Paprasti būdai siekiant sumažinti plastiko atliekų kiekį

Plastikas – ilgaamžė medžiaga, kurios vartojimą ekologijai neabejingi žmonės ragina mažinti. Su plastiko vartojimu susiduriame kasdien: pirkinių maišeliai, maistinė plėvelė, pakuotės, įvairūs prietaisai, maišeliai pakavimui ir kiti kasdienybėje sutinkami atributai. Iš parduotuvės grįžtame su plastikiniu pirkinių maišeliu, kuriame randasi dar keletas plastikinių pakavimo maišelių, taip pat į plastiką jau gamintojo supakuoti maisto produktai. Visgi norint tausoti aplinką ir prisidėti prie tvaraus gyvenimo būdo, reikėtų mažinti plastiko vartojimą ir tuo pačiu plastiko atliekų kiekį. Tai padaryti galite mažais žingsneliais, kurie iš ties svarbūs:

  • Metaliniai ar popieriniai šiaudeliai. Restorane atsisakykite plastikinio šiaudelio gėrimui, o namuose ar iškyloje vietoje jų naudokite popierinius, bambukinius ar metalinius, kurie pastaruoju metu itin populiarūs;
  • Gertuvė. Vietoje to, kad kasdien perkate vandens buteliukus ar daug kartų naudojate plastikinę vandens buteliuko tarą, įsigykite kokybišką gertuvę, kuri taps ne tik stilingu akcentu, bet ir primins jums vartoti daugiau vandens. Taip ne tik sutaupysite pinigų, pagerinsite savo sveikatą, bet ir prisidėsite prie aplinkos tausojimo;
  • Daugkartinis kavos puodelis, kaip ir gertuvė, yra vienas paprasčiausių tausojimo pokyčių. Pastaruoju metu kai kurios kavinės, degalinės taiko nuolaidą gėrimui, jei atsinešate savo tarą, todėl sutaupysite pinigų;
  • Bambukinis dantų šepetėlis. Tai puiki naujovė ir alternatyva įprastiems dantų šepetėliams, kuriems suirti gali prireikti ir tūkstančio metų;
  • Daugkartiniai maišeliai pirkiniams ir pakavimo maišeliai. Medžiaginis maišelis – puikus sprendimas, nes jis ne tik patvarus, bet ir tvarus, priešingai nei plastikiniai maišeliai. Tokius siūlo daugybė parduotuvių, netgi dėvėtų drabužių parduotuvėse galite įsigyti puikius medžiaginius maišelius už žemą kainą. Taip pat, investuokite į daugkartinius pakavimo maišelius, į kuriuos parduotuvėje įsidėsite birius maisto produktus. Išsiugdykite įprotį su savimi rankinėje ar automobilyje visada turėti daugkartinį maišelį, kad netikėtai užsukus į parduotuvę, nereikėtų išlaidauti įsigyjant dar vieną, niekam nereikalingą plastikinį maišelį.

„Maži įpročiai – dideli pokyčiai“ – taip vadinasi Lavijos Šurnaitės knyga, kurios pavadinimo frazė puikiai tinkanti šiai temai. Išsiugdydami mažą įprotį, kaip pavyzdžiui, įsigydami kokybišką gertuvę, ne tik ženkliai prisidėsite prie plastiko mažinimo pasaulyje, bet taip pat mažinsite ir patį vartojimą bei rūpinsitės savo fizine sveikata.

Maisto produktų užsakymas internetu: patarimai

Šiuo metu, kai virusas labai aktyviai plinta ir vis daugiau žmonių renkasi galimybę pirkti internetu, kad pavytų jo išvengti – maisto pristatymas į namus tampa labai mėgstama paslauga, kuri sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

Svarbiausia, kad šia galimybe naudojasi ne tik jauni žmonės kaip kad iki šiol, tačiau ir vyresni, kurie drąsiai išbando naujas galimybes ir tuo pačiu džiaugiasi jų atveriamus šansus kur kas greičiau ir paprasčiau gauti tai, ko reikia kiekvienam.

Maistas į namus, kai užsisakomos prekės internetu, taip pat padeda ir nemažai sutaupyti, kadangi perkama dar būnant namuose, atsakingai peržiūrint kiekvieną produktą ir tuo pačiu vengiant pirkti tai, kas prekybos centruose atrodo patraukliai. Taip pat internete dažniausiai galima kur kas paprasčiau pamatyti akcijas, o tai, žinoma, labai džiugina. Mažesnės kainos patinka kiekvienam, o gerai tai, kad šiuo atveju tai nereiškia blogesnės kokybės. Kai kurios prekybos vietos net suteikia galimybę užsisakyti naujienlaiškius ir tuo pačiu asmeniškai gauti pranešimus apie prekes, kurios tuo metu kainuoja pigiau. Žinoma, tai puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori sutaupyti, tačiau ne kokybės sąskaita.

Pirkti internetu patogiau ir dėl, kad dažniausiai labai aiškiai matomas prekių sąrašas, kuri domina žmones. Tokiu atveju galima kur kas paprasčiau planuoti savo meniu. Vėlgi, tai dažniausiai susiję su taupymu, tačiau taip pat galime pabrėžti, kad pavyks kur kas paprasčiau suplanuoti meniu ir tuo pačiu valgyti sveikus patiekalus, kurie taip pat gali Jums padėti numesti kelis kilogramus. Juk blogiausia mityba yra tokia, kurios metu yra nuolatos užkandžiaujama. Kai namuose nebus produktų, kurie kelia seilėtekį – valgyti sveikai bus kur kas paprasčiau.

Akivaizdu, kad pirkti net ir masto produktus internetu rikai verta ir tuo pačiu tai labai džiugina. Svarbiausia rasti patikimas prekybos vietas, kuriose Jūsų laukia ne tik labai plati prekių pasiūla, tačiau ir patrauklūs pasiūlymai, kurie leis sutaupyti, tačiau mėgautis labai skaniais patiekalais kiekvieną dieną.

Etikečių spausdintuvai gali tapti nepamainomi pagalbininkai

Šiuolaikiniai išradimai vis dažniau palengvina žmonėms darbą. Vieni iš jų – etikečių spausdintuvai, kurie suteikia pagalbą kuriant etiketes įvairiems pramonės, komercijos ar maisto produktams. Šie spausdintuvai yra įvairių rūšių – pramoniniai, nešiojami, standartiniai, spalvoti ir nespalvoti, tekstiliniai ir korteliniai. Šiame straipsnyje pateiksime esminius skirtumus tarp etikečių spausdintuvų, patarsime kaip išsirinkti šį spausdintuvą bei papasakosime kodėl vartotojui svarbus įvairių produktų ženklinimas etiketėmis.

Esminiai etikečių spausdintuvų skirtumai

Kalbant apie standartinius ir pramoninius etikečių spausdintuvus, privaloma žinoti, kad  pastarieji yra greitesni, spausdina kokybiškiau (etiketės tampa aiškesnės, švaresnės, ryškesnės), turi daugiau atminties – labiau pritraukia tam tikro produkto vartotojų dėmesį. Pramoniniai etikečių spausdintuvai skirti masiniams etikečių kiekiams, tačiau kokybė dėl kiekybės nė kiek nesuprastėja. Spalvoti etikečių spausdintuvai yra skirti  įvairiems įmonių logotipams. Tekstiliniai – puikiausiai tinka ant medžiagos, tuomet jie jai suteikia prabangos. Korteliniai spausdintuvai spausdina popierines arba kartonines etiketes.

Kaip tinkamai išsirinkti šį prietaisą?

  • Turite tvirtai apgalvoti etikečių kiekį, kurį Jums dažniausiai reikia atspausdinti – labiausiai vertėtų atsižvelgti į Jūsų veiklos sritį;
  • Rinkitės tik tokį spausdintuvą, kurio funkcijomis tikrai naudositės: paprastai įvairūs funkcionalūs etikečių spausdintuvai kainuoja brangiau nei paprasti, todėl pagalvokite, ar visos funkcijos tikrai bus naudojamos;
  • Kai produktų ženklinimas yra atliekamas pakankamai retai, ir spausdinamų etikečių kiekiai yra gana maži, tokiu atveju pagalvokite, ar tikrai verta investuoti į etikečių spausdintuvo įsigijimą. Tuomet verta, kada spausdinamų etikečių kiekiai yra visai nedideli, paprasčiausiai užsisakyti tam tikrą etikečių kiekį iš tam tikrų bendrovių, siūlančių etiketes;
  • Jei norite, kad šio spausdintuvo kaina būtų minimali, visada informacijos apie kainas galite rasti internetinėse svetainėse, o tuomet, jei tokios informacijos trūktų, galite paprasčiausiai susisiekti su šių spausdintuvų pardavėjais, kurie atsakys į Jums rūpimus klausimus.

Kodėl yra svarbus prekių ženklinimas kiekvienam vartotojui?

Įvairių produktų ženklinimas turi didelę įtaką jų pardavimui. Patrauklios prekių etiketės žymiai padidins vartotojų susidomėjimą Jūsų produktais. Etiketė padeda išskirti tam tikrą prekę iš kitų.

Etiketėje privalo būti svarbiausia informacija apie produktą.Vartotojai turi teisę žinoti kokių ingredientų yra jame. Nesvarbu, ar jis vietinis, ar iš užsienio šalių. Puikios produkto etiketės veiksniai – spalva, dizainas, teksto šriftas bei tinkamumas.

Išskiriamos šios etikečių rūšys: firminių produktų etiketės, ekologiškų produktų etiketės, įvertinimo etiketės bei aprašomosios.

Apibendrinant, galime teigti, jog etikečių spausdintuvai yra įvairiausių rūšių. Prieš įgyjant jį, visuomet apsvarstykite kokios rūšies Jums labiausiai reikia – geriausiai tai nuspręsti padės veiklos sritis. Juk nusipirkus tinkamiausią etikečių spausdintuvą nuo Jūsų pečių nukris bemaž pusė darbo!