Kaminai kiekvienam namui: į ką atsižvelgti ieškant Jums tinkamiausio?

Kaminai yra esminis visų namų su židiniu ar krosnimi komponentas. Jie ne tik užtikrina, kad bus išvėdinti kurio degimo metu susidarę dūmai ir dujos, bet ir prisideda prie estetinio patrauklumo ir bendro gyvenamosios erdvės funkcionalumo.

Vis dėlto, išsirinkti tinkamą kaminą savo namams gali būti nelengva užduotis, atsižvelgiant į rinkoje siūlomų variantų įvairovę. Pats metas išsiaiškinti, į ką kiekvienam pirkėjui svarbu atsižvelgti renkantis kaminą, kad jis būtų funkcionalus, atitiktų konkrečius poreikius ir pageidavimus.

 1. Kamino paskirtis ir naudojimas

Prieš pradedant gilintis į kaminų galimybes, labai svarbu nustatyti pagrindinę kamino paskirtį ir naudojimo būdą. Ar ieškote kamino malkomis kūrenamam židiniui, dujiniam židiniui, ar viryklei? Kiekvienam prietaiso tipui gali reikėti skirtingo tipo kamino, todėl iš pat pradžių tai išsiaiškinę susiaurinsite savo pasirinkimo galimybes.

 1. Kamino medžiaga

Kaminai yra gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant plytas, akmenį, nerūdijantį plieną ir keramiką. Kiekviena medžiaga turi savų privalumų ir trūkumų, susijusių su patvarumu, estetika ir priežiūros reikalavimais. Rinkdamiesi kamino medžiagą atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip jūsų biudžetas, vietos statybos taisyklės ir asmeniniai pageidavimai.

 1. Dydis ir aukštis

Jūsų kamino dydis ir aukštis yra labai svarbūs veiksniai, turintys įtakos jo veikimui ir efektyvumui. Dūmtraukis turėtų būti tinkamo dydžio, kad tilptų jūsų židinio ar krosnelės išmetamų dūmų ir dujų kiekis. Be to, jis turi būti pakankamai aukštas, kad sudarytų tinkamą trauką ir neleistų susidaryti žemyn besileidžiantiems dūmams, dėl kurių dūmai gali patekti į jūsų namus.

 1. Izoliacija ir vėdinimas

Kaminai turi pasižymėti tinkama izoliacija ir ventiliacija. Šios funkcijos yra labai svarbios siekiant užtikrinti jūsų kamino sistemos saugumą ir efektyvumą. Dėl nepakankamos izoliacijos kamino viduje gali atsirasti šilumos nuostolių ir kauptis kondensatas, todėl padidėja kamino gaisrų ir konstrukcijos pažeidimų rizika. Kita vertus, tinkamas vėdinimas padeda palaikyti optimalų oro srautą ir neleidžia kauptis kenksmingoms dujoms, pavyzdžiui, anglies monoksidui.

 1. Estetika

Galiausiai, svarbu atsižvelgti į estetinį kamino vaizdą, ypač jei jis bus gerai matomas tiek iš namo vidaus, tiek iš išorės. Rinkitės dizainą ir apdailą, kuri papildytų namo architektūrinį stilių ir padidintų bendrą jo patrauklumą.

Keramikinių kaminų priežiūra

Keramikinis kaminas jūsų namams gali suteikti žavesio ir kaimiško stiliaus, tačiau norint užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir funkcionalumą reikia tinkamos priežiūros. Jei turite namą su keramikiniu kaminu, būtina sužinoti, kaip jį prižiūrėti ir kodėl labai svarbu kreiptis į kaminų specialistus.

Pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti keramikinį kaminą:

 • Reguliarus valymas: Lapų, šakelių ir purvo, kurie gali susikaupti ant kamino paviršiaus. Kaminui valyti galite naudoti šepetį su minkštais šeriais arba žemo slėgio plovimo įrenginį, tačiau būkite atsargūs, kad nepažeistumėte keramikinių čerpių.
 • Apžiūra: Apžiūrėkite kaminą, ar ant jo nėra pažeidimų požymių, pavyzdžiui, įtrūkimų ar trūkstamų plytelių. Jei pastebėjote kokių nors problemų, nedelsdami jas pašalinkite, kad išvengtumėte tolesnės žalos.
 • Remontas: Jei kaminas pažeistas, kuo greičiau jį sutvarkykite. Jei nesate tikri, kaip suremontuoti keramikinį kaminą, kreipkitės į kaminų specialistus.
 • Techninė priežiūra: Keramikinio kamino ilgaamžiškumui labai svarbi priežiūra. Reguliarus tikrinimas ir remontas gali padėti išvengti žalos ir prailginti kamino tarnavimo laiką.

Dabar, kai jau žinote, kaip prižiūrėti keramikinį kaminą, pakalbėkime apie tai, kodėl turėtumėte kreiptis į kaminų specialistą.

 • Saugumas: Laipiojimas ant stogo norint patikrinti ar suremontuoti kaminą gali būti pavojingas, ypač jei neturite patirties. Kaminų specialistai yra tinkamai apmokyti ir turi tinkamą įrangą, kad galėtų saugiai dirbti ant jūsų stogo.
 • Kompetencija: Kaminų specialistai turi žinių ir patirties, kad nustatytų ir pašalintų bet kokias jūsų keramikinio kamino problemas. Jie taip pat gali patarti, kaip prižiūrėti kaminą, kad ateityje išvengtumėte žalos.
 • Laikas ir pinigai: Kaminų specialistų samdymas ilgainiui padės sutaupyti laiko ir pinigų. Jie gali greitai nustatyti ir pašalinti bet kokias problemas, taip užkirsdami kelią tolesnei žalai, kurios šalinimas gali brangiai kainuoti. Be to, reguliari priežiūra gali padėti prailginti kamino tarnavimo laiką ir sumažinti brangiai kainuojančio remonto ar keitimo poreikį.

Keramikinio kamino priežiūra yra labai svarbi jūsų kamino ilgaamžiškumui ir funkcionalumui. Reguliarus valymas, tikrinimas ir remontas gali padėti išvengti žalos ir prailginti kamino tarnavimo laiką. Tačiau lipti ant stogo norint prižiūrėti kaminą gali būti pavojinga ir rizikinga. Kreipdamiesi į kaminų specialistą galite užtikrinti savo saugumą ir suteikti patirties bei žinių, reikalingų tinkamai kamino priežiūrai.

Kaminai: būtina priežiūra ir patikra

kaminaiKaminai – ilgaamžiai statiniai, kurių saugumas namuose svarbiausias. Kaminų yra įvairių rūšių, tačiau nepaisant jų skirtumų, juos vienija suodžiai, kurie susidaro degimo metu: degdamas kuras išskiria anglies dvideginį, šis kondensuojasi ant kamino sienelių, tuomet po truputį kondensato kiekis vis didėja ir virsta kažkuo panašiu į degutą. Ši medžiaga yra labai degi, todėl papuolus liepsnai į kamino angą, ji gali užsidegti. Šiuolaikiniai kaminai yra gana saugūs, tačiau visiškai nesvarbu ar kaminas naujas, ar senesnės gamybos – juos reikia tinkamai prižiūrėti.

 

Pagrindinė taisyklė norint, kad kaminas ilgai ir tvarkingai tarnautų – nekūrenti katilo ar židinio jam neskirtu kuru, pavyzdžiui, plastmasės, gumos dirbiniais ir kt. Kūrenkite tik kokybišku kuru, kuris pritaikytas jūsų krosnei. Jei kaminas pasidengia suodžiais, juos galite bandyti valyti mechaniniu būdu ar specialiai tam skirtu suodžių deginimo katalizatoriumi, kuris juos sudegina. Tačiau atminkite, kad tokius darbus geriau patikėti tik tą išmanantiems specialistams, kadangi patys lipdami ant stogo ar mėtydami degimą skatinančius miltelius į ugnį rizikuojate susižeisti. Taip pat patartina kaminą išvalyti prieš šildymo sezoną, geriausiai rudenį, tai reikėtų daryti bent kartą per metus.

 

Jei kaminas senesnis, visų pirma, atlikite patikrą. Patikra atliekama į kaminą nuleidus 360 laipsnių besisukiojančias specialias kameras. Vėliau specialistas išanalizuoja nufilmuotą medžiagą ir įvertina Jūsų kamino saugumo lygį ir galimus trūkumus: įtrūkimus, išdegimus, suodžius, nesandarumą. Šiuos trūkumus bandoma pašalinti.

 

Atminkite, kad kaminą turėtų statyti ar tikrinti tik patyręs meistras, žinantis įvairias technologijas ir galintis vadovautis kaminų gamintojo instrukcijomis.