Kreditai – mūsų finansų dalis

greiti kreditaiKai vaikai mokykloje yra mokomi apie asmeninius finansus, paprastai skirstomi pinigai į išlaidas ir įplaukas (pajamas), o tokie dalykai kaip greiti kreditai nepatenka į šias esmines kategorijas. Tačiau iš tiesų vertėtų įtraukti ir paskolos rūšį į savo asmeninių finansų suvestinę arba į galimų finansinių žingsnių spektrą. Mat greiti kreditai ir paskolos yra visai kitokios rūšies finansinis dalykas negu išlaidos ar pajamos.

Finansų rūšys: išlaidos, įplaukos, skolos

Dabar šiek tiek panagrinėkime šias tris rūšis, traktuodami, kad greiti kreditai ar bet kokios paskolos taip pat yra tam tikra finansinių žingsnių rūšis. Pirmiausia – pajamos arba įplaukos. Tai yra tie pinigai, kuriuos mes gauname. Jie turi būti oficialūs, nuo kiekvieno cento sumokėti kažkam kažkokie mokesčiai. Jie keliauja Sodrai, VMI, bankams ir kitiems fondams. Pinigus galite gauti kaip išlaikymą iš žmonių, kurie jus išlaiko (tėvai, šeimos nariai, kt.), dažniausiai pajamos gaunamos pinigus uždirbant, taip pat jie gali būti gaunami investuojant, nuomojant kažką, gali ateiti kaip išmokos ar premijos iš tam tikrų institucijų, taip pat pinigai gali būti dovanojami, išlošiami loterijoje, gaunami iš draudimo. Kartais tai yra pelnas, kartais – tiesiog pajamos. Viskas, kas pas mus ateina be sąlygos, kad tai turės būti grąžinta, yra pajamos. Panašus dalykas yra ir greiti kreditai visiems, bet kartu jie ir labai skiriasi. Antroji finansinių veiklų rūšis yra išlaidos. Tai pinigai, kuriuos mes leidžiame gyvenimui, pragyvenimui, pirkiniams, paslaugoms apmokėti, taip pat ir tam tikriems mokesčiams. O kas šiame kontekste yra greiti kreditai telefonu, internetu ar paskolos iš banko? Tai yra tarsi ir pajamos, ir išlaidos. Yra du etapai. Pirmasis – kai paskola yra pajamos, nes mes jas gauname reikiamu metu. Vėliau jos tampa išlaidomis, nes mes tą paskolą kažkam išleidžiame (tikriausiai tam, dėl ko ir skolinomės). O tuomet jos tampa dar vienomis išlaidomis – paskolos grąžinimu. Pirmoji išlaidų rūšis išleidžiama lengvai, labai greitai, dažnai su malonumu ir palengvėjimu. Antroji išlaidų rūšis gali būti nuolatinė ir trukti netgi labai ilgai. Aišku, greiti kreditai nuo 18 metu tik išduodami, tad paskolų nemokės vaikai nuo vaikystės, pirmiausia bent jau bus sulaukiama pilnametystės. Taigi, paskolos yra nei pajamos, nei išlaidos, o jeigu pažvelgsime į struktūrą, tai paaiškės, kad tai yra panašiau į dvigubas išlaidas, tačiau morališkai jos gali būti nevertos tiek, kiek gautos pajamos reikalingu metu.

Finansinis dienoraštis – puiki savikontrolės priemonė

Jeigu dar tik pradedate savarankišką gyvenimą, kada aplink jus sukasi ir daug išlaidų, ir pajamų, ir dar greiti kreditai internetu kartais pasipainioja – geras būdas sekti savo finansus – rašytis savo asmeninį finansų dienoraštį. Tikėtina, kad jeigu jam paskirsite visiškai atskirą knygą, tai pamiršite galiausiai ir užmesite šią veiklą. Tačiau jūs galėtumėte rašyti šį dienoraštį tiesiog įkomponuojant jį į įprastą darbo knygą ar kalendorių. Vertėtų kaskart viena spalva pažymėti patirtas išlaidas, jeigu jos buvo būtinos. Kita spalva – geriausia, raudona, signaline – verta rašytis ir atskirti, patyrus nebūtinų išlaidų. Ir galiausiai, kita spalva rašytis pajamas. Taip pat ir paskolas, jeigu tokių yra. Kas mėnesį verta pasidaryti mėnesio suvestinę. Įdomu pamatyti, kiek daug išlaidų mes iš tikrųjų patiriame nebūtiniems dalykams. Pasvajokite, kiek daug visko galėtumėte nusipirkti už tuos pinigus, gal net pamažu grąžinti būsto paskolą, jeigu tokią turėtumėte.

 

Paskolos visiems gali būti naudingos

paskolos visiemsInternete galima prisiskaityti įvairiausių straipsnių, kuriuose minima, jog paskolos visiems sukelia problemas, iš kurių kapstytis yra be galo sunku, tačiau nėra pabrėžiama geroji pusė – kai kuriems paskolos palengvina turimų įsipareigojimų vykdymą, nes vis dėlto – yra refinansavimo galimybė, kurią šiuo metu siūlo itin daug bendrovių. Kas tas refinansavimas? Aiškiau kalbant, tai būdas sumažinti kiekvieną mėnesį sumokamas įmokas. Tai skolų perkėlimas, kurį siūlo tiek greitųjų kreditų bendrovės, tiek bankai, tiek unijos ar šiuo metu ypač populiarėjančios jungtinio finansavimo sistemos. Tiesiog kiekvienas žmogus su finansais turi elgtis kiek atsakingiau.

Kalbant apie refinansavimo galimybę, tai ją vertinti reikėtų teigiamai tik tuo atveju, jeigu asmuo tokią paskolą pasirenka bendrovėje, kuri siūlo mažesnes palūkanas nei prieš tai buvę kredito tiekėjai. Logiška, kad jeigu paskola perkeliama ten, kur sąlygos nesikeičia, tai jokios naudos iš tokio skolų perkėlimo nebus – klientas mokės tokias pačias įmokas. Bet, jeigu skolos perkeliamos į bendrovę, kuri nustato mažesnę metinę palūkanų normą, tai klientas gali mokėti daug mažesnes įmokas. Vis dėlto, įmokų sumos sumažėja ir dėl to, jog nebelieka kelių pavedimų, už kuriuos tenka mokėti komerciniams bankams. Taip pat verta paminėti, kad daugelis žmonių renkasi jungtinio finansavimo sistemas kaip vieną pagrindinių būdų skolų sumažinimui.

Tos įmonės, kurios teikia jungtinio finansavimo paslaugas, dažniausiai siūlo gerokai mažesnę metinę palūkanų normą. Bet, yra ir vienas trūkumas – šios bendrovės ima mokesčius už tai, kad jos suburia investuotojus, finansuojančius asmens norimą paskolos sumą. Tas mokestis vis dėlto nėra mažas. Taip pat yra ir kitas niuansas – renkantis skolų perkėlimą į jungtinio finansavimo bendrovę, tenka laukti gana ilgai, nes visa suma turi būti sunešama investuotojų, o šie tai jau tikrai įvertins viską atsargiau nei dauguma kredito bendrovių. Būtent paskolos suteikimo procedūra tokiose sistemose yra bene ilgiausia ir tai neramina daugelį vartotojų.

Jeigu galvojate kaip būtų galima kas mėnesį mokėti mažesnes įmokas visiems kreditoriams, tai tikrai turėtumėte pasidomėti paskolų refinansavimu, tuo labiau, kad ši paslauga suteikiama ir internetu.

Skubus kreditas bedarbiams negali būti suteikiamas

kreditasNe visos paskolos internetu bedarbiams gali būti suteikiamos – jeigu jų nemokumas yra akivaizdus, jiems apskritai nederėtų bandyti skolintis nei iš bankų, nei iš greitųjų paskolų įmonių. Greitos paskolos internetu yra suteikiamos atsakingiems asmenims, tad pirmiausia jums patiems reikėtų įsitikinti, kad jūs toks iš tiesų esate. Atsakingo skolinimosi savybės yra paprastos – turite gauti pakankamai pajamų, jūsų kredito istorija bei reitingas turi būti įvertinti teigiamai, o taip pat negalite būti prisiėmę tiek daug įsipareigojimų, jog juos vos grąžintumėte iš gaunamų pajamų.

Kreditai paskolos yra suteikiamos visiems, kurie sugeba įvertinti savo galimybes. Jokiu būdu neturėtumėte skolintis, jeigu ir taip vargiai kapstotės iš padėties. Jeigu jums sunku apmokėti buitines išlaidas, tai naujas kreditas jums sukels papildomų rūpesčių, o ir šiaip neaišku ar jį gautumėte. Skolintis siūlome tik tada, kai tai galite daryti nesibaimindami įmokų dydžio. Turite gauti pakankamas pajamas visoms buities išlaidoms padengti. Jeigu tai jums pavyksta padaryti be jokių rūpesčių, skolintis galite drąsiai.

Greitųjų kreditų bendrovės visada suteikia naujiems klientams progą sutaupyti. Tai reiškia, kad naujokai gali matyti jiems siūlomus kreditus, kurie nekainuoja skolinantis mėnesiui ar ilgesniam laikotarpiui. Pirmu kreditu nemokamai naudojasi daug kas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad yra tokių nuolaidų, kuomet skolintojai leidžia ilgalaikės paskolos pirmą įmoką atidėti trims mėnesiams. Jeigu jūs ketinate mokėti ne kiekvieną mėnesį, o tiesiog po trijų mėnesių žadate grąžinti visą ilgalaikį kreditą, jums palūkanos dar nebus priskaičiuotos. Žinoma, turite skaičiuoti kiekvieną dieną – neperženkite trijų mėnesių ribos, o tada ir palūkanų nereikės mokėti jeigu sumokėsite visą skolą iškart.

Paskolų bendrovių internete galite ieškoti ir per specialias paieškos sistemas, ir per tam tikras interneto svetaines, kurios turi visas palyginimų sistemas. Tokiose svetainėse matysite kokias geriausias paskolas šiuo metu siūlo Lietuvoje veikiantys kredito teikėjai. Būtent tokiose svetainėse bus paprasčiau surasti jums labiausiai priimtiną variantą, kuris neprivers daug išlaidauti dėl prašomos palūkanų normos. Internetu visada pasiskolinsite greitai ir be jokių rūpesčių, tačiau kaip minėjome, skolinkitės tik esant reikalui ir galimybėms.

Visada yra išeičių grąžinant skolas

greitas kreditasKiekvienas greitas kreditas, anot vartojimo paskolas teikiančių įmonių, turi būti grąžinamas laiku, o jeigu nėra galimybės padengti sąskaitos už kiekvieną mėnesio įmoką, tai nedelsiant būtina kreiptis į kreditorių dėl tolimesnių derybų. Tai ir yra didžiausia klaida, kad klientai vengia bendravimo, nors juo jie kaip reikiant supaprastintų skolų grąžinimą ir neliktų jokių teisinių pasekmių. Tiesa, ne su visomis greitųjų kreditų bendrovėmis galima susitarti dėl skolos grąžinimo galimybių keitimo – kai kurios reikalauja padengti visą skolą su susikaupusiais delspinigiais. Tokiais atvejai reikia pasitelkti kitus būdus, kurie neretai padeda išsikapstyti iš duobės. Kartais klientai nė nepagalvoja apie esamas skolinimosi sąlygas t.y. jau turimus įsipareigojimus. Tad, išlipti iš skolų galima ir kitais būdais.

Kai kurie asmenys dažnai skolinasi neperžiūrėdami kokias palūkanas teks mokėti kreditoriui. Kai jau įklimpstama į skolas, tai tokie asmenys galvoja, kad išeičių jau nebėra. Jums reikia žinoti, kad kiekviena ilgalaikė paskola gali būti grąžinama lengviau. Tarkime, jūs pasiskolinote iš kažkurios bendrovės nė nežiūrėdami kokias palūkanas mokate, todėl tikėtina, kad mokate labai dideles. Jums reikia peržiūrėti palūkanų sumą. Jeigu matote, kad kažkur yra kita įmonė, kuri skolina pigiau, tai jums būtina kreiptis į ją ir teirautis ar ji nesuteikia refinansavimo galimybės. Daugelis kreditų bendrovių suteikia refinansavimo galimybę, todėl jums reikia tik pasidomėti ja.

Ta galimybė reiškia, jog jums teks perkelti savo ilgalaikę paskolą kitur – ten kur pigiau. Tikėtina, kad nauja bendrovė sutiks duoti ilgesnį terminą, mažesnes palūkanas ir t.t. Tokiu atveju galėsite matyti kokias naujas įmokas mokate, o jos ko gero bus daug mažesnės nei anksčiau. Tai jums padės jas mokėti lengviau.

Kitą vertus, jeigu papuolėte į situaciją, kuomet kažkurį mėnesį negalite sumokti įmokos, jums reikia žiūrėti ar kreditorius nesuteikia galimybės atidėti įmokos už simbolinį mokestį. Jeigu jūs iš anksto kreipsitės į kreditorių su prašymu palaukti, tai tikėtina, kad jis leis pratęsti terminą. Jums reikės sumokėti mažą mokestį arba kreditorius tiesiog pakeis įmokų mokėjimo grafiką.