Nauji butai Vilniuje ir jų kainos: kaip racionaliai planuoti finansus?

nauji butai VilniujeNuosavo buto įsigijimas – atsakingas žingsnis, reikalaujantis racionalaus požiūrio į finansus. Jei svajonių būstui turite sukaupę reikiamą sumą pinigų, tuomet galite šiek tiek atsipalaiduoti. Tiesa, jei jus domina nauji butai Vilniuje su daline apdaila, nepamirškite pagalvoti apie papildomas išlaidas, skirtas būsto įrengimui ir baldams. Jei butą perkate imdami paskolą, turite objektyviai įvertinti savo finansines galimybes – ar paskolos grąžinimas nesukels rūpesčių ateityje? Ar žinote, ką darysite, jei neteksite darbo? Galiausiai, ar liks pinigų būsto atnaujinimui ir remonto darbams?

Nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina, kad pasinėrus į paskolų liūną, apie pinigų grąžinimo sunkumus, dažniausiai, negalvojama. Be to, nepamirškite, kad jūsų mėnesines įmokas sudarys ne tik palūkanos ir nustatyti paskolos mokesčiai – pakankamai didelė biudžeto dalis bus skirta ir komunalinių paslaugų apmokėjimui ir papildomiems mokesčiams, susijusiems su būsto įsigijimo procedūromis.

Nauji butai Vilniuje stebina savo pasirinkimo galimybėmis, t. y. pirkėjas gali rinktis iš itin plačios butų pasiūlos, tačiau nepamirškite – didelė pasiūla gali apsukti galvą, todėl, siekdami priimti racionaliausią sprendimą, neskubėkite ir skirkite laiko žvalgybai. Būsto paieška reikalauja daug laiko ir kantrybės, todėl šiame etape turite nuspręsti – šių darbų imsitės savarankiškai ar prašysite nekilnojamojo turto brokerio pagalbos. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Jei būsto ieškosite savarankiškai, būsite priversti išleisti gana padorią sumą pinigų telefoniniams skambučiams ir kurui, važiuodami apžiūrėti jums patikusius namus. Be to, savarankiška būsto paieška reikalauja daug laiko – turėsite nuolatos sekti skelbimus ir derinti susitikimų laikus. Galiausiai, būsite priversti analizuoti NT rinką ir jos pokyčius. Jei bendradarbiausite su nekilnojamojo turto brokeriu, turėsite sumokėti už jo paslaugas, tačiau galėsite pamiršti visus rūpesčius – brokeris, įvertinęs jūsų lūkesčius ir finansines galimybes, pateiks aktualiausius pasiūlymus, todėl taupysite savo laiką ir, tikėtina, svajonių namus susirasite kur kas greičiau.

Jei nauji butai Vilniuje atitiko jūsų poreikius ir jau svajojate apie gyvenimą naujame bute, nepamirškite, kad dar laukia kelios teisinės procedūros. Visų pirma, nekilnojamasis turtas turi būti įvertintas ekspertų (jei norite būti tikri dėl būsto vertės arba to reikalauja kreditorius), jei nusprendėte imti paskolą, turėsite sudaryti kredito sutartį. Kitas žingsnis – nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis. Kai rankose jau turėsite dokumentą, patvirtinantį NT įsigijimą, turėsite keliauti į Registrų centrą ir įregistruoti nuosavybę. Sutvarkius minėtuosius klausimus, reikės sugrįžti į banką ir pasikalbėti dėl turto įkeitimo sandorio. Įveikus minėtuosius žingsnius, galėsite džiaugtis jums priklausančiu butu – šiame etape jūsų laukia būsto įrengimo ar jo atnaujinimo užduotys.