Kaip komercinės patalpos Vilniuje veikia Jūsų verslą?

Vykdote verslą, individualią veiklą ir svarstote, kad laikas turėti savo patalpas? Tai labai geras sprendimas, palengvinsiantis Jums ir Jūsų darbuotojams kasdienius darbo procesus. Nesvarbu, kokią veiklą vykdote ir kokio dydžio Jūsų verslas, komercinės patalpos Vilniuje ar kitame mieste padės efektyviau valdyti verslą.

Kodėl svarbu turėti patalpas?

Labai dažnai pradedant verslą, galvojama, kad tam skirtų patalpų nė nereikia. Gal tai ir tiesa, jeigu verslą pradeda vykdyti vienas žmogus. Tačiau ilgainiui patalpų neturėjimas vargina ir apsunkina darbą. Net jeigu vykdote prekybą elektroninėje parduotuvėje ir tai darote vienas, Jums vis tiek reikia patalpų, kuriose galėtumėte dirbti, sandėliuoti prekes, jas priimti. Namuose tai daryti sudėtinga, nes tenka aukoti dalį savo būsto. Tuo tarpu turint patogias patalpas, sugaišite daug mažiau laiko kasdieniams procesams.

Dar svarbiau komercinės patalpos Vilniuje tiems verslams, kurie vykdo kitokias veiklas. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų darbas yra susijęs su nuolatiniu bendravimu su klientais, tiesioginiais pardavimais, gamyba, Tokiu atveju geriausiai dirbti patalpose, kurios pritaikytos Jūsų veiklai. Tokios patalpos padės organizuoti procesus efektyviau ir sutaupyti laiko bei kaštų. O svarbiausia – formuos teigiamą Jūsų įmonės įvaizdį prieš klientus ir partnerius.

Kokia nauda darbuotojams ir klientams?

Kokybiškos ir patogios komercinės patalpos yra labai svarbu ne tik Jums ir Jūsų klientams, bet ir Jūsų darbuotojams. Tyrimai rodo, kad darbuotojų našumas labai priklauso nuo darbo sąlygų. Todėl svarbu, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi darbe patogia ir gerai. Pavyzdžiui, Jeigu Jums reikalingos biuro patalpos, ieškokite tokių, kuriose lengvai tilps visi darbuotojai. Labai svarbu, kad kiekvienas jų turėtų savo asmeninę darbo vietą, kad kiekvienam pakaktų erdvės darbui ir kartu liktų šiek tiek privatumo. Kai darbuotojai gali patogiai dirbti, jie jaučiasi labiau atsipalaidavę ir motyvuoti. O tai reiškia, kad didėja jų darbo našumas, o tai yra Jūsų verslo sėkmė.

Kaip išsirinkti patalpas?

Jeigu kaip tik svarstote, kad Jūsų veslui reikalingos komercinės patalpos Vilniuje, nedelskite ir pradėkite jų paieškas. Didmiestyje yra platus tokių patalpų pasirinkimas. Galima nuomoti arba pirkti patalpas, priklausomai nuo to, kiek ilgai planuojate jose vykdyti veiklą. Jeigu Jūsų verslas dar naujas, galbūt verta nuomoti patalpas, o jeigu norite įsikurti ilgam laikui, naudinga pagalvoti apie patalpų pirkimą.

Taip pat labai svarbu, kurioje miesto dalyje išsirinksite patalpas. Pavyzdžiui, Vilniuje nuolat kuriami nauji verslo centrai, kuriuose įrengiamos modernios ir šiuolaikiškos naujos komercinės patalpos Šnipiškių rajone ar kitose miesto dalyse. Įvertinkite, kad būtumėte lengvai randami klientams, o darbuotojai galėtų į darbą atvykti nesugaišdami daug laiko.

Kokius privalumus turės naujos statybos butas Vilniuje?

Būtent toks būstas tampa dažniausiu sostinės gyventojų pasirinkimu. Todėl tokia tendencija tikrai nėra atsitiktinė. Tuo labiau, kad yra ne viena priežastis, dėl kurios žmonės mieliau renkasi būtent naujai statomus namus. Pirmiausia, tai patogus išplanavimas, kurį kartais dar galima pasikoreguoti ir pagal asmeninius poreikius. Tiesa, norint turėti visišką laisvę šioje vietoje, geriausia būtų rinktis dar tik statomą namą. Be to, tokiuose būstuose viskas bus nauja, todėl nereikės baimintis nei dėl vandentiekio, nei dėl elektros instaliacijos problemų. O ir šildymas dažniausiai kainuos gerokai pigiau nei seniau statytuose namuose, kas leis šaltuoju metų laiku sutaupyti bei  tuo pat metu gyventi patogiai.

Kodėl juos paprasčiau įsigyti?

Kartais gali atrodyti, jog toks būstas bus gerokai brangesnis ir ne kiekvienas jį galės nusipirkti, tačiau realybėje viskas kiek kitaip. Nors kartais naujos statybos butas Vilniuje ir kainuoja daugiau nei senesni, tačiau neretai jiems bankai skolina žymiai paprasčiau. Kadangi tokie būstai turi didesnę vertę. Taip pat galima rinktis ir minimaliai įrengtą variantą ir taip išleisti mažiau, o tuomet jau savo jėgomis atlikti visus darbus ir kartu sutaupyti. Be to, jeigu neieškote būsto prestižinėje vietoje, tuomet ir jo kaina nebus tokia jau didelė. Ir praktiškai kiekvienas galvojantis apie naujus namus galės ją sumokėti.

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį prieš perkant?

Šioje vietoje kiekvienas vadovausis asmeniniais kriterijais, tačiau yra pakankamai svarbių dalykų, kurie bus aktualūs daugeliui. Vienas iš tokių būtų vieta automobiliui. Kadangi dabar labai dažnai naujos statybos butas Vilniuje turi požemines aikšteles, tačiau neretai vietą joje reikia įsigyti atskirai. Ir tik retais atvejais į ją gali pretenduoti visi namo gyventojai. Taigi, tuo reikėtų pasidomėti, ypač, jeigu ieškote būsto arčiau miesto centro, kur vietos automobiliui ir taip nėra daug. Be to, dažni nauji butai Vilniuje turi skirtingą išplanavimą, kai kurie papildomus balkonus ar net terasas, taigi, ieškant išskirtinio varianto vertėtų pasidomėti būtent tokiais butais.

Planuojamas naujo buto įsigijimas Vilniuje – kokius namų darbus reikia atlikti?

Buto paieška – savotiška loterija, vieniems pavyksta rasti tinkamą variantą per kelis mėnesius, kiti ieško ne vienerius metus. Naujo buto įsigijimas Vilniuje – labai svarbus žingsnis, kurį reikia įvykdyti visiems, norintiems gyventi ir dirbti sostinėje. O nauji butai Vilniuje yra modernūs, neretai ir su terasomis. Šiame straipsnyje atskleisime kokius namų darbus turite atlikti, norėdami įsigyti naują butą Vilniuje bei įvardinsime kriterijus, kuriuos rekomenduotina apsvarstyti ir kiekvieno jų svarbą įsivertinti prieš pradedant buto paiešką.

 Planuojamas naujo buto įsigijimas Vilniuje – kokius namų darbus reikia atlikti?

Prieš planuodami įsigyti naują butą Vilniuje, turite atlikti šiuos namų darbus:

  • Svarbu racionaliai įvertinti savo finansinę būklę: šiuo metu turimus įsipareigojimus, pradinio įnašo įmokėjimo galimybes, ar galėtumėte ir kiek lėšų skirtumėte būsto įrengimui, remontui ir kitoms su būsto įsigijimu ir įsikūrimu susijusioms išlaidoms.
  • Įsivertinus finansinius pajėgumus, būtina susidėlioti prioritetus, išskirti 5-7 svarbiausius kriterijus, kurie susiaurins paieškos apimtis ir leis nuosekliai bei kryptingai judėti pageidaujamo rezultato link. Nereikėtų reikalavimų būstui sąrašo stipriai išplėsti, nes paieška gali virsti neįveikiamu uždaviniu.

Atlikus šiuos namų darbus, apsilankykite interneto svetainėje Paupys.lt ir mes maloniai padėsime išsirinkti naują butą sostinėje. Nauji butai Vilniuje, esantys Paupio rajone – svarbu, kad jie yra ne tik senamiestyje, bet ir tai, kad minėtas rajonas yra apsuptas gamtos ir ramybės.

Kriterijai, kuriuos rekomenduotina apsvarstyti ir kiekvieno jų svarbą įsivertinti prieš pradedant buto paiešką

  • Vieta mieste – investuojantys į butus asmenys įprastai renkasi butus centre ar netoli jo, taip pat prestižiniuose gyvenamuosiuose rajonuose. Vaikus auginančios šeimos pirmenybę teikia ramesniems, nuošalesniems rajonams.
  • Vieta name – buto vieta pastate yra pakankamai svarus rodiklis, norintiems sumažinti būsto eksploatavimo kaštus. Kuo mažiau lauko sienų turi butas, tuo mažiau šilumos jis atiduoda į išorę. Butai, esantys ne pirmame ar viršutiniame pastato aukštuose bei turintys vieną lauko sieną, – šilumą patalpoje laiko geriausiai.
  • Reikalingas buto plotas – buto plotas priklauso nuo numatomo gyventojų skaičiaus. Tad reikėtų vertinti esamą šeimyninę situaciją ir planuojamus pokyčius per artimiausius 5-10 metų. Jei planuojamas šeimos pagausėjimas artimiausiu metu, galimai reikėtų rinktis kiek didesnio ploto būstą, jei artimiausius metus numatoma skirti karjerai – mažesnio ploto butas arčiau miesto centro gali būti patrauklesnis variantas.

Apibendrinant, drąsiai galima teigti, jog, kai planuojamas naujo buto įsigijimas Vilniuje reikia atlikti minėtus namų darbus ir apsvarstyti kriterijus, kurie palengvins buto įsigijimą. Nauji butai Vilniuje, esantys Paupio rajone, yra apsupti gamtos ir ramybės. Apsilankykite tinklalapyje Paupys.lt ir išsirinkite savo ramybės oazę, kuri įsikūrusi sostinės senamiestyje!

Turto vertinimas ir etapai, sudarantys šį procesą

Perkant ar parduodant nekilnojamąjį turo vertinimą, nori nenori susiduriama su visa eile formalumų, kurie ne tik priverčia papildomai atverti piniginę, bet ir reikalauja laiko. Viena tokių procedūrų – turto vertinimas, kurio išvengti negali. Norint, jog šis procesas vyktų kiek įmanoma sklandžiau, derėtų skirti atsakingai pasirinkti nekilnojamojo turto vertintoją. O, jog, šiam pradėjus darbą, nekiltų klausimas, ką pastarasis taip ilgai veikia, pravartu susipažinti su turto vertinimo eiga išsamiau.

Preliminarus laikas, per kurį yra atliekamas turto vertinimas – 2-4 darbo dienos. Vertinimo trukmė varijuoja priklausomai nuo šių kriterijų: vertinamo NT pobūdžio, vertinimo tikslo, apimties bei sudėtingumo. NT vertintojas, teikdamas jums paslaugą, atlieka žemiau pateiktus darbus.

  • Analizuoja dokumentus. Priklausomai nuo to, kokio tipo yra vertinamas NT (butas, sklypas, pastatai ir panašiai), skiriasi ir vertinimui būtini dokumentai, iš kurių vertintojas renka reikiamą informaciją.
  • Apžiūri ir nufotografuoja vertinamą turtą. Klysta tie, kurie mano, jog turto vertinimas – grynas teorinis formalumas. NT vertintojas ne tik skaito teoriją, bet ir, abiems pusėms tinkamu sutartu laiku, atvykta šio apžiūrai bei nufotografavimui. Teisę atlikti šį darbą turi ir NT vertintojo asistentas.
  • Parengia vertinimo ataskaitą. Norėdamas atlikti šį žingsnį, NT vertintojas turi būti gavęs visus dokumenus, prašomus pateikti iš vertinimo paslaugos užsakovo bei pats (ar asistentas) apžiūrėjęs vertinamą objektą. Visų šių duomenų reikia norint parengti turto rinkos vertės nustatymo ataskaitą. Šis darbas, priklausomai nuo apimties, sudėtingumo bei tikslo, gali užtrukti iki 4 darbo dienų.
  • Įteikti vertinimo dokumentus NT vertinimo paslaugos užsakovui. Atsiimti paruoštus turto vertinius dokumentus (aišku, prieš tai sumokėjęs sutartyje numatytą sumą už suteiktas paslaugas), gali pats užsakovas ar jo įgaliotas asmuo.

Renkantis turto vertinimo specialistą, derėtų atkreipti dėmesį ne tik į paslaugos kainą bei atlikimo terminą: svarbu ir asmeninės specialisto savybės. Pasitaiko atvejų, kai turto vertintojai būna tokie arogantiški, jog užsakovas, užuot ieškojus kompromiso, yra priverstas derintis prie pastarojo. Perkant NT su banko paskola, svarbu žinoti, kurie vertintojai konkrečiam bankui yra tinkami.