Skolų senaties terminai

Daugelis žino, kad teisminiuose santykiuose yra taikomas senaties terminas. Tai įstatymų numatytas laikotarpis, kuriam pasibaigus prarandama teisė kreiptis į teismą arba kreipimosi tvarka tampa sudėtingesnė. Skirtingose teisės srityse senaties terminai skiriasi, pavyzdžiui, paveldėjimo klausimais taikomas senaties terminas bus kitoks nei kreipiantis dėl administracinės teisės pažeidimų. O kaipgi skolu isieskojimas ir jo senaties  terminai? Verta išskirti kelis dažniausius atvejus.

  • Valstybės institucijoms nesumokėtų skolų išieškojimas

Jei skolą sudaro socialinio draudimo, žemės mokesčio, muito mokesčio ar kitos valstybės institucijoms mokamos rinkliavos ir su jomis susiję delspinigiai, taikomas 5 metų senaties terminas. Tai reiškia, kad jei per 5 metus nebuvo įvykdytas šių skolų išieškojimas, pasibaigus šiam laikotarpiui skolos tampa niekinės ir jų išieškojimas anuliuojamas.

  • Kitos skolos

Visoms kitoms skoloms, išskyrus susijusias su mokesčiais valstybės institucijoms, senaties terminas yra 10 metų. Per šį laikotarpį reikia  prisiteisti skolą. Tuomet  svarbu žinoti dar vieną taisyklę. Po teismo sprendimo  skolų išieškojimas turi būti pradėtas vykdyti per 5 metus. Tai reiškia, kad per šį laikotarpį kreditorius su galiojančiu teismo sprendimu turi kreiptis į antstolį. Praėjus 5 metams skolų išieškojimas įmanomas tik kreipiantis į teismą su prašymu dėl senaties termino atstatymo, kuris būna patenkinamas tik esant svarioms priežastims, dėl kurių į antstolį nesikreipta laiku.

  • Nepilnamečių vaikų išlaikymo skolų išieškojimas

Skoloms, kurias sudaro nepilnamečių vaikų išlaikymo sumos, senaties terminas netaikomas. Kaip žinia, paprastai vaikų išlaikymas priteisiamas iki kol vaikams sueis 18 metų arba kol jie mokysis. Tačiau jei vaikai tapo pilnamečiais, susidariusi skola niekur nedingsta ir skolų išieškojimas gali būti vis dar vykdomas. Tad, galima sakyti, kad su vaikų išlaikymu susijusioms skoloms senaties terminai netaikomi.

Visą gyvenimą slegiančių skolų sąraše nėra vien tik vaikų išlaikymo skolos. Įstatymuose numatyta kur kas daugiau atvejų, kai senaties terminas skoloms netaikomas. Pavyzdžiui, skolos komunikacijos bendrovėms taip pat galioja visą gyvenimą. Be to, tokias tėvų nesumokėtas skolas dažniausiai paveldi ir jų vaikai.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Kokio dydžio kreditą galima gauti?

Nors ir ne pats lengviausias daugeliui žmonių šis laikotarpis, tačiau žmonių noras turėti savo būstą ar įsigyti pirkinius, kuriuos buvo suplanavę anksčiau, nedingo. Gal kiek jaučiamas kredito paraiškų skaičiaus sumažėjimas, tačiau tikriausiai tik dėl to, kad ženkliai apribotas fizinis paslaugų teikimas kredito įstaigose. Jeigu anksčiau buvo patogiau nueiti į susitikimą, aplankant kelias įstaigas iš eilės, tai šiuo metu ypatingai padidėjęs paslaugų aktyvumas internetu.

Nors didesni kreditai internetu Kaune ir kituose miestuose veikiančių bendrovių neišduodami, tačiau užpildyti paraišką internetu galima iš bet kurios pasaulio vietos. Žinoma, čia nekalbame apie greitųjų kreditų bendroves ar bankų išduodamas nedideles paskolas, kurios suteikiamos nuotoliniu būdu.

Priklausomai nuo to, kokio pobūdžio paskola yra reikalinga – būstui, vartojimui ar verslui, kredito suma skaičiuojama taikant tam tikrus kriterijus. Kredito unijos kreditus suteikia išskirtinai savo regionui priklausantiems ir ten savo gyvenamąją vietą deklaravusiems klientams. Tarkime, Kauno kredito unija paskolas suteikia Kauno miesto bei rajono, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko ir aplink esančių miestų gyventojams. Visa išsami informacija pateikiama jų interneto svetainėje.

Paskolų būstui, verslui ar vartojimo kreditai išduodami laikantis visų Lietuvos Banko patvirtintų atsakingo skolinimosi nuostatų. Todėl kredito dydis privatiems asmenims priklauso nuo pajamų bei turimų įsipareigojimų. Vartojimo paskola gali būti suteikta nuo 30-15 000 eurų, būstui 3 000-300 000 eurų.  O verslui – pagal įmonės tam tikrus kriterijus, kurie kiekvienoje bendrovėje gali būti vertinami, atsižvelgiant į vidines taisykles. Kredito unijoje išduodama suma gali siekti 10 000-150 000 eurų.

Kiekviena kredito įstaiga nurodo, kokią maksimalią sumą gali suteikti atsižvelgiant į paskolos tipą. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad tokia suma suteikiama kiekvienam, visos paraiškos svarstomos individualiai.

Ar visada bloga kredito istorija uždaro duris paskoloms?

automobilio lizingas

Pritrūkus pinigų daugelis žmonių nežino kur galima kreiptis, kad jų problemos labai greitai ir paprastai būtų išspręstos. Galima tik pasidžiaugti, kd šiuo metu egzistuoja labai daug pasirinkimo alternatyvų ir kiekvienas norintis gali susirasti tai, kas jam labiausiai tinka. Automobiliai išsimokėtinai su bloga kredito istorija – galimi. Svarbiausia susirasti tokią įmonę, kurios pasiūlymai gebėtų būti patys geriausi ir leistų lanksčiai gauti tokią pinigų sumą, kokios jus labiausiai reikia. Paskola23.lt – geriausias pasirinkimas ieškantiems kokybės už priimtiną kainą.

Net ir turint labai blogą kreditorių istoriją nereikia pergyventi. Žinoma, gyventi be finansinių problemų yra kur kas paprasčiau, tad kiekvienas atsakingas žmogus, kuris nori nepergyventi dėl pinigų trūkumo – turėtų pasisegti visada mokesčius mokėti laiku ir tuo pačiu paskolas grąžinti efektyviai. Visgi, jeigu pinigų vis labiau trūksta ir paprasčiausiai nebežinote, kokis išeitis šiuo atveju yra geriausias ir kas gali padėti sėkmingai susitvarkyti su problemomis – tokiu atveju geriausia yra paskolas teikiančio įmonės, kurios labai lanksčios ir tas jų lankstumas užtikrina, kad kiekvienas asmuo gaus reikalingą pinigų sumą ir tuo pačiu sėkmingai susitvarkys su savo finansinėmis problemomis.

Svarbu įvertinti ne tik tai, kad automobiliai išsimokėtinai su bloga kredito istorija yra suteikiami, tačiau papildomai įvertinti ir dar daugiau kriterijų, kurie gali padėti apsispręsti, ar konkrečios įmonės pasiūlymai jums tinka, ar nelabai. Svarbiausia drąsiai lyginti ir derinti kuo daugiau galimybių, kd galiausiai asmens, kuriam reikia pinigų automobiliui, galiausiai būtų ramus, kad sąlygos bus labai lanksčios ir bus paprasta ne tik pasiskolinti, tačiau tuo pačiu ir pinigus grąžinti.

Lygiai taip pat visada naudinga skaityti kitų žmonų paliktus konkurentus, kurie padės susidaryti nuomonę, ko tiksliai galima tikėtis ir kokio tipo produkcija bus gaunama. Svarbiausia – lyginti alternatyvas ir džiaugtis,kad šiuo metu gali pasiskolinti beveik visi, kuriems tik reikia pinigų ir kurie nori būti ramūs, kad gauta pinigų suma bus labai paprastai grąžinama.

Pasirinkus geriausius – būsite patenkintas rezultatu!

 

Greitieji kreditai – rinkos fenomenas?

greitieji kreditaiPastaraisiais metais TV ekranuose mirgėte mirga greitųjų kreditų reklamos. Žmonėms siūloma skolintis kuo geresnėmis sąlygomis, siekiama pritraukti pinigų stokojančią auditoriją. Skolinimo įmonės bando pelnyti vartotojų pasitikėjimą, pateikia savo paslaugas įvairiais rakursais. Tai, kaip greitieji kreditai išpopuliarėjo, skatina ištarti žodį „fenomenas“.

Kas yra fenomenas?

Palyginti neretas žodis, ir kiekvienas žino, kad omenyje turimas ne plaukų džiovintuvo menas (suprask, „fenas“ ir „menas“), bet kai kas kito. Taip apibūdinamas koks nors neįprastas, išskirtinis reiškinys. Dabar greitieji kreditai atrodo kaip gana įprastas dalykas, bet jų proveržis rinkoje buvo išties fenomenalus.

Teigiami ir neigiami veiksniai

Ne visi palaiko kreditų sistemas. Ir tai puikiai suprantama – yra žmonių, kurie skolindamiesi patyrė dar didesnių finansinių nuostolių. Tačiau šioje vietoje kyla klausimas. Svarbus ir skatinantis pamąstyti. Ar kalta sistema, ar vartotojų neatsakingumas? Juk skolinantis neatsakingai joks kreditas nebus palankus.

Užtat yra ir teigiamų dalykų. Pavyzdžiui, labai prireikus pinigų galima gauti finansinį pastiprinimą. Nereikia prašyti iš kaimynų, nereikia badauti iki atlyginimo. Galbūt kai kurie pasakytų, jog vertėtų atsakingiau tvarkyti asmeninius finansus. Bet vėlgi – kartais atlyginimai tokie, kad viskas skiriama būtiniausioms išlaidoms.

Refinansavimas

Vieni greitieji kreditai nustekena, o kiti padeda atsitiesti – taip galima kalbėti apie paslaugą, įvardijamą kaip refinansavimas. Jei pasiskolinta iš kelių įmonių ir mėnesio sumos itin didelės, yra galimybė viską perkelti pas vieną kreditorių. Taip mažiau painiavos, o ir sumos tampa optimalesnės.

Refinansavimas – finansiniu požiūriu tikriausiai naudingesnis reiškinys už pačius kreditus. Bent jau vartotojams, kuriems sudėtinga atiduoti turimus kreditus, refinansavimas yra labai tvirta pagalbos ranka.

Kokios priežastys lėmė greitųjų kreditų išpopuliarėjimą?

Grįžtant prie rinkos fenomeno temos verta aptarti priežastis, lėmusias kreditų išpopuliarėjimą. Vieną atsakymą pasufleruoja pats paslaugos pavadinimas – greitieji kreditai yra greiti. Nors sąvoka „greiti pinigai“ dažnai atrodo miglota, kreditų atvejų tai tapo kone savaime suprantamu dalyku.

Kita priežastis – patogumas. O tai, kas greita ir patogu, vertinama džiaugsmingai. Taip pat verta paminėti lankstumą. Niekas neliepia skolintis tūkstančio, jei reikalingi keli šimtai. Lankstumas susijęs ir su galimybe pasirinkti optimaliausią terminą.

Populiarumą neabejotinai pelno ir interneto svetainės – greitieji kreditai internetu teikiami nevangiai, tad besiskolinantieji džiaugiasi galimybėmis.

Kad patirtis būtų pozityvi

Aptarus įvairius veiksnius reikėtų akcentuoti, kad svarbu skolintis atsakingai. Tik tada, kai atsakomybė laikoma būtina, skolinimosi patirtis tampa pozityvi.

Net jei greitieji kreditai jums neatrodo kaip fenomenas, atsakingo skolinimosi reikšmė išlieka labai didelė. Kad situacija kryptų palankia linkme, vartotojas turi suprasti esantis ne stebėtojas – pasirašius sutartį įsipareigojama ir reikia tų įsipareigojimų laikytis.