyti. Be to, jeigu neieškote būsto prestižinėje vietoje, tuomet ir jo kaina nebus tokia jau didelė. Ir praktiškai kiekvienas galvojantis apie naujus namus galės ją sumokėti.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį prieš perkant?

Šioje vietoje kiekvienas vadovausis asmeniniais kriterijais, tačiau yra pakankamai svarbių dalykų, kurie bus aktualūs daugeliui. Vienas iš tokių būtų vieta automobiliui. Kadangi dabar labai dažnai naujos statybos butas Vilniuje turi požemines aikšteles, tačiau neretai vietą joje reikia įsigyti atskirai. Ir tik retais atvejais į ją gali pretenduoti visi namo gyventojai. Taigi, tuo reikėtų pasidomėti, ypač, jeigu ieškote būsto arčiau miesto centro, kur vietos automobiliui ir taip nėra daug. Be to, dažni nauji butai Vilniuje turi skirtingą išplanavimą, kai kurie papildomus balkonus ar net terasas, taigi, ieškant išskirtinio varianto vertėtų pasidomėti būtent tokiais butais.

Planuojamas naujo buto įsigijimas Vilniuje – kokius namų darbus reikia atlikti?

Buto paieška – savotiška loterija, vieniems pavyksta rasti tinkamą variantą per kelis mėnesius, kiti ieško ne vienerius metus. Naujo buto įsigijimas Vilniuje – labai svarbus žingsnis, kurį reikia įvykdyti visiems, norintiems gyventi ir dirbti sostinėje. O nauji butai Vilniuje yra modernūs, neretai ir su terasomis. Šiame straipsnyje atskleisime kokius namų darbus turite atlikti, norėdami įsigyti naują butą Vilniuje bei įvardinsime kriterijus, kuriuos rekomenduotina apsvarstyti ir kiekvieno jų svarbą įsivertinti prieš pradedant buto paiešką.

 Planuojamas naujo buto įsigijimas Vilniuje – kokius namų darbus reikia atlikti?

Prieš planuodami įsigyti naują butą Vilniuje, turite atlikti šiuos namų darbus:

  • Svarbu racionaliai įvertinti savo finansinę būklę: šiuo metu turimus įsipareigojimus, pradinio įnašo įmokėjimo galimybes, ar galėtumėte ir kiek lėšų skirtumėte būsto įrengimui, remontui ir kitoms su būsto įsigijimu ir įsikūrimu susijusioms išlaidoms.
  • Įsivertinus finansinius pajėgumus, būtina susidėlioti prioritetus, išskirti 5-7 svarbiausius kriterijus, kurie susiaurins paieškos apimtis ir leis nuosekliai bei kryptingai judėti pageidaujamo rezultato link. Nereikėtų reikalavimų būstui sąrašo stipriai išplėsti, nes paieška gali virsti neįveikiamu uždaviniu.

Atlikus šiuos namų darbus, apsilankykite interneto svetainėje Paupys.lt ir mes maloniai padėsime išsirinkti naują butą sostinėje. Nauji butai Vilniuje, esantys Paupio rajone – svarbu, kad jie yra ne tik senamiestyje, bet ir tai, kad minėtas rajonas yra apsuptas gamtos ir ramybės.

Kriterijai, kuriuos rekomenduotina apsvarstyti ir kiekvieno jų svarbą įsivertinti prieš pradedant buto paiešką

  • Vieta mieste – investuojantys į butus asmenys įprastai renkasi butus centre ar netoli jo, taip pat prestižiniuose gyvenamuosiuose rajonuose. Vaikus auginančios šeimos pirmenybę teikia ramesniems, nuošalesniems rajonams.
  • Vieta name – buto vieta pastate yra pakankamai svarus rodiklis, norintiems sumažinti būsto eksploatavimo kaštus. Kuo mažiau lauko sienų turi butas, tuo mažiau šilumos jis atiduoda į išorę. Butai, esantys ne pirmame ar viršutiniame pastato aukštuose bei turintys vieną lauko sieną, – šilumą patalpoje laiko geriausiai.
  • Reikalingas buto plotas – buto plotas priklauso nuo numatomo gyventojų skaičiaus. Tad reikėtų vertinti esamą šeimyninę situaciją ir planuojamus pokyčius per artimiausius 5-10 metų. Jei planuojamas šeimos pagausėjimas artimiausiu metu, galimai reikėtų rinktis kiek didesnio ploto būstą, jei artimiausius metus numatoma skirti karjerai – mažesnio ploto butas arčiau miesto centro gali būti patrauklesnis variantas.

Apibendrinant, drąsiai galima teigti, jog, kai planuojamas naujo buto įsigijimas Vilniuje reikia atlikti minėtus namų darbus ir apsvarstyti kriterijus, kurie palengvins buto įsigijimą. Nauji butai Vilniuje, esantys Paupio rajone, yra apsupti gamtos ir ramybės. Apsilankykite tinklalapyje Paupys.lt ir išsirinkite savo ramybės oazę, kuri įsikūrusi sostinės senamiestyje!

Nauji butai Vilniuje ir jų kainos: kaip racionaliai planuoti finansus?

nauji butai VilniujeNuosavo buto įsigijimas – atsakingas žingsnis, reikalaujantis racionalaus požiūrio į finansus. Jei svajonių būstui turite sukaupę reikiamą sumą pinigų, tuomet galite šiek tiek atsipalaiduoti. Tiesa, jei jus domina nauji butai Vilniuje su daline apdaila, nepamirškite pagalvoti apie papildomas išlaidas, skirtas būsto įrengimui ir baldams. Jei butą perkate imdami paskolą, turite objektyviai įvertinti savo finansines galimybes – ar paskolos grąžinimas nesukels rūpesčių ateityje? Ar žinote, ką darysite, jei neteksite darbo? Galiausiai, ar liks pinigų būsto atnaujinimui ir remonto darbams?

Nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina, kad pasinėrus į paskolų liūną, apie pinigų grąžinimo sunkumus, dažniausiai, negalvojama. Be to, nepamirškite, kad jūsų mėnesines įmokas sudarys ne tik palūkanos ir nustatyti paskolos mokesčiai – pakankamai didelė biudžeto dalis bus skirta ir komunalinių paslaugų apmokėjimui ir papildomiems mokesčiams, susijusiems su būsto įsigijimo procedūromis.

Nauji butai Vilniuje stebina savo pasirinkimo galimybėmis, t. y. pirkėjas gali rinktis iš itin plačios butų pasiūlos, tačiau nepamirškite – didelė pasiūla gali apsukti galvą, todėl, siekdami priimti racionaliausią sprendimą, neskubėkite ir skirkite laiko žvalgybai. Būsto paieška reikalauja daug laiko ir kantrybės, todėl šiame etape turite nuspręsti – šių darbų imsitės savarankiškai ar prašysite nekilnojamojo turto brokerio pagalbos. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Jei būsto ieškosite savarankiškai, būsite priversti išleisti gana padorią sumą pinigų telefoniniams skambučiams ir kurui, važiuodami apžiūrėti jums patikusius namus. Be to, savarankiška būsto paieška reikalauja daug laiko – turėsite nuolatos sekti skelbimus ir derinti susitikimų laikus. Galiausiai, būsite priversti analizuoti NT rinką ir jos pokyčius. Jei bendradarbiausite su nekilnojamojo turto brokeriu, turėsite sumokėti už jo paslaugas, tačiau galėsite pamiršti visus rūpesčius – brokeris, įvertinęs jūsų lūkesčius ir finansines galimybes, pateiks aktualiausius pasiūlymus, todėl taupysite savo laiką ir, tikėtina, svajonių namus susirasite kur kas greičiau.

Jei nauji butai Vilniuje atitiko jūsų poreikius ir jau svajojate apie gyvenimą naujame bute, nepamirškite, kad dar laukia kelios teisinės procedūros. Visų pirma, nekilnojamasis turtas turi būti įvertintas ekspertų (jei norite būti tikri dėl būsto vertės arba to reikalauja kreditorius), jei nusprendėte imti paskolą, turėsite sudaryti kredito sutartį. Kitas žingsnis – nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis. Kai rankose jau turėsite dokumentą, patvirtinantį NT įsigijimą, turėsite keliauti į Registrų centrą ir įregistruoti nuosavybę. Sutvarkius minėtuosius klausimus, reikės sugrįžti į banką ir pasikalbėti dėl turto įkeitimo sandorio. Įveikus minėtuosius žingsnius, galėsite džiaugtis jums priklausančiu butu – šiame etape jūsų laukia būsto įrengimo ar jo atnaujinimo užduotys.