Verslo konsultacijos ir kursai – jauno verslininko žinių šaltinis

Verslo konsultacijos

Jei esate žmogus pradedantis savo verslą, jums reikia ypač daug žinių ir patarimų. Taip yra dėl natūralių priežasčių – pradedant savo verslą kapitalas dažnai yra ribotas, todėl stengiamasi kuo daugiau užduočių atlikti pačiam ir tik verslui augant pradedami samdyti papildomi darbuotojai verslui efektyvinti ar tam tikroms užduotims yra pasamdomos įmonės, kurios užsiima tų konkrečių užduočių atlikimu.

Tačiau būtent dėl to, kad vadovas verslo pradžioje turi būti visų galų meistras, verslui ir iškyla grėsmė. Norint nesuklysti ir viską atlikti tinkamai patartina klausytis patyrusių žmonių patarimų, o pats protingiausias veiksmas būtų pasisamdyti verslo konsultantą. Verslo konsultacijos ne tik padės jums nedaryti pradedantiesiems verslininkams būdingų klaidų, tačiau taip pat duos vertingų patarimų kaip jums vystyti savo verslą ateityje. Tai yra ypač naudinga tuo atveju, jei savo verslo pradžioje jūs turite būti vadybininkas, buhalteris, konsultantas ir vadovas viename. Visų šių sričių (o galbūt ir kitų, kurios reikalingos jūsų verslui), vienam žmogui tobulai išmanyti neįmanoma, todėl verta trumpalaikėms ar ilgalaikėms konsultacijoms pasamdyti skirtingų sričių specialistus. Su vienais jums pakaks poros valandų, pavyzdžiui, konsultanto, kuris jums patartų elektroninės komercijos srityje ir padėtų jums sudaryti šios srities marketingo strategiją. Tačiau finansų konsultanto jums gali prireikti ir ilgesniam laikui.

Kita vertus jums nebūtina konsultantų samdytis nuolatos. Dar viena išeitis įgauti papildomų žinių yra kursai. Pavyzdžiui, pasamdę elektroninės komercijos konsultantą jūs gavote reikiamų žinių ir žinote, kad į jį kreiptis jums nebereikės artimiausius metus, kol pasieksite išsikeltus tikslus. Tuomet jūs žinote, kad šia sritimi jau yra pasirūpinta ir į ją investuoti nebereikia. Tačiau pasamdę finansų konsultantą, kuris taip pat tvarkytų ir jūsų įmonės buhalteriją, jūs greitai pastebėsite, kad mokate jam kiekvieną mėnesį, nes pats buhalterijos sutvarkyti negalite. Pats paprasčiausias sprendimas yra išmokti įmonės buhalteriją sutvarkyti pačiam. Buhalterijos kursai leis net žmogui, kuris iki šiol su buhalterija neturėjo nieko bendro, išmokti tvarkyti savo įmonės buhalterinę apskaitą. Šios žinios gal ir neleis jums visiškai atsisakyti finansų konsultanto paslaugų, tačiau išlaidos jam sumažės akivaizdžiai.

Tad jei ką tik pradėjote savo verslą, neužmirškite dviejų svarbių patarimų – jūsų žinias plečiantys kursai ir konsultantai yra kelias į jūsų verslo sėkmę.