Keramikinių kaminų priežiūra

Keramikinis kaminas jūsų namams gali suteikti žavesio ir kaimiško stiliaus, tačiau norint užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir funkcionalumą reikia tinkamos priežiūros. Jei turite namą su keramikiniu kaminu, būtina sužinoti, kaip jį prižiūrėti ir kodėl labai svarbu kreiptis į kaminų specialistus.

Pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti keramikinį kaminą:

  • Reguliarus valymas: Lapų, šakelių ir purvo, kurie gali susikaupti ant kamino paviršiaus. Kaminui valyti galite naudoti šepetį su minkštais šeriais arba žemo slėgio plovimo įrenginį, tačiau būkite atsargūs, kad nepažeistumėte keramikinių čerpių.
  • Apžiūra: Apžiūrėkite kaminą, ar ant jo nėra pažeidimų požymių, pavyzdžiui, įtrūkimų ar trūkstamų plytelių. Jei pastebėjote kokių nors problemų, nedelsdami jas pašalinkite, kad išvengtumėte tolesnės žalos.
  • Remontas: Jei kaminas pažeistas, kuo greičiau jį sutvarkykite. Jei nesate tikri, kaip suremontuoti keramikinį kaminą, kreipkitės į kaminų specialistus.
  • Techninė priežiūra: Keramikinio kamino ilgaamžiškumui labai svarbi priežiūra. Reguliarus tikrinimas ir remontas gali padėti išvengti žalos ir prailginti kamino tarnavimo laiką.

Dabar, kai jau žinote, kaip prižiūrėti keramikinį kaminą, pakalbėkime apie tai, kodėl turėtumėte kreiptis į kaminų specialistą.

  • Saugumas: Laipiojimas ant stogo norint patikrinti ar suremontuoti kaminą gali būti pavojingas, ypač jei neturite patirties. Kaminų specialistai yra tinkamai apmokyti ir turi tinkamą įrangą, kad galėtų saugiai dirbti ant jūsų stogo.
  • Kompetencija: Kaminų specialistai turi žinių ir patirties, kad nustatytų ir pašalintų bet kokias jūsų keramikinio kamino problemas. Jie taip pat gali patarti, kaip prižiūrėti kaminą, kad ateityje išvengtumėte žalos.
  • Laikas ir pinigai: Kaminų specialistų samdymas ilgainiui padės sutaupyti laiko ir pinigų. Jie gali greitai nustatyti ir pašalinti bet kokias problemas, taip užkirsdami kelią tolesnei žalai, kurios šalinimas gali brangiai kainuoti. Be to, reguliari priežiūra gali padėti prailginti kamino tarnavimo laiką ir sumažinti brangiai kainuojančio remonto ar keitimo poreikį.

Keramikinio kamino priežiūra yra labai svarbi jūsų kamino ilgaamžiškumui ir funkcionalumui. Reguliarus valymas, tikrinimas ir remontas gali padėti išvengti žalos ir prailginti kamino tarnavimo laiką. Tačiau lipti ant stogo norint prižiūrėti kaminą gali būti pavojinga ir rizikinga. Kreipdamiesi į kaminų specialistą galite užtikrinti savo saugumą ir suteikti patirties bei žinių, reikalingų tinkamai kamino priežiūrai.

Kaminai: būtina priežiūra ir patikra

kaminaiKaminai – ilgaamžiai statiniai, kurių saugumas namuose svarbiausias. Kaminų yra įvairių rūšių, tačiau nepaisant jų skirtumų, juos vienija suodžiai, kurie susidaro degimo metu: degdamas kuras išskiria anglies dvideginį, šis kondensuojasi ant kamino sienelių, tuomet po truputį kondensato kiekis vis didėja ir virsta kažkuo panašiu į degutą. Ši medžiaga yra labai degi, todėl papuolus liepsnai į kamino angą, ji gali užsidegti. Šiuolaikiniai kaminai yra gana saugūs, tačiau visiškai nesvarbu ar kaminas naujas, ar senesnės gamybos – juos reikia tinkamai prižiūrėti.

 

Pagrindinė taisyklė norint, kad kaminas ilgai ir tvarkingai tarnautų – nekūrenti katilo ar židinio jam neskirtu kuru, pavyzdžiui, plastmasės, gumos dirbiniais ir kt. Kūrenkite tik kokybišku kuru, kuris pritaikytas jūsų krosnei. Jei kaminas pasidengia suodžiais, juos galite bandyti valyti mechaniniu būdu ar specialiai tam skirtu suodžių deginimo katalizatoriumi, kuris juos sudegina. Tačiau atminkite, kad tokius darbus geriau patikėti tik tą išmanantiems specialistams, kadangi patys lipdami ant stogo ar mėtydami degimą skatinančius miltelius į ugnį rizikuojate susižeisti. Taip pat patartina kaminą išvalyti prieš šildymo sezoną, geriausiai rudenį, tai reikėtų daryti bent kartą per metus.

 

Jei kaminas senesnis, visų pirma, atlikite patikrą. Patikra atliekama į kaminą nuleidus 360 laipsnių besisukiojančias specialias kameras. Vėliau specialistas išanalizuoja nufilmuotą medžiagą ir įvertina Jūsų kamino saugumo lygį ir galimus trūkumus: įtrūkimus, išdegimus, suodžius, nesandarumą. Šiuos trūkumus bandoma pašalinti.

 

Atminkite, kad kaminą turėtų statyti ar tikrinti tik patyręs meistras, žinantis įvairias technologijas ir galintis vadovautis kaminų gamintojo instrukcijomis.