Buhalterinės apskaitos programa – verslui ir laisvai dirbančiam specialistui

Šiais laikais net ir turintys verslus gali patys vesti apskaitą. Kaip? Su geromis, patikimomis ir dažniausiai nei daug žinių, nei daug laiko nereikalaujančiomis programomis. Daugeliui patinka, kad tai yra kur kas pigesnė opcija. O tuo pačiu galima pačiam geriau įsigilinti į veiklos pajamas, išlaidas ir tuo pačiu pamatyti – kur dar galima pasitempti.

Tinkamai pasirinkta buhalterinės apskaitos programa padeda verslininkui sutaupyti daug laiko ir pinigų, tad smulkmeniškas jos vertinimas ir detalių pažinimas yra labai svarbus.

Ne visi gali sau leisti buhalterius

Verslo valdymo sistemos tapo reikalingos ypač šiuo metu, kai vis daugiau žmonių steigia gana mažus versliukus. Jie gali vystyti veiklas, labai puikiai išlaiko save ir galbūt dar vieną arba kitą darbuotoją, tačiau neuždirba tiek daug, kad galėtų sau leisti samdyti asmeninius buhalterius. Tokiu atveju atsiranda ir pasiūla, kuri sutaupo daug pinigų. Dar viena opcija yra buhalterinės įmonės, tačiau ir jų kainos daugeliui yra per didelės.

Buhalterinės apskaitos programos yra sukurtos taip, kad jomis naudotis būtų labai paprasta. Viskas orientuota į žmogų, kuris neturi  buhalterinės patirties. Žinoma, tai jam padeda greitai pačiam vesti apskaitą, fiksuoti svarbiausius rodmenis ir galiausiai sėkmingai padėti verslui uždirbti daugiau mažinant išlaidas. O buhalterio samdymas ir yra viena didesnių išlaidų, kuri maža verslui arba veikla gali būti sunkiai pakeliama.

Buhalterinės programos pasirinkimas

Augant poreikiui – visada auga ir pasiūla. Tai yra faktas. Taigi, verslininkai gali rasti labai platų verslo valdymo sistemų pasirinkimą. Kurios labiausiai tinka jiems? Tokios, kurios padeda išrašyti tik sąskaitas? O gal tokios, kurios turi kur kas daugiau funkcijų ir taip padeda pilnai vesti apskaitą ir sutaupyti daug laiko. Kiekvienas renkasi jam tinkamą variantą.

Svarbiausia yra nepamiršti, kad dažniausiai didesnis funkcijų kiekis taip pat reiškia, kad reikės skirti ir daugiau laiko programos pažinimui. Žinoma, galiausiai išmokus – vesti apskaitą pačiam bus lengva, tačiau įvertinkite – kiek laiko reikia skirti, kol pavyks pažinti jos valdymo niuansus.

Kaip pasirūpinti buhalterine apskaita?

buhalterine apskaita
Verslui augant, svarbiausia užtikrinti, jog vidiniai bendrovės ar įstaigos procesai būtų sklandūs. Tokiais atvejais aktualia tema tampa profesionali buhalterine apskaita. Ko griebtis, kad buhalterines paslaugos taptų kokybiškos?

Kokybė apskaitoje

Tam, kad priimtume verslui naudingą sprendimą, nepakaks metinių ataskaitų – kokybiškas, taip pat informatyvias ataskaitas turėtumėte gauti gerokai dažniau. Gera išeitis – savo buhalterine apskaita patikėti ekspertams.

Visi žino, kad buhalterines paslaugos Vilniuje yra siūlomos daug įmonių, tad išsirinkti kokybiškiausiai paslaugas teikiančią įmonę gali būti nelengvas galvosūkis. Visų svarbiausia įsivertinti poreikį – ar rūpi tik buhalterinės paslaugos. Dažniausiai tai būna ne vienintelė apskaitos įmonių siūloma veikla.

Buhalterinių paslaugų pasiūla

Jeigu įmonėje dirba apskaitininkas, bet trūksta konsultacijų, pagalbos su buhalterine apskaita, galima išsinuomoti finansininką, paieškokite poreikius atitinkančios apskaitos imones. Atkreipkite dėmesį ar siūloma įvairus buhalterinių paslaugų spektras ar papildomai nuomojami darbuotojai. Tokiu atveju reikš, kad siūlomos apskaitos paslaugos visada bus atliktos kokybiškai ir buhalterio paslaugos vilniuje, bus tai, ką norėsis rekomenduoti kitiems.

Pirkimas niekada neapkars, jei laiku buvo padarytas teisingas sprendimas. Kai kuriais atvejais patarimo verta klausti ir tų, kurie samdė apskaitos imones, kuriems rūpėjo apleistos buhalterijos tvarkymas.

Verta paieškoti geriausių

Gana dažnai buhalterio paslaugos Vilniuje siūlomos įvairiuose skelbimuose. Visais atvejais verta pasiteirauti ar apleistos buhalterijos tvarkymas buvo tai, su kuo jau teko susidurti, pasidomėti buhalteriniu paslaugu kaina.

Kokie dabartiniai poreikiai ir lūkesčiai? Visada to klauskite savęs. Pastebima, kad apskaitos imones ir kitų paslaugų įmonės dažnai specializuojasi ne vienoje srityje, tad verta rinktis tą, kuri vertinama kaip geriausia Jums rūpimoje srityje.

Tikslumą garantuoja geriausieji

Dažnas ieško kur gerai atliekamos buhalterinės paslaugos, kad buhalterijos tvarkymas netaptų ydinga įmonės praktika. Kas drįstų paneigti, kad verslo sėkmę lemia ir tai, kaip yra tvarkoma įmonės ar bendrovės buhalterine apskaita. Visiškai nesvarbu ar tai kalbama apie mažą, ar apie didelę įmonę. Net ir tuo atveju, kai buhalterija atrodo labai netvarkinga ir kai kurie procesai ima strigti, situaciją visada galima pagerinti. Tai geba padaryti šios srities profesionalai.

Niekas nedrįstų ginčytis, kad buhalterines paslaugos kiekvienoje įmonėje privalo būti atliktos itin tiksliai. Tą tikslumą gera garantuoti tie, kuriems seniai tai nebėra naujiena ir kurie gali pasiūlyti optimalią buhalteriniu paslaugu kaina.

Inovatyvus būdas

Tinkamai savo darbą atliekančios apskaitos imones gali pasiūlyti atlikti apskaitą ir nuotoliniu būdu. Tokios buhalterines paslaugos Vilniuje jau yra pasiekiamos ranka. Šiuo atveju galima sutaupyti daug laiko ir būti tikriems, kad buhalteriniu paslaugu kaina nevers griebtis už galvos gavus sąskaitą už atliktas paslaugas.

Kai apskaitos paslaugos atliekamos nuotoliniu būdu, tereikia suvesti reikiamus duomenis, o visa kita buhalterine apskaita pasirūpins profesionalai.

„Jugma“ rekvizitai:

8 657 64300
Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308
info@jugma.lt
https://jugma.lt

Buhalterinė apskaita Jūsų versle

buhalterinė apskaitaVisų pirma, buhalterinė apskaita – tai viena iš pirmųjų informacijos gavimo sistemų finansinei veiklai valdyti. Ji apima daugybę sričių, tokių kaip: finansinių ataskaitų analizė, mokesčių skaičiavimas, jų valdymas ir kt. Buhalterinė apskaita atspindi kiekvieną operaciją – duomenys apie faktus fiksuojami, grupuojami, o vėliau apibendrinami apskaitoje iš kurios gaunami informaciniai rodikliai apie įmonės turtą, lėšas, veiklos rezultatus ir jos finansinę būklę. Apskaita teikia informaciją apie materialinių, darbo, finansinių išteklių naudojimą versle ir šiuos duomenis pateikia įmonės vadovybei, padalinių darbuotojams.

 

Turbūt dauguma supranta, jog nė vienas verslas negalėtų egzistuoti be buhalterinių paslaugų, kodėl? Atsakymas paprastas – vykdant tam tikrą pelno siekiančią veiklą Lietuvoje yra prisiimami tam tikri įsipareigojimai valstybei, už kuriuos būtent ir yra atsakingi buhalteriai. Įmonės buhalterijos negali tvarkyti bet kas, privalu turėti atitinkamą finansinį išsilavinimą. Jeigu įmonės savininkas turi tam reikiamą išsilavinimą, jis gali pats tvarkyti visą įmonės apskaitą, tačiau neturint, būtina samdyti buhalterius ar buhalterines paslaugas teikiančias įmones. Dažniausiai net ir turint reikiamą išsilavinimą, vargu ar pats įmonės savininkas tvarkys visą apskaitą, tuo labiau jeigu įmonė yra nemaža. Dažnai verslininkai net ir turintys reikiamą išsilavinimą, įmonės apskaitą palieka tvarkyti išsilavinusiems specialistams.

 

Buhalterinė apskaita kartais klaidingai yra asocijuojama tik su mokesčių apskaičiavimu. Kiekvienas verslas turi dar ir daug kitų įsipareigojimų, taip pat atiduoda nemažus mokesčius valstybei. Tad jei atsakingai žiūrite į savo verslą, patikėkite tai specialistams, kurie tiksliai apžvelgs įmonės finansinę būklę, įvertins Jūsų veiklos našumą, turtą, lėšas. Gal tai padės išvengti didžiulių nuostolių ateityje ar net verslo žlugimo.

 

Sėkmės versle galite siekti jau dabar

UAB NordgainRinkoje veikia daugybė įvairiausių organizacijų. Vienos teikia tam tikras paslaugas, kitos ką nors parduoda. Vienos naujai įkurtos, kitos veikia dešimtmetį ar daugiau. Skirtumai gajūs ir kalbant apie dydį. Trumpai tariant, tai tikrai ne kokia pilka masė. Įvairovės sąvoka čia gerokai labiau tinka. Nepriklausomai nuo tokių kriterijų kaip dydis, prisidėti prie kompanijos sėkmės gali UAB Nordgain. Tai Vilniuje ir Londone veikianti įmonė, kurianti vertę.

Buhalterija – štai kas nepaprastai svarbu tiek mažai įmonei, tiek didžiulei, apimančiai ne vieną sritį. O kiekvienos organizacijos noras – sėkmė. Būtų smagu gauti daugiau pelno, pelnyti klientų pasitikėjimą, atrasti naujų nišų. Taip, išties būtų smagu… Bet ar tai įmanoma? UAB Nordgain siekius gali paversti realybe. Atsakingai tvarkoma buhalterija, verslo valdymo paslaugos – pora dalykų, kurie nėra tiesiog gražiai pateiktos frazės. Tai procesų visuma, prisidedanti prie didžiausios sėkmės. Pastaroji jokiu būdu nėra utopija. Tai nėra tik svajonė. Efektyviu darbu fortūna pakviečiama į verslą ir taip džiaugiamasi puikiais rezultatai.

Minėti puikūs rezultatai – ne vien skambus įmonės pavadinimas ar žaismingas logotipas. Pirmiausia dėmesys kreiptinas į vidinę organizacijos atmosferą, į vidinių procesų sklandumą. Jei tai gali būti įvardijama tokiais žodžiais kaip „efektyvu“ ar „verta aukštų balų“, tuomet ir išorinė sėkmė greičiau pasiekiama.

Verslas – įdomu. Įdomu apie jį svajoti. Įdomu ir tada, kai sekasi. Pelnas – ne tik kompanijos klestėjimas, bet ir asmeninės perspektyvos. Smagu, kai samdomas darbas pakeičiamas nuosavu verslu. Tačiau jokio smagumo atsidūrus finansinėje duobėje ar tada, kai verslo valdymas tampa sudėtingas. Gera žinia – verslo valdymo paslaugas teikianti UAB Nordgain padeda išlaviruoti ir išlaikyti pozityvumą. Yra nemažai procesų, lemiančių tą pozityvumą. Lemiančių gerą situaciją, nuorodas į klestėjimą.

Vienoje pusėje teorija, o kitoje – praktika. Kreipiantis į UAB Nordgain sėkmės sąvoka tampa praktika. Ar tai gerai? Be jokių abejonių. Džiugu, kad sėkmės versle galite siekti jau dabar. Net jeigu buhalterija atrodo pernelyg netvarkinga, net jei kai kurie procesai stringa, situaciją galima pagerinti. Net ir tada, kai ant darbo stalo šūsnis neaiškių dokumentų, tai nėra neigiamas nuosprendis. Tiesiog reikalingi profesionalai (kreipiamasi į UAB Nordgain). Ir fortūna vėl šypsosi.

 

 

 

 

 

Tinkamas pinigų valdymas ir buhalterinė apskaita

buhalterine apskaitaKonkurencija, rinkos analizė ir verslo plano sudarymas yra tos sritys, kurias tinkamai išmanyti aktualu ir būtina kiekvienam jauno verslo kūrėjui. Tik puikiai išmanydamas verslo pasaulį ir savo erdvę galėsi siekti gerų rezultatų, sėkmingai konkuruoti ir plėstis. Tačiau ne ką mažiau svarbi yra ir buhalterinė apskaita, kurios pagalba įmonės viduje galima užtikrinti nepriekaištingą pinigų valdymą.

Apie finansų valdymą susimąstyti tenka dažnai ne tik darbo aplinkoje, bet ir asmeniniame gyvenime. Juk kiekvieną dieną tenka išlaidauti. Ir nesvarbu, jei tai tik kasdienio vartojimo prekės, išlaidos palaipsniui kaupiasi, todėl svarbu visą šį srautą valdyti tinkamai. Pernelyg didelis atlaidumas gali pastūmėti į rimtas išlaidas ir nuostolius. Būtent todėl įmonių steigimas atliekamas atsakingai – jei nesugebėsi tinkamai valdyti finansų ir piniginių operacijų, sunku bus įvertinti veiklos vystymo progresą ir jos ateitį.

Skaičiai lydi mus kiekvieną dieną, tačiau verslo pasaulyje jie įgauna kur kas didesnę svarbą ir reikšmę. Netinkamai sudaryta sąskaita, klaidingai apskaičiuotas mokėjimas ar net praleistas skaičius po kablelio gali pridaryti rimtų nemalonumų įmonės augimui. Būtent todėl buhalterinė apskaita ir jos valdymas yra toks svarbus. Laiku ir tinkamai pažymėtos pinigų operacijos gali padėti išvengti rimtų finansinių problemų. Svarbu ir tai, jog tinkamai vedama apskaita leidžia kur kas lengviau įvertinti pajamas ir nuostolius, todėl vykdyti reikšmingus įmonei sprendimus šiuo atveju tampa kur kas lengviau.

Rasti patikimą žmogų, kuris galėtų pasirūpinti įmonės finansais, nėra sunku. Kur kas sunkiau yra visus apskaitos niuansus išmokti patiems. Tai paprastai reikalauja ne vien daug laiko, bet ir kantrybės, todėl veiklos vadovui tai nėra patogu ir naudinga. Įmonių steigimas dažniausiai yra asocijuojamas kartu su buhalterinės apskaitos įmonėmis arba individualiais specialistais, kurie gali visiškai atsakingai tvarkyti ir prižiūrėti įmonės finansines operacijas.

Net ir menkiausias nesklandumas vystomame versle gali sukelti daug galvos skausmo. Netinkamai sudarytas verslo planas ar rinkos analizė viską gali sujaukti akimirksniu. Buhalterinė apskaita lygiai taip pat prisideda prie viso šio proceso. Jei finansų valdymas bus neaiškus ir netvarkingas, sekti visą veiklos progresą bus itin sunku ir netikslu. Būtent todėl į pagalbą reikia pasitelkti savo srities specialistus.

Tinkama buhalterinė apskaita – tinkamo buhalterio rankose

buhalterinė apskaitaKad ir kokia puiki būtų jūsų verslo idėja, kad ir koks sėkmingas būtų jos įgyvendinimo planas, kad ir kokiomis neprilygstamomis asmeninėmis ar profesinėmis savybėmis jūs pasižymėtumėte, visada tam, kad jūsų įkurta įmonė klestėtų, o veikla sklandžiai funkcionuotų, reikalinga tinkama buhalterinė apskaita. Tam paprastai samdomas buhalteris arba buhalterinė įmonė. Ką besamdytumėte, turite žinoti, ko tikėtis ar reikalauti iš įmonės buhalterio.

Pirmiausia, buhalteris turi puikiai išmanyti buhalterinės apskaitos terminų žodyną, kad nepainiotų bent jau tokių pagrindinių sąvokų, kaip turtas, nuosavybė, pajamos ir išlaidos ar skolos. Taip pat turi gebėti sudaryti pagrindines finansines įmonės ataskaitas – tai balanso, pelno ir nuostolių bei pinigų srautų ataskaitas.

Įmonės buhalteris yra atsakingas už visas savo darbo smulkmenas. Jis turi būti kruopštus ir atidus, kreipti dėmesį net į mažiausias smulkmenas. Juk jeigu jos tiksliai atitiks, tai dideli ir svarbūs reikalai taip pat tinkamai klostysis. Kita vertus, buhalteris turi puikiai suprasti bendrą veiklos situaciją. Pavyzdžiui, kai įmonės vadovai aptaria investicijas ar reikiamos įrangos įsigijimą, buhalteris turi puikiai suvokti tokių ketinimų esmę ir prasmę. O svarbiausia, jis turi žinoti, kaip geriau paskirstyti pinigus ir atlikti mokėjimus, kad įmonė savo lėšas leistų kuo taupiau ir racionaliau. Įmonės buhalteris turi išsamiai ir visapusiškai analizuoti visas įmonės išlaidas. Didžiausią veiklos išlaidų dalį paprastai sudaro inventoriaus įsigijimas ir darbuotojų atlyginimai. Todėl labai svarbu tinkamai įvertinti inventoriaus atsiperkamumą ir dirbančiųjų produktyvumą, o įmonės vadovams pateikti kuo tikslesnę ir patikimesnę su tuo susijusią informaciją, kad šie galėtų priimti tinkamus sprendimus.

Kadangi kiekviena veiklos sritis pasižymi savais niuansais – pavyzdžiui, mažmeninė prekyba ar interneto verslas ir pan. – tad skirtingose srityse finansų tvarkymas irgi gali kažkiek skirtis. Todėl labai svarbu, kad buhalteris gerai žinotų bendrą įmonės veiklos sritį ir turėtų patirties būtent joje.

Buhalteris turi būti savarankiškas ir savo darbus atlikti tinkamai, nepalikdamas neužbaigtų užduočių. Jis turi mokėti organizuoti savo darbą ir laiką taip, kad prireikus galėtų padėti įmonės vadovams aiškintis bei spręsti finansinius klausimus, tačiau kartu atliktų ir einamuosius buhalterinius darbus. Apskritai, buhalteris turi būti sumanus ir skirti laiko tam, kad galėtų mokytis ir tobulėti.