Specialistų pagalba įmonės perregistravimo klausimais: kaip pasiruošti?

imoniu steigimas

Verslas – itin dinamiška, nuolat besikeičianti sritis, kurioje nėra nieko pastovaus. Įmonės auga, plečiasi, keičia savo veiklos specifiką, susijungia su kitais rinkos žaidėjais ir t. t. Tam reikalingas jų perkėlimas. Jį įmanoma atlikti tik su specialistų pagalba, kurie jus pakonsultuos visais įmonės perregistravimo klausimais. Jei norite, kad konsultacijos būtų kuo tikslingesnės, galite iš anksto pasiruošti šiam procesui. Kaip tai padaryti?

Kada reikalingos konsultacijos įmonės perregistravimo klausimais?

Pagal Lietuvos respublikos įstatymus, bendrovės perregistravimas reikalingas keletu atvejų. Tai atlikti būtina, jeigu pakeitėte buveinės adresą, ketinate keisti įmonės pavadinimą, norite padidinti arba sumažinti jos įstatinį kapitalą, keičiasi valdymo struktūra arba jums reikalinga, kad organizacijos įstatai atitiktų Lietuvos Respublikos Akcinių Bendrovių Įstatymą ir kitus svarbius nuostatus.

Privalomi dokumentai

Kad tinkamai pasiruoštumėte konsultacijai įmonės perregistravimo klausimais, svarbu žinoti, kokių dokumentų gali prireikti. Pavyzdžiui, keičiant adresą turi būti sušaukiamas akcininkų susirinkimas, gautas patalpų savininko leidimas, specialios pažymos „Apie nekilnojamojo daikto ir daiktinių teisių į jį įregistravimą nekilnojamojo turto registre“, kopija. Papildomai galite paruošti senosios įmonės redakcijos įstatus, atnaujintus rekvizitus, visas reikalingas JAR (juridinių asmenų registrų centro) formas.

Jeigu keičiate įmonės pavadinimą, dokumentacija labai panaši, tik papildomai turėsite parengti įmonės registravimo pažymėjimą bei gauti elektroninį sertifikuotą registro išrašą (ESI) ir surašytą naujojo antspaudo aktą.

 

Kas gali konsultuoti įmonės perregistravimo klausimais?

Įmonės perregistravimo klausimais konsultuoti gali teisinės bendrovės arba buhalterių įmonės. Jei neturite partnerių iš šios srities, rekomenduojama ieškoti įmonių, kurios dirba išskirtinai su civiline ir sutarčių teise arba komercine bei verslo teise. Tokiose įmonėse dirbantys teisininkai puikiai išmano visus šių procesų niuansus ir gali greitai bei efektyviai sutvarkyti visus reikiamus dokumentus bei juos priduoti atsakingoms institucijoms. Jei ketinate kreiptis į apskaitos ir buhalterijos paslaugas teikiančią bendrovę, įsitikinkite, kad tai pakankamai ilgai veikianti, kompetentingus darbuotojus turinti vieta, antraip procesas gali užtrukti pernelyg ilgai arba reikalauti didelio įsitraukimo, kuris gaiš jūsų brangų laiką.

Tinkamas pinigų valdymas ir buhalterinė apskaita

buhalterine apskaitaKonkurencija, rinkos analizė ir verslo plano sudarymas yra tos sritys, kurias tinkamai išmanyti aktualu ir būtina kiekvienam jauno verslo kūrėjui. Tik puikiai išmanydamas verslo pasaulį ir savo erdvę galėsi siekti gerų rezultatų, sėkmingai konkuruoti ir plėstis. Tačiau ne ką mažiau svarbi yra ir buhalterinė apskaita, kurios pagalba įmonės viduje galima užtikrinti nepriekaištingą pinigų valdymą.

Apie finansų valdymą susimąstyti tenka dažnai ne tik darbo aplinkoje, bet ir asmeniniame gyvenime. Juk kiekvieną dieną tenka išlaidauti. Ir nesvarbu, jei tai tik kasdienio vartojimo prekės, išlaidos palaipsniui kaupiasi, todėl svarbu visą šį srautą valdyti tinkamai. Pernelyg didelis atlaidumas gali pastūmėti į rimtas išlaidas ir nuostolius. Būtent todėl įmonių steigimas atliekamas atsakingai – jei nesugebėsi tinkamai valdyti finansų ir piniginių operacijų, sunku bus įvertinti veiklos vystymo progresą ir jos ateitį.

Skaičiai lydi mus kiekvieną dieną, tačiau verslo pasaulyje jie įgauna kur kas didesnę svarbą ir reikšmę. Netinkamai sudaryta sąskaita, klaidingai apskaičiuotas mokėjimas ar net praleistas skaičius po kablelio gali pridaryti rimtų nemalonumų įmonės augimui. Būtent todėl buhalterinė apskaita ir jos valdymas yra toks svarbus. Laiku ir tinkamai pažymėtos pinigų operacijos gali padėti išvengti rimtų finansinių problemų. Svarbu ir tai, jog tinkamai vedama apskaita leidžia kur kas lengviau įvertinti pajamas ir nuostolius, todėl vykdyti reikšmingus įmonei sprendimus šiuo atveju tampa kur kas lengviau.

Rasti patikimą žmogų, kuris galėtų pasirūpinti įmonės finansais, nėra sunku. Kur kas sunkiau yra visus apskaitos niuansus išmokti patiems. Tai paprastai reikalauja ne vien daug laiko, bet ir kantrybės, todėl veiklos vadovui tai nėra patogu ir naudinga. Įmonių steigimas dažniausiai yra asocijuojamas kartu su buhalterinės apskaitos įmonėmis arba individualiais specialistais, kurie gali visiškai atsakingai tvarkyti ir prižiūrėti įmonės finansines operacijas.

Net ir menkiausias nesklandumas vystomame versle gali sukelti daug galvos skausmo. Netinkamai sudarytas verslo planas ar rinkos analizė viską gali sujaukti akimirksniu. Buhalterinė apskaita lygiai taip pat prisideda prie viso šio proceso. Jei finansų valdymas bus neaiškus ir netvarkingas, sekti visą veiklos progresą bus itin sunku ir netikslu. Būtent todėl į pagalbą reikia pasitelkti savo srities specialistus.