Statybos darbai, kuriuos reikia planuoti ir kada priimti sprendimą kreiptis į profesionalus

Prisiminkim savo vaikystę. Dažnai matydavome senelį, dėdę ar tėvą, iš kurių daugelis mokėjo, labai svarbu – norėjo, ir netingėjo pagelbėti buityje. Beveik kiekvienuose namuose buvo galima rasti ypatingąją spintelę, kur dažniausiai buvo laikomi visi su statybomis ir remontais susiję įrankiai, įnagiai, medžiagos ir kiti panašūs daiktai. Statybos darbai gali apimti tiek remontą, atnaujinimą, renovavimą, išmontavimą, perplanavimą, perstatymą, bet ir išplėtimą ar konstrukcijos pakeitimus, visus su konstrukcija ar konstrukcijos dalimi susijusius darbus. Tad jei anksčiau daugelis vyrų, taip pat ir moterų, galėjo gana nesunkiai atlikti tuos lengvuosius, paprastuosius su statybomis susijusius darbus, dabar daugelis jau to ne tik nebemoka, bet ir net neturi pakankamai tam žinių, nėra suinteresuoti tobulėti šioje srityje. Tikrai retuose naujuose namuose, ypač butuose, dar galima rasti tas stebuklingas, pilnas statyboms reikalingų rakandų spinteles, lentyneles, rūsius bei garažėlius.

Ar yra dabar norinčių pasikeisti namuose patiems grindų apvadus, vonios plyteles ar durų rankenas? Tai tik smulkūs darbeliai, bet jei reikalingi „rimtesni“ statybos darbai, visada geriau kreiptis į profesionalus. Šiuolaikiniai sprendimai, įnovacijos į atliekamus darbus, kokybė, kaštų ir procesų optimalumas – visada laimės prieš savamokslius statybų darbus išmanančius meistriukus. Kažin, ar verta priminti „taupus moka du kartus“ patarlę..? Su statybomis tai gali nutikti dažnai.

Nepaslaptis, kad statybos darbai kainuoja brangiai. Tam visada numatytas ribotas biudžetas. Norima sutaupykite kiekviename darbų procese. Žinokite pagrindinius kriterijus, kur su statybomis susijusiuose darbuose galėsite sutaupyti – tai išankstinių atsiskaitymų sumažinimas, brangiai ateityje kainuosiančių klaidų vengimas ir vykstant remonto darbams nepamiršti taikyti naujausias technologijas, nes jos vėliau atsipirks mažesnių sąskaitų dėka.

Visada skaičiuokite, domėkitės ir atminkite, kad mažesni rangovo įkainiai ne visada gali laimėti. Būtinai pasiskaitykite, kokie yra internete klientų atsiliepimai apie rangovą. Tikrai nesutaupysite, jei po kelių metų reikės remontą atlikti naujai arba jį kartoti. Tą patį taikykite ir statybų medžiagoms. Nesirinkite pigiausių. Jeigu remontuojate virtuvę, rinkdamiesi įrangą, rinkitės energiją taupančius, kokybiškus gaminius, kurie tarnaus jums ilgiau. Tai sumažins energijos ir vandens sąskaitas. Į kokybišką įrangą gali tekti investuoti daugiau, tačiau tai tikrai su laiku atsipirks. Ne paslaptis, kad prastos kokybės gaminius reikės greitai remontuoti ar net keisti naujais. Planavimas, skaičiavimas, domėjimasis ir informacijos rinkimas jums tikrai atsipirks.

Bentonito paklotas: rinkitės moderniausias hidroizoliacines medžiagas

betonas

Statant gyvenamą namą arba kokios kitos paskirties pastatą, labai svarbu statinio hidroizoliacija. Apsaugai nuo drėgmės ar kitų aplinkos poveikių vis dažniau naudojamas bentonito paklotas. Tai yra savaime užsitaisanti hidroizoliacinė medžiaga. Anot statybos specialistų, jis suteikia statiniams puikią apsaugą nuo drėgmės, ko negalėdavo padaryti kai kurios anksčiau naudotos hidroizoliacinės medžiagos.

Viena patraukliausių bentonito pakloto savybių – itin plačios jo panaudojimo galimybės. Puikiai tinka pamatų, tunelių, parkingų, rezervuarų, baseinų, pirčių, rūsių hidroizoliacijai.

Tuo tarpu, statybinių medžiagų prekybininkai pasakoja, jog savaime užsitaisančios hidroizoliacinės medžiagos dažnai atbaido pirkėjus dėl savo įmantraus pavadinimo. Tiesiog jie mano, jog tai gana sudėtinga ir sunkiai sumontuojama hidroizoliacinė sistema. Viskas yra visai atvirkščiai. Kad nekiltų jokių abejonių dėl bentonito pakloto panaudojamo paprastumo ir efektyvaus rezultato, pateiksime keletą jo pranašumų, kuriuos įvardija statybų prfesionalai:

  • Savaiminis užsitaisymas. Savaiminis užsitaisymas – tai tas privalumas, kuris išskiria bentonito molio paklotą iš kitų hidroizoliacijos medžiagų. Kai tik gauna  tam tikrą drėgmės kiekį, bentonito molio danga ima plėstis. Taip suformuojamas vandeniui nepralaidus sluoksnis.
  • Itin efektyvus ir paprastas taikymas. Bentonito molio paklotas naudojamas labai paprastai ir greitai. Hidroizoliacinės medžiagos rulonėliai lengvai išklojami ant norimo paviršiaus taip, kad uždengtų vienas kito kraštus. Tuomet hidroizoliaciniai sluoksniai yra suklijuojami bentonito granulėmis.  Jas tereikia užbarstyti ant apklotų. Minėti rulonai prisitaiko prie pačių sudėtingiausių geometrinių formų. Jums nereikės nei gruntuoti, nei nieko suvirinti. Bentonito molio pagrindas gali būti paklojamas tiesiai ant tinkamai paruošto dirvožemio. Visi montavimo darbai galimi esant ir gana žemai temperatūrai, ir drėgnam paviršiui.

Turėtumėte žinoti, jog šiuolaikinėse statybos medžiagų prekybos vietose visuomet dirba reikiamą patirtį ir žinias turintys specialistai. Jie įvertins Jūsų statinių individualias savybes ir padės išsirinkti tinkamiausias hidroizoliacines medžiagas. Norite bentonito paklotą įsigyti internetu? Tai puikus laiko taupymas ir minimali rizika įsigyti nekokybišką produktą. Pirkimas internetinėje parduotuvėje yra patogus tuo, jog bet kuriuo metu galite stebėti visas gaminių kainas ir jiems taikomas nuolaidas. Tokiu būdu įsigyti kokybišką, bet nebrangią hidroizoliacinę medžiagą bus visai nesunku. Be to, besirinkdami tinkamą prekę, visuomet galėsite užduoti klausimus raštu ar telefonu puslapio administratoriui.

Grindų betonavimas: 3 patarimai namo savininkams

grindų betonavimasGrindų patys neišbetonuosite, galite net nesistengti. Nepadės nė YouTube video, nei meistrų patarimai. Viską, ką galite padaryti patys, tai pavėsinės grindys, bet ne nuosavo 100-300 kvadratinių metrų ploto namo, kuriame gyvensite ilgai ir laimingai. Jei bandysite (nebūdami statybininkai profesionalai) tai padaryti, greičiausiai laiminga ten negyvensite. Ir štai kodėl…

Kiekvienas namo savininkas ieško alternatyvų populiarioms ir brangioms statybos technologijoms. Norime pateikti 3 svarbius patarimus, kurių aklai laikytis nebūtina, bet apmąstyti ir padiskutuoti su statybininkais tikrai verta. Grindų betonavimas – ne vienadienis pirkinys, todėl prieš statant namą visada gerai sužinoti daugiau informacijos iš nešališkų šaltinių.

1 patarimas: Rinkitės tokias grindis, kurios užtikrins aukštą energetinę klasę.

Energetinė klasė yra žymima raidėmis A, B, C, D, E ir F. Jos rodo, kiek energijos į aplinką išleidžia namas, ar ją pakankamai efektyviai taupo. Didžioji dalis namų Lietuvoje yra C ir D klasės. Nauji namai statomi dabar – B klasės. Retas kuris namas – A klasės. Tokie namai vadinami pasyviais. Tai reiškia, kad šilumai išlaidos yra mažos, o namas efektyviai naudoja visus energetinius resursus ir į oro be reikalo nešildo.

Betoninės grindys kartu su stogu yra tos vietos, kurios praleidžia itin daug šilumos iš namo į išorę. Stogo konstrukcija paprasčiausiai būna nepakankamai gerai apšiltinta ir su nedidelėmis investicijomis tai ištaisoma, tačiau pamatų taip parastai nepataisys. Statydami naują namą pasidomėkite plokštiniais pamatais, kurie yra klojami tiesiai ant grunto. Jų privalumas yra tas, kad po jais dedami du sluoksniai – termoizoliacinis ir putoplasto plokštės. Tai pakankamai rimtos priemonės A klasės namui, nes per tokias grindis šiluma beveik neišeina į žemę.

2 patarimas: Šildomos grindys jūsų namuose.

Šildomos grindys yra vienas iš efektyvesnių būdų šildytis. Tai reiškia, kad namuose nebereikalingi gana neefektyviai veikiantys radiatoriai, kurie šildo tik tam tikrą patalpos dalį – apačią. Šildomos grindys šildo visą patalpą tolygiai. Jei dar pasirenkamos natūralaus akmens plytelės, tai šiluma spinduliuojama ilgai ir nuolatos būtent tokiomis bangomis, kurias žmogaus organizmas priima geriausiai.

Grindų betonavimas paprastai prasideda nuo to momento, kai išvedžiojamos komunikacijos ir šildomų grindų vamzdynas.

3 patarimas: tegul darbą daro profesionalai.

Taip, samdant profesionalus namų statybos kaina paprastai padidėja. Tačiau kartu jie ir garantuoja, kad darbai bus atlikti tinkamai. Ypač, kai kalba eina apie naujausias technologijas, kurios reikalauja specifinių inžinerinių žinių. Juk ant betoninių pamatų bus statomas likęs namas, nesvarbu, ar jis karkasinis, ar mūrinis. Reikia žinoti, kokį storį daryti, kad pamatas išlaikytų ir namas išliktų stabilus visą laiką.

Grindų betonavimas reikalauja specifinės technikos, kurią turi tik profesionalai. Taip pat ir efektyviai dirbančios komandos. Jei viską susumuosite ir į sąmatą įtrauksite savo klaidų „draudimą“, pamatysite, kad samdyti profesionalus yra pigiau.

Pasvarstykite apie šiuos patarimus – rasite tinkamiausią variantą savo būstui.

Pjūklai ir tinkamas jų pasirinkimas

pjūklaiĮvairiems sodo darbams atlikti paprastos įrangos gali ir nepakakti. Kai reikia genėti medžius, tvarkyti aplinką ar išvažiuoti į mišką malkų, padėti gali tik grandininiai pjūklai. Su kokybišku ir patvariu pjūklu nesunku bus dirbti bet kokio masto darbus, tad svarbu, kad šios technikos pasirinkimas būtų atliktas tinkamai.

Per pastaruosius dešimtmečius pjūklai labai patobulėjo. Šiandien įvairiose prekybos vietose gausu grandininių pjūklų modelių. Jie daug patogesni ir sveria mažiau nei savo pirmtakai, todėl išsirinkti geriausiai darbui tinkantį pjūklą gali būti keblu ir komplikuota. Paprastai kiekvienas įrangos naudotojas prekę renkasi pagal jos savybę, svorį bei kitas geriausiai tinkančias sąlygas jam, tad įrangos pasirinkimas tampa individualiu, nėra universalaus pasirinkimo. Visgi, susiaurinti paiešką galima ir tai padaryti yra visai nesudėtinga.

Prieš renkantis grandininį pjūklą aktualu atsakyti į vieną klausimą – ar dirbsite su juo sode ir ar pjūklas bus naudojamas miške. Jei planuojate su pjūklu sode pjauti šakas ar kartais pjauti malkas, tokioje situacijoje yra rekomenduojami mažesni bei lengvesni pjūklai. Su jais bus daug patogiau dirbti, tam reikės mažiau energijos, o ir už tokį pjūklą sumokėsite daug mažiau. Priešingu atveju, didesnio galingumo pjūklas miško darbams atlikti pasitarnaus daug geriau.

Tinkamo pjūklo pasirinkimas dažnai siejasi su žinomų gamintojų prekės ženklu. Kiekvienas darbo įrankį perkantis asmuo turėtų atsiminti, jog prekės kaina kokybės negarantuoja, kokybę garantuoja gamintojas. Sunku būtų tikėtis neįmanomo iš bevardės produkcijos, tačiau iš garantą užtikrinančios įmonės tikėtis galima tikrai daug. Tokie gamintojai paprastai pasirūpina ne tik garantija, bet ir technine priežiūra, jų produkcijai yra daug lengviau rasti atsargines dalis.

Pjūklų pasirinkimo laisvė atveria plačias galimybes kiekvienam įrangos naudotojui. Šiuolaikiniai grandininių pjūklų modeliai pasižymi ne vien patogiu dizainu ir dideliu galingumu, bet ir lengvu svoriu, kitomis išskirtinėmis savybėmis. Pjūklai suteikia plačią pasirinkimo laisvę, tačiau ji naudinga tik tuomet, jei tiksliai žinoma, ko ieškoma. Kita vertus, iš didelio pasirinkimo pjūklų išsirinkti labiausiai tinkantį bus labai sunku. Būtent todėl į paieškas neverta leistis aklai, kai aplink gausu informacijos ir konsultantų. Taip geriausiai tinkantį pjūklą išsirinkti bus kur kas paprasčiau.

Darbo sauga Vilniuje, ką turi žinoti darbuotojai?

darbo sauga vilniujeKiekvienas darbuotojas, vykdydamas darbdavio skirtas užduotis, turi jaustis saugiai, t. y. darbo sauga Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose turi atitikti numatytus reglamentus ir nekelti pavojaus dirbančių asmenų sveikatai. Deja, praktika rodo, kad situacija Lietuvoje turėtų būti keistina – daugelis darbdavių ignoruoja suprastėjusios darbuotojų sveikatos požymius, o patys darbuotojai nežino, kad jų sauga ir sveikata yra prioritetinė įmonės vadovo užduotis.

Darbuotojams gali grėsti skirtingi pavojai, t. y. darbo vietoje sutinkami įvairūs rizikos veiksniai, kuriuos lemia konkretus darbo pobūdis ir atliekami veiksmai. Atskirose darbo vietose gali skirtis ne tik rizikos lygis, bet ir pavojaus rūšis ar sužalojimų sunkumas. Dažniausios nelaimingų atsitikimų priežastys yra darbuotojų paslydimai, kritimai ir griuvimai. Minėtosios nelaimės paprastai fiksuojamos statybos sektoriuje. Tačiau teigti, kad būtina rūpintis tik statybos pramonėje dirbančių asmenų sveikata, būtų klaidinga – darbo sauga Vilniuje turi būti vykdoma visuose verslo sektoriuose.

Itin dažni rizikos faktoriai yra krintančių daiktų sukeliamas pavojus, terminiai ir cheminiai nudegimai, uždusimai, stresas. Ekspertai tvirtina, kad paprastai visų nelaimių priežastimi tampa informacijos, konsultacijų ir mokymų stoka, t. y. darbuotojai nėra paruošiami darbui pavojingoje aplinkoje ar su rizikos veiksniais. Itin dažnai darbo aplinkoje nėra ir būtinų saugos priemonių. Jei darbuotojas darbo vietoje jaučiasi nesaugus, jis turi pasikalbėti su darbdaviu (ar jo įgaliotu atstovu). Savo ruožtu darbdavys turi imtis visų priemonių, užtikrinančių darbuotojų saugą.

Vertinant darbo saugą, ypatingą dėmesį būtina skirti ne tik aplinkai, bet ir darbo įrangai. Atlikti tyrimai patvirtino, kad nemažos dalies įrenginių priežiūra vykdoma netinkamai, kas didina sužeidimų, nudegimų ar traumų riziką. Saugi darbo vieta turi būti švari ir tvarkinga. Būtina vengti darbuotojų ir transporto priemonių eksploatacijos vienoje teritorijoje, kadangi didėja rizika susižeisti.

Darbo sauga Vilniuje reglamentuoja darbuotojų prievolę tinkamai naudoti įrankius, prietaisus ir kitą techniką, imtis papildomų atsargumo priemonių, dirbant su pavojingomis medžiagomis, ir tinkamai naudotis darbdavio suteiktomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Jei darbo vietoje susidaro pavojinga situacija, apie tai būtina kuo greičiau informuoti darbdavį arba už darbuotojų saugą atsakingą asmenį.

Darbuotojai turi teisę gauti išsamią informacijos apie jų saugai ir sveikatai gresiančią riziką ir prevencines priemones. Saugos mokymai turi būti rengiami darbuotojams patogiu metu. Nauji darbuotojai turi būti apmokomi, prieš prasidedant darbams. Senieji darbuotojai turi būti informuojami apie darbą su nauja įranga. Saugos mokymai rengiami ir pasikeitus darbo tvarkai ar įdiegus naujas technologijas.