Naujųjų metų šventimas su vaikais

Kai žiemos šventės artėja, o naujieji metai slepia savo paslaptingą žavesį, šeimos tampa šviesių svajonių ir kūrybiškumo židiniu. Šį kartą, žiūrint į naujųjų metų šventimą, norime pažvelgti į tai, kaip galima sukurti nepakartojamą ir jaukų šeimos vakarėlį su vaikais.

Ši šventė kviečia į nuotykius, kurie bus pilni džiaugsmo, kūrybingumo ir šventinio tobulumo, kurį kartu su vaikais galima kurti, atskleidimų. Taigi, leiskime naujųjų metų šventei tapti ypatingu ir neįprastu šeimos nuotykiu, o kiekviena akimirka taptų kaip tikra stebuklinga dovanėlė.

Galbūt jums kyla klausimas, kur švęsti naujus metus su vaikais Vilniuje? “Fure Live” interaktyvi erdvė leis jums ir jūsų šeimai pasidžiaugti šia švente pasinaudojant naujausiomis technologijomis.

Namų jaukumas su šeima

Namų jaukumas su šeima – tai naujųjų metų vakarėlio variantas, kuris kviečia į paslaptingą šeimos pasaulį, prisipildantį šiluma ir džiaugsmu. Tai daugiau nei tiesioginis atsisveikinimas su praėjusiais metais. Tai šventė, kuri sujungia ne tik skirtingas šeimos kartas, bet ir kelia naują prasmę bendravimui, meilei ir akimirkų dalijimuisi.

Detalesnis jaukumo planavimas

Pasiruošimas šiai šventei prasideda nuo mažiausių detalių. Specialūs stalai su spalvingais užkandžiais, įvairios šviesos girliandos ir namus pripildantys kvapai. Leiskime vaikams dalyvauti stalų dekoravime, kartu sukurdami naujų metų magiją. Pasirenkite šilčiausius megztinius ir puošnias pagalvėlies, kuriuose sėdint būtų galima pasijausti lyg ant debesų.

Šeimos kulinarijos stebuklai

Viena iš šio vakaro pramogų gali tapti šeimos virtuvės užsiėmimas. Kartu su vaikais galima ruoštis įvairius užkandžius, pyragus arba sveikus gėrimus, kad sukurtumėte ypatingą jaukumo atspalvį. Tai ne tik kulinarijos pamoka, bet ir būdas užkirsti kelią rutinai, išbandyti naujus skonius ir kurti šeimos tradicijas.

Nuotraukos ir norai

Naujieji metai yra kaip pradžios taškas. Galima pasiūlyti vaikams kurti savo nuotraukas ir įamžinti jas šeimos galerijoje. Tegul tai būna piešiniai, nuotraukos ar spalvingos mintys ir norai, kurie taps įkvėpimu visam ateinančiam metų ciklui.

Draugija

Stalą paruoškite ne tik skaniais užkandžiais, bet ir pagardinkite juos šeimos humoru ir šiltų pokalbių prieskoniais. Tegu tai bus išskirtinė vakarienė, kurią visi kartu galėsite džiaugtis dalindamiesi paslaptingais šeimos pokalbiais. Tai puikus būdas kurti gilesnę šeimos ryšių prasmę.

Namų jaukumas su šeima naujųjų metų vakarėlyje yra kaip magiškas užuolaidų pakėlimas į paslaptingą pasaulį. Tai ne tik šventė, bet ir galimybė suvokti, koks ypatingas ir svarbus yra kiekvienas šeimos narys. Leiskime naujiesiems metams atnešti ne tik naujų pradžių, bet ir meilės, jaukumo bei bendradarbiavimo šeimoje.

Kūrybiškos temos šeimos vakarelis

Kūrybiškos temos šeimos vakarėlis yra ne tik linksmas užsiėmimas, bet ir tikra įkvėpimo ir naujovių bangos kūrimo vieta. Šis vakarelis suteikia galimybę šeimai kartu praleisti laiką ne tik linksmai, bet ir kūrybiškai, atsiveriant naujoms idėjoms ir įtraukiant vaikus į bendrus šventinius renginius.

Idėjų šaltinis

Vakarelio organizavimas prasideda nuo temos parinkimo. Leiskite visai šeimai pasidalinti savo mintimis ir pasiūlymais. Tai gali būti kokia nors spalvų gama, pasakos veikėjai arba netgi ateities fantazijos tema. Kiekvienas šeimos narys turi teisę pasisakyti ir prisidėti prie temos formavimo.

Dekoracijų kūrimas

Pagal pasirinktą temą, galima pradėti dekoracijų kūrimą. Tai gali būti namų papuošalai, stalo dekoravimas arba netgi paprasti, bet originalūs šeimos aprangos elementai. Vaikams tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir puiki galimybė pamatyti, kaip iš nieko gimsta kas nors ypatingo.

Kūrybiniai projektai

Šeimos vakarelis gali būti tikra kūrybinio projekto dirbtuvė. Galite kartu su vaikais pasigaminti įvairius rankdarbius, kurie vėliau puoštų šeimos namus. Tai gali būti nuo paprastų kūčių arba kalėdinių karoliukų iki sudėtingesnių dailės kūrinių. Kiekvienas šeimos narys gali pajusti savo kūrybinės jėgos svarbą.

Kūrybinis užsiėmimas

Organizuokite vakarėlį taip, kad kiekvienas šeimos narys turėtų progą pasirodyti su savo kūrybine idėja ar pasirodymu. Gali tai būti šokis, daina, eilėraštis ar netgi pasakojimas apie savo naująjį metų įsipareigojimą. Tai ne tik ugdo vaikų pasitikėjimą savimi, bet ir suteikia šeimos nariams platų kūrybinių išraiškų lauką.

Pabaigai

Taigi, baigdami šį nepaprastą šeimos naujųjų metų vakarėlį, džiaukimės šiais magiškais momentais, kurie tarsi žibintais apšviečia mūsų gyvenimus. Nepamirškime, kad kiekviena šventė yra ne tik metų pabaiga, bet ir naujo etapo pradžia, o tai, ką kuriame šiomis ypatingomis akimirkomis, yra mūsų šeimos išraiška, kuri liks amžinai įkalinta laiko tinkle kaip tikra šeimos brangenybė.

Daugiau informacijos: https://www.futurelive.lt/

Veikla, kuri padeda mūsų mažiesiems

laisvalaikis su vaikais

Turite atžalų, kurios pastaruoju metu tapo sunkiai suvaldomos? Jų energija liejasi per kraštus ir jūs net nenutuokiate, kuo galėtumėte juos sudominti bei kaip būtų galima juos nuraminti? Tiesą sakant, su tokia problema susiduria daugybė tėvų, todėl nusiraminkite – tai tikrai nėra metas nuleisti rankas. Visuomet yra daug ir įvairių galimybių, kurios padėtų mūsų mažiesiems išlikti ramesniems, kartu savo laiką praleidžiant turiningai ir smagiai.

Kaip sudominti vaikus?

Taigi, pirmiausia pagalvokite apie kompleksinius sprendimus. Jei norite, kad vaikai būtų labiau sudominti, pradžioje pabandykite vienokia ar kitokia veikla užsiimti kartu su jais. Tai taip pat sutvirtintų ir jūsų tarpusavio ryšį. Žinoma, galbūt jums smalsu, ką įdomaus ir naudingo galėtumėte visi drauge nuveikti? Pasirinkimų yra begalė, tačiau jei norite, kad vaikai lavintų ir savo protinius gebėjimus, jums gali padėti dėlionės, įvairūs galvosūkiai ar stalo žaidimai, kurių šiandienėse stalo žaidimų ir galvosūkių parduotuvėse yra daugybė.

Pavyzdžiui, stalo žaidimai bei dėlionės vaikams padeda labiau susikoncentruoti, įsiminti ir išmokti numatyti tolimesnius sprendimus, kurie turi įtakos galutinio rezultato pasiekimui. Trumpiau tariant, yra gausybė privalumų, kuriais pasižymi tokio pobūdžio stalo žaidimai.

Vaikai turi pažinti pasaulį

Be abejo, jei norite, kad jūsų vaikai lavėtų visapusiškai ir taip pat geriau pažintų juos supančią aplinką, reikėtų suplanuoti įvairų laisvalaikį. Tai reiškia, kad vertėtų reguliariai išsiruošti į įvairias keliones, pasivaikščiojimus po gamtą, taip pat nepraleisti progos apsilankyti kine, vaikams skirtame teatre, žaidimų ir pramogų vietose, kur vaikai galėtų išsidūkti ir susipažinti su savo bendraamžiais. Kaip matote, yra labai daug būdų, kurie padeda mūsų vaikams būti užimtiems, tereikia pasidomėti, kokius pasirinkimus turime šiomis dienomis.

Kita vertus, jei jūsų vaikas yra hiperaktyvus, bendravimas ir laiko leidimas taipogi turėtų būti skirtingas. Tai reiškia, kad tokiu atveju tai, kas tinka įprastinio aktyvumo vaikui, gali visiškai netikti hiperaktyviam vaikui, todėl rekomenduojama pasidomėti, ką pataria specialistai. Taigi, suprasdami, kad kiekvienas atvejis yra labai skirtingas, galėsite lengviau suformuoti kasdienę savo atžalų dienotvarkę, tokiu būdu padedant jiems savo laiką leisti smagiai ir turiningai.

Žuvis vaikams. Sveika ar ne?

žuvis vaikams

Ne visiems vaikams žuvis asocijuojasi su skaniu maistu. Tėvai dažnai per prievartą verčia vaikus ją valgyti, tad tai sukelia dar nemalonesnių emocijų.

Kalbant apie žuvies poveikį vaiko organizmui reikėtų išanalizuoti teigiamą bei neigiamą poveikį organizmui, kurį mes ir aptarsime šiame straipsnyje.

Mityba

Vaikų mityba būtinai turi papildyti žuvies patiekalai, kuriuos reikia valgyti bent 2 kartus per savaitę. Tai gali būti bekvapiai žuvies kotletai, suktinukai, sušiai ar kiti variantai. Reikia pabrėžti, kad žuvis yra naudinga dėl daugybės aspektų.

Sotieji riebalai yra vienas iš svarbiausių dalykų vaiko organizmui. Riebalai atlieka struktūrinį biologinių membranų vaidmenį, yra ilgalaikės energijos atsargos šaltinis. Kadangi tokie riebalai aktyviai reguliuoja organizmo funkcijas nereikėtų vengti jų vaiko racione.

Kita situacija yra jeigu vaikas turi alergiją tam tikram maistui, pavyzdžiui žuviai, kuri yra pripildyta reikalingų riebalų, tada PNRR trūkumas dar labiau padidėja.

Taip pat būna, kad vaikas yra išlepęs ir atsisako valgyti tam tikro maisto produktą. Jeigu šis produktas yra žuvis, dažniausiai tokia problema yra sprendžiama žuvų taukų kapsulėje dėka. Vaikas gauna tinkama riebalų kiekį ir tai yra daug skaniau negu valgyti jam nemėgstamą žuvį.

Omega-3

Žuvis turi didelį kiekį Omega-3 rūgščių, o kadangi jos turi teigiamą poveikį žmogaus organų sistemoms, labai svarbu yra įtraukti ją į vaiko racioną. 

Jeigu šių rūgščių trūksta jaunam organizmui gali išsivystyti dėmesio deficitas ir hiperaktyvumo sindromo riziką. Vaikai, kurie jau serga tokiais sutrikimais turėtų savo mitybą papildyti būtent žuvimi.

PNRR

Omega-3 PNRR yra labai svarbios vaiko centrinės nervų sistemos brendimui ir funkcionavimui. Taip pat nėštumo metu motinos organizme turi būti pakankamas PNRR kiekis, kad pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais vyktų sklandus smegenų ir regėjimo vystymasis.

Taip pat PNRR kiekis veikia vaiko imunitetą, kadangi polinesočiosios riebalų rūgštys įeina į ląstelių membranų sudėtį, taip pat jos yra imunokompetentinių ląstelių membranose ir turi įtakos imuninio atsako kryptingumui. 

Imuninės sistemos reguliavimo procesui svarbią reikšmę turi omega-3 ir omega-6 PNR rūgščių plastinės ir metabolinės funkcijos, tad tai reiškia, kad vaiko organizmas turi gauti pakankamą kiekį PNRR, kurį galima gauti valgant reikiamą žuvies kiekį.

Nors žuvis dažniausiai atgraso vaikus dėl savo skonio, o neretai ir specifinio kvapo, bet reikia nepamiršti apie jos naudas.  Žuvis turi daug baltymų ir mažai kalorijų . Taip pat ji turi daug vitaminų A ir D.

Be to, žuvis yra lengvai virškinama ir padeda iš organizmo pašalinti riebalų molekules. Žuvies produktai taip pat išsiskiria polinesočiosiomis riebalų rūgštimis, kurios padeda palaikyti normalią širdies veiklą ir mažina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme žuvies poveikį vaiko organizmui ir matome, kad naudų ji turi kur kas daugiau negu trūkumų, tad galima drąsiai teigti, kad žuvį yra sveika bei rekomenduojama valgyti. Papildykite savo vaiko racionalą žuvies patiekalais ir tada jis augs stiprus bei sveikas.

Kodėl ne visiems sekasi mokytis savarankiškai?

Korepetitorius namuose – gėda ar prabanga? Galbūt šis klausimas kyla ir nedaugeliui, tačiau be abejonės – kyla. Tėvai, kurių vaikams sunkiau sekasi mokytis savarankiškai, nėra linkę puikuotis tuo, kad jų atžala lanko papildomus vieno ar kito dalyko užsiėmimus. Tačiau kodėl atsitinka taip, kad tų užsiėmimų apskritai prireikia?

Laiko stoka

Laikas, ar net tiksliau tempas, vienareikšmiai yra viena pagrindinių priežasčių, o gal labiau – užduočių, su kuriomis vaikams sekasi susidoroti itin sunkiai. Pirmiausiai ir labiausiai tas tempas slegia mokykloje, pamokose. Plačios apimties programas vargiai pavyksta aiškiai ir suprantamai išdėstyti per kelias dešimtis minučių, pedagogai priversti informaciją glaudinti kiek įmanoma, o tai reiškia, kad didžiąją dalį su tema susijusių duomenų mokinys turi išsiaiškinti pats, savarankiškai – namuose. Galbūt tokia užduotis baigiamųjų klasių moksleiviams nėra gąsdinanti ir netgi priešingai – išeina tik į naudą, tačiau turint omeny, kad tokiais metodais tenka dirbti ir jaunesniems mokiniams – vargu ar būtų galima teigti, kad tokie metodai teisingai, o juo labiau – pasiteisinantys.

Motyvacija ir koncentracija

Gavęs krūvą užduočių (pastarosios, verta pastebėti, dar nėra taip baisu mokiniui, kaip šūsnis skaityti namuose paliktų puslapių vadovėliuose) mokinys jas įveikti paliktas vienas. Puiku, jei namuose yra į ką kreiptis ir iš ko sulaukti pagalbos, visgi, tokia sėkmė šypsosi vienetams. Iš darbo ne taip anksti kaip norėtų grįžtantys tėvai dažnai net ir nebespėja padėti atžaloms (dar vienas svarbus dalykas – namuose atlikti numatytos užduotys paprastai turi būti pateiktos jeu kitą dieną, visai neatsižvelgiant į tai, kad net ir nesudėtingus pratimus norėtų peržiūrėti ar padėti atlikti tėvai – tam tiesiog nėra skiriamo laiko). O ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai tėvams ir patiems stinga žinių ar įgūdžių susidoroti su užduotais pratimais. Taip apkarautas ir vienas su vėjo malūnais kovoti paliktas mokinys ne tik vargiai geba savarankiškai susikaupti, bet ilgainiui ima prarasti ir motyvaciją.

Korepetitorius nėra gėdinga

Ką daryti tokiais atvejais, kai vaikui sunkiai sekasi dirbti savarankiškai? Priimti į komandą korepetitorių. Pastarasis ne tik padės optimaliai išnaudoti laiką (namų darbų užduotis atlikti patogiu laiku, o ne vėliais vakarais), bet ir užtikrins, kad kitą dieną mokinys į pamokas keliaus ryžtingai – puikiai išmanydamas naują temą ir taisyklingai atlikęs visas užduotis. Korepetitorius skiria visą dėmesį ir laiką vienam mokiniui, todėl neaiškumu čia likti negali.

Didžiausios ugdymo sistemos spragos

Švietimo sistema – tai sritis, nuo kurios, deja, nepavyksta pabėgti nė vienam. Anksčiau ar vėliau, ilgiau ar trumpiau, savo noru ar dėl visuomenėje nusistovėjusių standartų su ja susidurti tenka kiekvienam. Apmaudu, kad būtent mūsų šalyje veikiančiu ugdymo sistemos modeliu nėra patenka didžioji dalis tiek čia dirbančiųjų, tiek mokslo šaknis kremtančiųjų. Kodėl taip yra ir dėl kokių priežasčių ši sritis nusipelnė tokios smarkios kritikos?

Ugdymas ar mokymas prisitaikyti?

Veikiausiai kone kiekvienas yra pastebėjęs ar bent girdėjęs, kad Lietuvoje veikiantis švietimo sistemos modelis skatina mokinius tapti tokiais, kokius juos matyti tikisi visuomenė. Ypač šią tendenciją pastebi lietuvių kalbos korepetitoriai, kuriems su mokiniais tenka diskutuoti su daugybe gyvenimo sferų susijusiomis temomis. Tokių pokalbių metu ima ryškėti siekis suformuoti mokinių pasaulėžiūrą dar mokyklos suole ir ji negali nė kiek, o ką jau kalbėti apie kardinalius skirtumus, neatitikti tai pasaulėžiūrai, kuri numatyta. Toks mokinių programavimas vargu ar galėtų būti vadinamas ugdymu. Tai kur kas labiau primena skatinimą prisitaikyti ir būti tuo, kuo reikia, o ne tuo, kuo esi.

Progamavimas būti… Kuo?

Gali kilti klausimas, o kas yra tai, kuo reikia būti? Ir čia viena didžiųjų bėdų – niekas tiksliai atsakyti ir negali. Nei tie, kurie sistemas kuria, nei tie, kurie pagal jas dirba, nei lietuvių kalbos korepetitoriai. Na, o geriau pagalvojus – galima apskritai iškelti klausimą – ar galima spręsti už patį žmogų, net jei tas sprendimas ir būtų prasmingas ir pamatuotas?

Kaip tai veikia?

Abejojantiems, kad mokyklos žlugdo individualumą ir asmenybes, siūloma pamąstyti apie mokymosi sistemas nuodugniau. Bet kuris į mokyklą atkeliavęs mokinys yra priverstas (ir čia jau tikrai priverstas) mokytis pagal nustatytas visiškai vienodas programas visus mokykloje praleidžiamus metus. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kažkieno yra nuspręsta, ko ir kiek mokinys turi išmokti, kokių žinių ir įgūdžių jam prireiks tolesniame gyvenime, užvėrus mokyklos duris. Lietuvių kalbos korepetitoriai, nors atstovauja discipliną, kuri būtina gyventi mūsų šalyje, skatina ieškoti galimybių keisti ugdymo programas ir suteikti mokiniams šansą laisvai rinktis ateitį.

 

Pradinių klasių korepetitorius – reikalinga ar ne?

Mintis, kad pradinių klasių mokiniui jau reikalingas individualiai su juo dirbantis mokytojas, gali gąsdinti daugelį tėvų. Juk atrodo, kad pradinėse klasėse vaikai apskritai nesimoko, o vien smagiai leidžia laiką: bendrauja, žaidžia, susipažįsta su nauja aplinka ir vieni kitais, tad kaip gali nutikti taip, kad staiga prireikia pagalbos mokytis? Vis dėlto, ši mintis neturėtų nei gąsdinti, nei stebinti. Į pradinę mokyklą pakliuvę mažieji neretai sunkiai adaptuojasi, o kiti – yra ir mažiau gabesni, sunkiau susikaupia, vis dar svajoja ne apie mokslo aukštumas, o kiemą, draugus ir animacinius filmus, taigi ne nuostabu, kai įveikus keletą pirmųjų etapų ima ryškėti spragos. Vienam sunkiau sekasi rašyti, kitam suvokti painų gramatikos ar skaičių pasaulį, trečiam dėlioti raideles, o ką jau kalbėti apie užsienio kalbų subtilybes. Deja, klasėje dirbantis pedagogas retai gali skirti kiekvienam mokiniui tiek dėmesio, kiek reikėtų ir kiek norėtų – juk auklėtinių krūva, o asistento, dažniausiai, nėra. Kad ir kaip būtų apmaudu, vaikai priversti plaukti pasroviui, o tėvai – tikėtis, kad laikas išspręs visas šias problemas. Tačiau yra ir kitas kelias – korepetitorius.

Svarbu – pagalba laiku

Viltis, kad vaikas po truputį įsilies į mokyklos gyvenimą ir pasiekimai ims gerėti – gali pasiteisinti. Tačiau apstu ir tokių atvejų, kai kiekviename etape problemų vis daugėja. Taigi, geriausias būdas su jomis kovoti – dar pradinėse klasėse investuoti į vaiko ugdymą. Korepetitorius, dirbdamas individualiai su kiekvienu vaiku, aiškiai mato, kokios ir kiek pagalbos jam reikia, parenka tinkamiausius metodus ir efektyviai išsprendžia kilusias problemas. Tokiu būdu vaikui mokytis tampa ne tik lengviau, bet ir įdomiau, jis neatsilieka nuo bendraklasių ir nėra minimas kaip tas, kurio pasiekimai liūdina. O tai, kaip galima spręsti iš mokyklų patirties, geriausia motyvacija siekti aukštesnių rezultatų ir ateityje. Pelnyti aplinkinių dėmesio ne nepaklūstant taisyklėms, o stebinant pasiekimais ir pavyzdingu elgiasiu. Padėjęs užlopyti spragas bei gerokai sustiprinti turėtas žinias, korepetitorius prisideda prie tolimesnio sėkmingo kiekvieno mokinio kelio mokslo srityje: tiek mokykloje, tiek studijų metu.

 

Vaikiškos lovytės: kad ir vaikas, ir tėveliai būtų patenkinti

lovytė

Dar prieš gimstant naujagimiui, jau dairomasi vaikiškos lovytės, atlaisvinama šiek tiek vietos jai interjere, stengiamasi rasti tokią, kuri būtų saugi ir patogi vaikui. Vėliau lovytės dydis keičiasi, kinta ir kambario interjeras, ir vaikas auga. Kai kurie tėveliai per vaiko auginimą iki pilnametystės lovelę keičia tik 3 kartus, kiti tą daro ir dažniau.

Kur geriausia pirkti vaikišką lovytę

Patogu, kai vaikiškos lovytės yra visos vienoje vietoje ir jas galima nusipirkti lengvai ir patogiai. Vaikiškos lovytės internetu, specializuotoje parduotuvėje – labai patogus pasirinkimas. Visų pirma, prekes galima rikiuoti pagal kainą, tuomet pagal prekės ženklus, pagal dydį, spalvą, net pagal vaiko lytį. Užsisakius lovytę internetu, nereikės rūpintis dėl jos parvežimo – prekė gali būti pristatyta tiesiog į namus. Jei netiks – turite teisę per 14 dienų grąžinti. Be to, sutaupysite laiko, nes nereikės vaikštinėti po skirtingas parduotuves ir ieškoti tos vienintelės ir geriausios lovytės.

Kokie yra priedai lovytėms?

Perkant lovytes, kai kam bus aktualu lovos vaikams su apsauga. Tas apsaugas galima įsigyti atskirai. Taip pat galima pirkti lovytes su baldakimais ir su apsaugomis nuo uodų (tinkleliu). Svarbus priedas, žinoma, yra čiužinys, antčiužiniai. Įvairūs vienkartiniai ir daugkartiniai paklotai. Lingės, tvirtinamos prie lovytės kojų, kad lovelę būtų galima supti.

kūdikio lovytė

Vaikiška lovytė kūdikiui

Pirmosios lovytės kūdikiams bus mažiausios. Tikrai turės apsaugą, kad kūdikis neiškristų ir neišliptų. Kai kas nori, kad lovytė visa būtų pagaminta iš minkštesnių medžiagų, tačiau dažniau įprasta kūdikį guldyti į paprastą medinę lovelę. Svarbu, kad vaikiškos lovytės su čiužiniu būtų, tinkamu mažyliui. Kūdikiams dažnai naudojamos ir mobilios – sulankstomos lovelės. Jos nebrangios, ir jas galima lengvai nugabenti kartu su savimi ten, kur tai reikalinga. Ar keliaujant atostogauti, ar tiesiog vykstant aplankyti močiutės.

Lovytės dermė bendrame interjere

Žinoma, tik nuo tėvelių priklausys, kaip vaikiškos lovytės derės aplinkoje, kambaryje. Reikėtų atminti, kad naujagimis nelabai supranta, ar tai rožinė, ar žydra, ar dar kokia lovelė. Todėl dėl naujagimio jūs galite tiesiog parūpinti pačią paprasčiausią lovelę, arba tokią, kuri atrodo tinkama kambaryje – šviesaus ar tamsaus medžio, baltą ar kitokią. Bendrame interjere tokia lovytė gali derėti, kaip tik norite. Vėliau mažyliui prie lovytės prikabinsite jo dėmesiui valdyti skirtus žaislus, skambaliukus ir kitus dalykus, gal net pakabinsite ryškiaspalvį vėrinį.

lovytės

Ar skiriasi vaikiškos lovytės mergaitėms ir berniukams?

Renkantis vaikiškas lovytes vaikams, pastebėsite, kad dauguma lovyčių yra universalios, tačiau galima rasti ir atskirai berniukams arba mergaitėms pagal dizainą pritaikytas lovytes. Kai kurie tėveliai laukdami naujagimio specialiai nenori žinoti jo ar jos lyties, todėl perka universalius drabužius, lovytes, daiktus. Dažniausiai mergaičių ir berniukų lovytės skiriasi dėl tokių bruožų:

 • Mergaitiškos lovytės gali būti rožinės ar kitos mergaitiškos
 • Mergaitiškos lovytės gali būti dekoruotos mergaitėms pažįstamais herojais (pvz., Elza, Ana, Barbie ir kt.).
 • Lovytėms berniukams gali būti žydros, žalios ir kitų berniukams labiau taikomų spalvų.
 • Berniukų lovytės gali turėti tokių dekoracijų kaip Betmeno, Vėžliukų Nindzių ir kt. lipdukų.

Taigi, kaip matome, iš esmės šios lovytės nesiskiria, skiriasi tik dizainas.

Drabužių kūdikiams paieška ilga, bet rezultatas džiuginantis

drabuziai kudikiamsKažin ar kur vyksta paskaitų ciklas apie tai, kokie drabužiai kūdikiams tinkami, kokių geriau vengti ir pan. Tačiau informacija šia tema yra nepaprastai aktuali. Tokia aktuali, kad visas internetas mirga marga. O kuo pasitikėti?

Jeigu svarstote, ar pirkti aprangą internetu, ar visgi šį variantą palikti nuošalyje, tai žinokite, kad vieno ir neginčijamo atsakymo jums nepateiksime. Bet nenukabinkite nosies. Nes yra tam tikri principai, kuriais vadovaujantis paieška ir pasirinkimas tampa ne tokie chaotiški.

Kai kuriose srityse svarbiausia kaina, kitur – ne

Chaotiškumas gali būti susijęs ir su kainomis. Juk kyla nemenkas sąmyšis, kai kas nors brangsta. Sąmyšio būna ir tada, kai paskelbiama akcija. Imkite šešis už penkių kainą! Du už vieno kainą! Pirkite vieną, antras nemokamai! Finalinis išpardavimas! Vasaros išpardavimas! Žiemos išpardavimas! Rudens išpardavimas! Pavasario išpardavimas! Tiesa, nei pačios vasaros, nei žiemos, nei rudens, nei pavasario niekas neišparduoda. Užtat akcijas pavadina metų laikų vardu.

Grįžtam nuo metų laikų kaitos prie kainų tendencijų ir metamorfozių.

Kai kuriose srityse kaina atlieka tokį didelį vaidmenį, kad pavydėtų net Holivudo aktoriai. Kasdienė duona, degalai ar kiti dalykai dažnai aptariami būtent per kainos prizmę. Viskas natūralu, jokiu būdu nėra reikalo prieštarauti ir bandyti įtikinti, kad tai, ką sumokame, neverta dėmesio. Nes dėmesio verta.

Kaina yra kaina. Jos dalis tarp kitų kriterijų nemenka. Tačiau vis dažniau pripažįstama, kad pirmesnis – kitas kriterijus, kuris taip pat prasideda k raide. Ir jis yra… kokybė!

Ieškant kokybiškų drabužių

Kiekvienas sutiks, kad drabužiai kūdikiams turi būti kokybiški. O kokybė – tai visuma, susidedanti iš tam tikrų dėmenų. Pavyzdžiui, patogumas. Jis dažnai vertinamas kaip atskiras kriterijus, bet iš tiesų, logiškai mąstant, drabužių kokybė ir patogumas – ta pati tema. Pagalvokite: jei apranga nepatogi, ar galite teigti, kad ji kokybiška? Nelabai. Suprantama, viskas priklauso nuo konteksto. Jeigu paprastai dėvite M dydžio drabužius, o pasimatavę S dydžio sakote, kad nepatogu, tai anaiptol nereiškia, kad drabužiams trūksta kokybės.

Drabužiai kūdikiams – tai, ko ilgai ieškoma, bet pagaliau radus džiaugiamasi. O kartais kaip tik atvirkščiai – randama be ilgų paieškų.

 

 

Mediniai žaislai vaikams – kaip lavinti mažylio vaizduotę?

mediniai zaislaiNatūralumą mėgstantys ir savai vaikystei sentimentus jaučiantys tėveliai mielai dabartiniams savo vaikams perka medinius žaislus. Jie būna skirtingo tipo, lavinantys skirtingus dalykus, tinantys įvairaus amžiaus vaikams.

Kokie dažniausiai būna mediniai žaislai?

Mediniai žaislai skirstomi į kelias rūšis:

 • Tai įvairūs lavinamieji žaislai, sudaryti iš kelių skirtingų detalių, kurias kūdikiai ir vaikai turi sudėlioti, susieti tam tikra tvarka. Šios medinės detalės yra skirtingų spalvų, todėl lavina spalvų skyrimo gebėjimą, taip pat gali būti su gyvūnų ar daiktų paveikslėliais, su skaičiais, raidėmis ir pan.
 • Medinės transporto priemonės. Patiks ir vaikams, ir nostalgiškai savo pirmuosius medinius vežimėlius ar traukinukus prisimenantiems tėveliams.
 • Lėlių namai ir baldai. Medinių lėlių rasti sunkiau, tačiau baldų ir namų joms – tikrai yra.
 • Medinės virtuvėlės. Tikra mažojo kulinaro ar kulinarės svajonė su medine dujine virykle, puodais, lėkštėmis, puodeliais ir kitais virtuvės atributais.
 • Stalo žaidimai, dėlionės. Tai ne tik šachmatai, medinis kubas ar domino, bet ir vaikams skirti paprasti, lavinantys linksmi mediniai žaislai dėlionės.
 • Muzikiniai instrumentai. Prie medinių žaislų būtų galima priskirti įvairias dūdeles, švilpukus, būgnus, vaikiškas gitaras, pianinus ar metalofonus.
 • Medinis arkliukas. Didžiausią nostalgiją tėveliams keliantis medinis žaislas. Tiesa, dabartiniai mediniai arkliukai jau yra ne tik supantys arkliukai, bet ir vienaragiai, ėriukai, dinozaurai, šuniukai ir kiti mieli gyvūnai.

arkliukas

Kur geriausia įsigyti medinius žaislus?

Mediniai žaislai internetu specializuotoje žaislų parduotuvėje – patogiausias būdas įsigyti norimą prekę. Net ir gyvendami mažame miestelyje, kur gyvai negalite aplankyti specializuotų žaislų parduotuvių, internetu galėsite užsisakyti medinius arkliukus, medines dėliones, lavinamuosius medinius žaislus, „kaladėles“ ir kitas prekes vaikams. Jeigu norite pirkti ne internete, tuomet tokių žaislų geriausia ieškoti ne per Kaziuko muges, o specializuotose žaislų parduotuvėse. Ten žaislai bus saugūs, atitiks kokybės sertifikatus ir netgi galėsite jiems gauti garantijas. Be to, nuolatinius prekybinius tinklus išplėtoję pardavėjai galės pasiūlyti platų pasirinkimą bei mažesnes kainas nei tas, kurias gali pasiūlyti prekybininkai savadarbiai mugių metu. Pastariesiems tenka mokėti ir už paviljonų nuomą, ir už transportą, todėl jų mažmeninė prekyba visuomet yra brangesnė. Tad geriau pirkti iš vaikų žaislais pardavinėjančių parduotuvių gyvai arba internetu.

Kaip atskirti kokybiškus medinius žaislus?

Norėdami rasti kokybiškus medinius žaislus, skaitykite jų aprašymus. Žaislai kūdikiams turėtų būti nedažyti arba padengti nenuodingais dažais, neturėtų turėti itin smulkių detalių. Kokybę turėtų garantuoti ir mediniais žaislais prekiaujančių žaislų parduotuvių bendrosios nuostatos, susijusios su prekės grąžinimo bei garantinio aptarnavimo nuostatomis.

Ar mediniai žaislai yra brangūs lyginant su plastikiniais?

Smagu žinoti, kad kokybiški mediniai žaislai kaina gali ir nepraaugti plastikinių žaislų. Specializuotose žaislų parduotuvėse rasite puikių, spalvingų medinių žaislų pigiai, pradedant kainomis virš euro, baigiant didesnėmis. Galbūt dėl to, kad medinių žaislų firmos nėra tokios populiarios kaip visiems žinomos LEGO, Barbie, BABY BORN ir panašios, pirkdami medinius žaislus mokėsite už patį gaminį, o ne už jį atstovaujantį originalų ženklą. Medinių žaislų pigiau galima įsigyti akcijų metu, tačiau ir be išpardavimo jie kainuoja nebrangiai.

medinis kombainas

Naudingas patarimas perkant medinius žaislus

Visuomet prieš pirkdami medinius žaislus, pažiūrėkite, ar neturite panašaus tipo plastikinių? Gal jau turite lavinamąjį plastikinį žaislą, kurio medinis atitikmuo dabar sudomino? Kad žaislai nesidubliuotų, geriau tuomet pirkite medinę virtuvėlę ar arkliuką. Neverta plastikinių žaislų keisti tokiais pačiais mediniais – verčiau plėskite savo vaikų pažinimo galimybes ir suteikite jiems naujų, visiškai kitokių medinių žaislų.

Ar reikalingas lietuvių korepetitorius?

Daugelis tėvų, kurių atžalos susiduria su vienokiais ar kitokiais mokymosi sunkumais, ima svarstyti apie papildomo mokymosi galimybę: leisti vaiką į papildomus užsiėmimus arba samdyti privatų mokytoją-korepetitorių. Neretai šie svarstymai trunka gana ilgą laiką ir dalis tėvų nutaria dar šiek tiek palaukti, delsia priimti galutinį sprendimą. Tad kaip rasti atsakymą, ar vaikui tikrai reikalinga pagalba ir ar jau metas kreiptis į korepetitorių?

Lietuvių korepetitorius – kaip suprasti, kad atėjo metas?

Korepetitoriaus paslaugos neturėtų gąsdinti nei tėvų, nei atžalų, taigi ir delsti kreiptis į specialistus pagalbos nederėtų. Priešingai, viena didžiausių tėvų daromų klaidų – perdėtai ilgas svarstymas, ar jų vaikui tikrai reikia mokytis papildomai, ar, galbūt, kaip nors dar pavyks įveikti šiuos mokslo metus. Iš tikrųjų, geriausias rodiklis, kad lietuvių korepetitorius vaikui yra reikalingas – jo pasiekimai ir mokytojų atsiliepimai bei paties vaiko interesas. Jei įvertinimai prasti, pedagogai rekomenduoja susirūpinti, vaikas pamokai ruošiasi be entuziazmo, nesidomi nei namų darbų užduotimis, nei klasės veikla – veikiausiai jam sekasi sunkiau, dalykas sunkiai suprantamas, stinga laiko ir pastangų išsiaiškinti iki galo. Iš pradžių tai nesukels didelių problemų – juk vienas kitas prastesnis įvertinimas dar nieko nereiškia, tačiau jei situacija nebus sprendžiama – spragų tik daugės. O tai reiškia, kad ištaisyti padėtį taps tik sunkiau – papildomų pamokų reikės daugiau ir vaiko ugdymas kainuos brangiau.

Kiekybė yra kokybė?

Gali atrodyti, kad lietuvių korepetitorius reikalingas tik tuomet, kai spragos akivaizdžios – tuomet reikia gausybės papildomų pamokų ir viskas bus išspręsta. Tačiau iš tikrųjų taip nėra. Kuo anksčiau problema pradedama spręsti, tuo efektyvesnis rezultatas. Kitaip tariant, aukščiausia kokybė bus pasiekta tada, kai vaikas mokysis sistemingai ir spragos bus mažinamos vos jas pastebėjus. Tik tokiu būdu pavyks išmokti ir tai, kad buvo praleista, nesuprasta, ir kartu neatsilikti nuo bendraklasių, mokykloje ir toliau dėstomos programos. Naivu tikėtis, kad keletą metų kauptas spragas pavyks ištaisyti per trumpą laiką, nors ir intensyviai dirbant. Geriausias rezultatas pasiekiamas tada, kai lietuvių korepetitorius su mokiniu pradeda dirbti nedelsiant.