Mediniai žaislai vaikams – kaip lavinti mažylio vaizduotę?

mediniai zaislaiNatūralumą mėgstantys ir savai vaikystei sentimentus jaučiantys tėveliai mielai dabartiniams savo vaikams perka medinius žaislus. Jie būna skirtingo tipo, lavinantys skirtingus dalykus, tinantys įvairaus amžiaus vaikams.

Kokie dažniausiai būna mediniai žaislai?

Mediniai žaislai skirstomi į kelias rūšis:

  • Tai įvairūs lavinamieji žaislai, sudaryti iš kelių skirtingų detalių, kurias kūdikiai ir vaikai turi sudėlioti, susieti tam tikra tvarka. Šios medinės detalės yra skirtingų spalvų, todėl lavina spalvų skyrimo gebėjimą, taip pat gali būti su gyvūnų ar daiktų paveikslėliais, su skaičiais, raidėmis ir pan.
  • Medinės transporto priemonės. Patiks ir vaikams, ir nostalgiškai savo pirmuosius medinius vežimėlius ar traukinukus prisimenantiems tėveliams.
  • Lėlių namai ir baldai. Medinių lėlių rasti sunkiau, tačiau baldų ir namų joms – tikrai yra.
  • Medinės virtuvėlės. Tikra mažojo kulinaro ar kulinarės svajonė su medine dujine virykle, puodais, lėkštėmis, puodeliais ir kitais virtuvės atributais.
  • Stalo žaidimai, dėlionės. Tai ne tik šachmatai, medinis kubas ar domino, bet ir vaikams skirti paprasti, lavinantys linksmi mediniai žaislai dėlionės.
  • Muzikiniai instrumentai. Prie medinių žaislų būtų galima priskirti įvairias dūdeles, švilpukus, būgnus, vaikiškas gitaras, pianinus ar metalofonus.
  • Medinis arkliukas. Didžiausią nostalgiją tėveliams keliantis medinis žaislas. Tiesa, dabartiniai mediniai arkliukai jau yra ne tik supantys arkliukai, bet ir vienaragiai, ėriukai, dinozaurai, šuniukai ir kiti mieli gyvūnai.

arkliukas

Kur geriausia įsigyti medinius žaislus?

Mediniai žaislai internetu specializuotoje žaislų parduotuvėje – patogiausias būdas įsigyti norimą prekę. Net ir gyvendami mažame miestelyje, kur gyvai negalite aplankyti specializuotų žaislų parduotuvių, internetu galėsite užsisakyti medinius arkliukus, medines dėliones, lavinamuosius medinius žaislus, „kaladėles“ ir kitas prekes vaikams. Jeigu norite pirkti ne internete, tuomet tokių žaislų geriausia ieškoti ne per Kaziuko muges, o specializuotose žaislų parduotuvėse. Ten žaislai bus saugūs, atitiks kokybės sertifikatus ir netgi galėsite jiems gauti garantijas. Be to, nuolatinius prekybinius tinklus išplėtoję pardavėjai galės pasiūlyti platų pasirinkimą bei mažesnes kainas nei tas, kurias gali pasiūlyti prekybininkai savadarbiai mugių metu. Pastariesiems tenka mokėti ir už paviljonų nuomą, ir už transportą, todėl jų mažmeninė prekyba visuomet yra brangesnė. Tad geriau pirkti iš vaikų žaislais pardavinėjančių parduotuvių gyvai arba internetu.

Kaip atskirti kokybiškus medinius žaislus?

Norėdami rasti kokybiškus medinius žaislus, skaitykite jų aprašymus. Žaislai kūdikiams turėtų būti nedažyti arba padengti nenuodingais dažais, neturėtų turėti itin smulkių detalių. Kokybę turėtų garantuoti ir mediniais žaislais prekiaujančių žaislų parduotuvių bendrosios nuostatos, susijusios su prekės grąžinimo bei garantinio aptarnavimo nuostatomis.

Ar mediniai žaislai yra brangūs lyginant su plastikiniais?

Smagu žinoti, kad kokybiški mediniai žaislai kaina gali ir nepraaugti plastikinių žaislų. Specializuotose žaislų parduotuvėse rasite puikių, spalvingų medinių žaislų pigiai, pradedant kainomis virš euro, baigiant didesnėmis. Galbūt dėl to, kad medinių žaislų firmos nėra tokios populiarios kaip visiems žinomos LEGO, Barbie, BABY BORN ir panašios, pirkdami medinius žaislus mokėsite už patį gaminį, o ne už jį atstovaujantį originalų ženklą. Medinių žaislų pigiau galima įsigyti akcijų metu, tačiau ir be išpardavimo jie kainuoja nebrangiai.

medinis kombainas

Naudingas patarimas perkant medinius žaislus

Visuomet prieš pirkdami medinius žaislus, pažiūrėkite, ar neturite panašaus tipo plastikinių? Gal jau turite lavinamąjį plastikinį žaislą, kurio medinis atitikmuo dabar sudomino? Kad žaislai nesidubliuotų, geriau tuomet pirkite medinę virtuvėlę ar arkliuką. Neverta plastikinių žaislų keisti tokiais pačiais mediniais – verčiau plėskite savo vaikų pažinimo galimybes ir suteikite jiems naujų, visiškai kitokių medinių žaislų.

Žaislai kūdikiams – itin atsakingas pasirinkimas

žaislaiKūdikio priežiūra – tai, kas sunkiai apibūdinama. Veikla? Darbas? Kiekvienai iš šių sąvokų tikriausiai turėtume priekaištų. Kodėl? Nes kūdikio auginimas – daugybė procesų, daiktų, ne viena bemiegė naktis, vystyklų keitimas, tinkamų drabužių ir maisto išrinkimas ir, žinoma, meilė. Tėvai rūpinasi daugybe dalykų, tarp kurių ir žaislai. Todėl klausiame, kokius žaislus mažiausiems galima pirkti, o kokių geriau vengti.

Atidumas perkant žaislą – būtinas. Gamintojai amžiaus grupes ant pakuočių nurodo ne veltui. Pati daikto visuma gali sufleruoti, ar tai dėmesio verta prekė, ar kaip tik kūdikiui jos nereikėtų neduoti. Prieš pirkdami apžiūrėkite žaislo formą. Juk nepirksite ko nors aštraus, galinčio sužeisti.

Kitas akcentuotinas aspektas yra smulkios detalės. Įsitikinkite, kad žaislai, kuriuos ruošiatės nupirkti, yra be jokių smulkmių, galinčių pridaryti visai nesmulkios žalos. O jei kuri nors vieta atrodo abejotinai (pvz., nesate užtikrinti, kad kokia nors maža detalė nenulūš), apžiūrėkite ją dar parduotuvėje. Nerizikuokite vaiko sveikata ir neįsigykite iš parduotuvės bet ko.

Kartais atrodo, kad pliušinis šuniukas ar kiškis negali būti piktybinis. Tačiau net ir galvodami apie mieliausią pasaulyje meškiuką prisiminkite atsakingo pasirinkimo reikšmę. Ar nėra tokių dalių, kurias vaikas gali nuplėšti? Ar vaiko rankos nepasieks viduje esančių medžiagų, kurios ir padaro žaislą tokį minkštą, bet kai kuriais atvejais yra viliojančios įsidėti į burną?

Kūdikiams tinka tik tokie žaislai, kuriuose nėra detalių, galinčių pažeisti odą. Užėjus į parduotuvę niekas neverčia pirkti, be to, domitės dėl sūnaus ar dukros gerovės. Tad nepagailėkite laiko.

Turbūt elementariausias patarimas – kritiškai įvertinti bet kokį kūdikiui skirtą daiktą. Juk net ir kilpa, kuri suaugusiam lyg ir nekelia pavojaus, kūdikiui gali pakenkti.

Jei turite vaikų, puikiai žinote, kad žaislai jiems turi būti perkami tik kokybiški. O kūdikiai juk patys jautriausi. Visgi bet kuriai amžiaus grupei skiri daiktai – atidaus rinkimosi objektas; visuomet svarbu nesusivilioti pirmu pasitaikiusiu produktu.