Spintos miegamajam pasirinkimas – svarbiausios gairės

Miegamasis yra viena intymiausių erdvių namuose, tad norisi, kad visi jame esantys baldai būtų pasirenkami itin atsakingai bei smulkmeniškai. Ypač daug dėmesio yra skiriama spintoms, kuriose laikomas „visas gyvenimas“.

Sieninės spintos gali būti labai įvairios, tad jas renkantis verta tartis su specialistais, kurie jas gamina arba jomis prekiauja. Tai padės kur kas paprasčiau rasti Jums labiausiai priimtiną variantą.

Stumdomos ar ne?

Šiuo metu bene labiausiai daugelio mėgstamas pasirinkimas yra spintos, kurios yra su stumdomomis durimis. Daugeliui patinka dėl to, kad ne tik universalios ir tinka bet kokio tipo aplinkoje, tačiau taip pat ir gana kompaktiškos, tad labai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai patalpoje nėra daug vietos. Svarbiausia nuspręsti dėl matmenų, kurie taip pat gali būti patogiai derinami atsižvelgiant į patalpos dydį.

Stiliaus aspektas

Renkantis  baldus siūlome kuo daugiau dėmesio skirti ir stiliui. Juk norisi, kad patalpoje būtų galima palaikyti harmoningą vientisumą. Svarbiausia, kad galimos ne tik jau pagamintos spintos, tačiau ir tokios, kurios gaminamos kiekvienam žmogui pagal jo poreikius.

Gaminama tik Jums?

Daugeliui žmonių patinka, kad spintos gali būti gaunamos konkrečiam žmogui, pagal užsakymą. Tokiu atveju didesnė tikimybė, kad pavyks džiaugtis baldu, kuris ne tik puikiai atrodo, tačiau ir savo matmenimis bei išdėstymu tinka konkrečiai šeimai. Svarbiausia rinktis atsakingai, o radus, žinoma, užsisakyti paslaugas pas meistrus.

Talpumo kriterijai

Renkantis spintą svarbiau nei jos matmenys yra talpumas. Tinkamai padarytas išdėstymas leis kur kas paprasčiau laikyti daiktus ir tuo pačiu pasirūpinti, kad bus galima talpinti tikrai gana didelį kiekį. Tačiau gerai, kad net ir tokiu atveju spinta nebus didelė arba masyvi.

Baldų gamyba šiuo metu yra plačiai išvystyta paslauga. Tai suteikia galimybę kiekvienam žmogui rasti tai, kas jam labiausiai tinka. O kadangi ir opcijas peržiūrėti ir užsisakyti spintas šiuo metu galima internetu – tai padeda ne tik sutaupyti daug laiko, tačiau ir kur kas paprasčiau pamatyti akcijas.

 

Skandinaviško lauko baldai – tik kokybė ir stilingumas

Kad šilti vasaros vakarai, taip išsiilgtos valandos kieme pavasario metu ar paskutinės saulėtos popietės rugsėjį būtų jaukios ir malonios, lauko baldams dera skirti kuo daugiau dėmesio. Kieme baldai susiduria su atšiauresnėmis oro sąlygomis, tad ir kokybės reikalavimai jiems gerokai didesni nei kambarių baldams. Galima pasidžiaugti, jog skandinaviški lauko baldai šiuos reikalavimus tikrai išpildo su kaupu.

Paminėsime pagrindines charakteristikas, kuriomis pasižymi skandinaviški baldai apskritai:

 • Šviesios ir neutralios spalvos.
 • Ypatingas dėmesys funkcionalumui.
 • Daug natūralių medžiagų, kurios tiek savo tekstūra, tiek spalvomis paimtos iš gamtos.
 • Itin paprastas dizainas. Dažnai balduose nedaromi įmantrūs raižiniai, paliekama natūralios medžiagos, originali tekstūra ir forma.

Kalbant apie atšiaurias oro sąlygas ir skandinaviškų baldų pasirinkimą reikia paminėti, jog lengvai rasite įvairius baldus, pagamintus iš plastiko, medienos, aliuminio ir plieno, o taip pat ir skirtingas variacijas su tekstilės detalėmis. Tekstilės detalės tikriausiai sunkiai derinamos su lietumi ar pirmu sniegu? Jaudintis nereikia. Skandinaviški lauko baldai paprastai yra lengvai sulankstomi ir pakankamai lengvi. Tad juos paslėpti po stogu ir kitą dieną vėl išnešti į kiemą – vieni niekai.

Skandinaviškuose lauko balduose mėgstamos medienos bei odinės detalės. Daugelis klaidingai galvoja, jog mediena ar oda nesiderina su lauko sąlygomis. Mediena, kaip ir oda,  laikui bėgant natūraliai susidėvi, todėl tam tikri smulkūs įtrūkimai yra normalus reiškinys, kuris kartais net pagyvina paties baldo vaizdą. Be to, šias medžiagas lengva prižiūrėti. Jeigu pasirinksite medinius lauko baldus, verta atkreipti dėmesį bei pasidomėti ir specialiomis priežiūros priemonėmis, kurios apsaugo medieną bei padeda išlaikyti baldus tvarkingais kuo ilgesnį laikotarpį. Odą valyti tikrai visiškai nesudėtinga.

Kalbant apie skandinaviškus lauko baldus, dera nepamiršti ir skandinaviškų šviestuvų. Išskirtinio dizaino lempos bei patys šviestuvai tampa itin svarbiu bei ryškiu interjero akcentu, kuris pagyvina bendrą namų vaizdą ir užtikrina, jog kiekvieną kampelį pasiektų šviesa. Kalbant apie šviestuvų spalvas, reikia paminėti, jog pačios pagrindinės – pastelinės, baltos ar pilkos lempos. Taigi, karaliauja minimalizmas, pastelinės spalvos aptakios ir lakoniškos formos. Vadinasi lempas priderinti prie baldų ir bendro namo dizaino bus vieni niekai.

Kodėl taip svarbu turėti patogius baldus dirbant namuose?

Darbas namuose anaiptol ne visiems kelia malonius pojūčius. Tačiau tai dažniausiai turi svarias priežastis ir viena iš jų – tai neturėjimas patogios darbo vietos. O nepatogi darbo vieta prilygsta darbui ant sofos ar prie tam nepritaikyto stalo.

Neteisinga manyti, kad biuro baldai, dažnai vadinami tiesiog ofiso baldai, yra skirti būtent išskirtinai tik biurams. Jeigu dažnai tenka dirbti namuose arba čia esate įsirengę savo biurą, tai jums biuro baldai yra tiesiog būtini. Patogi darbui pritaikyta biuro kėdė ir stalas yra du svarbiausi produktyvaus darbo aspektai, jau net nekalbant apie sveikatą. Tačiau nuolat dirbant namuose reikėtų pagalvoti ir apie funkcionalias spintas bei biuro spinteles daiktams laikyti.

Tinkama sėdėjimo poza padeda išlaikyti dėmesį ilgesnį laiką, todėl rečiau norisi daryti pertraukėles, nekamuoja mieguistumas. Tam darbdaviai šiais laikais skiria itin daug dėmesio įrenginėdami savo biurus. Tačiau dirbant namuose tuo pasirūpinti reikia patiems, juk namuose dažnai kyla noras kažką pasitvarkyti, atlikti tam tikrus ruošos darbus. O dirbant nepatogioje pozoje, tai daryti norisi žymiai dažniau, darbo diena prailgsta ir verčiau norisi darbus atidėti, nei juos pabaigti iki galo. Prie to prisideda ir nugaros skausmai, jaučiamas diskomfortas, kuomet noras pasivaikščioti ar bent jau atsistoti yra tiesiog būtinas.

Taigi, daugelis dirbančiųjų namuose, būtent patogią darbo vietą ir baldus įvardija kaip vieną iš pagrindinių jų produktyvaus darbo priežasčių. Nereikia manyti, kad jeigu dirbate namuose, tai darbo vieta gali būti svetainėje prie žurnalinio staliuko ar lovoje, kad ir kaip patraukliai tai skambėtų. Jeigu tai trunka vieną dieną ar keletą valandų, tai galbūt ir gali pasirodyti smagu, tačiau ilgainiui tai tampa tiesiog erzinančia našta.

Renkamės stalčių bėgelius

bėgeliai

Nusprendus gamintis baldus, tiek šių techniniai sprendimai, tiek ir estetinis vaizdas, tikėtina, keičiasi ne vieną kartą. Kardinaliai pakisti gali ir kaina, kurią, be kitų niuansų, didele dalimi lemia ir naudojama baldų furnitūra. Baldų furnitūra – tai dekoratyvinės (pavyzdžiui, rankenėlės) ar funkcinės (pavyzdžiui, stalčių šonai) detalės, kurių pasirinkimas priklauso nuo gaminamo baldo paskirties, naudojamų medžiagų, galimo skirti biudžeto ir panašiai. Iš pažiūros nedidelės furnitūros detalės yra tokios svarbios, jog jų pasirinkimą reikia gerai apsvarstyti. Aišku, šiuo klausimu konsultuoti turėtų baldus gaminantis asmuo, tačiau idealu, kai pats žmogus, suinteresuotas vienu ar kitu daiktu, nėra „žalias“ toje srityje. Tad, jei nusprendėte pasigilinti į techninę baldų gamybos temą, jus sudominti turėtų ir…begėliai.

Kalbant apie baldus, dažniausiai pasirenkami įmontuoti ritininiai bėgeliai. Pastarieji yra lengvai montuojami, o jų kaina – gana draugiška. Tiesa, reikia paminėti, jog šių mechanizmas dirba gana triukšmingai, o judėjimos galimybės – ribotos (stalčius atsiveria tik dalinai). Tai – geras pasirinkimas, pavyzdžiui, kalbant apie biuro baldus. Nusprendus šį variantą montuoti į aktyviai naudojamus virtuvės stalčius, rinkitės ne dažniausiai gaminamus cinkuotos skardos bėgelius, bet kokybiškesnius, pagamintus iš plieno skardos bei montuojamus su kieto plastiko ratukais.

Jei klientas pageidauja aukštos kokybės bei komforto, baldininkai dažniausiai rekomenduoja rinkti guolinių bėgelių sistemą. Šis variantas patrauklus dėl lengvo, tylaus atidarinėjome bei fakto, jog stalčiai yra tvirtesni bei atlaiko kur kas didesnį svorį. Svarbus privalumas – faktas, jog šiuo atveju stalčiai gali būti atidaromi iki galo. Cinkuotos skardos guoliniai bėgeliai gali būti jungiami tarpusavyje, tad yra tinkami bet kokio dydžio spintelėms. Patrauklu, jog šio tipo bėgeliai gali būti derinami su automatine sistema, leidžiančia stalčius darinėti lengvai, vos švelniai pastūmus. Virtuvėje ši galimybė itin paverčia.

Renkantis baldus, nebijokite pasirodyti smulkmeniškas klientas. Kuo konkrečiau, diskutuodami su baldus gaminsiančiu asmeniu, išdėstysite savo pageidavimus, tuo geresnio rezultato bus galima tikėtis. Neretai žmogus, juoko formą pasakęs vieną ar kitą savo norą, sužino, jog dėl dėl nuolat toulėjančių techninių galimybių šis gali būti nesunkiai realizuojamas. 

Ypatingi baldų pasiūlymai, kurių praleisti neverta

stalas

Ieškančius baldų pasitinka geltonai juodas Baldusale.lt logotipas. Ir ne tik logotipas, o gausus svetainės, miegamojo ir kitų prekių asortimentas. Pasufleruosime: yra ypatingų pasiūlymų, kurių tikrai neverta praleisti.

Būna pasiūlymų, kurie atrodo abejotinai. Tačiau yra ir tokių, kurie labai verti dėmesio. Kai nuolaida sąžininga, tai pasiūlymas visapusiškai patrauklus. Susipažinti su priimtinomis kainomis ir naudingomis nuolaidomis galite baldų parduotuvėje, kurią rasite spustelėję Baldusale.lt.

O tolesnėse eilutėse reikėtų trumpai aptarti, kaip pasikeičia namai, kai juose atsiranda nauja sekcija ar spintelės, nauja lova ar lentynos.

Pirmiausia vyksta persitvarkymas. Perstatoma, dėliojama. Jeigu tai spinta, vadinasi, peržiūrimi drabužiai. Gal laikas ką nors išmesti ar atiduoti, gal laikas kokį naują rūbą nusipirkti… Jeigu įsigijote lentynas, greičiausiai imatės knygų tvarkymo, kas vėlgi ir įdomu, ir naudinga. Taip besitvarkydami atrandate, kas primiršta, kas rūpi.

Kai baldas jau stovi ten, kur planuota, kambarys atjaunėja. Net ir seno namo erdvė pasidaro „šviežesnė“. Puiku, jeigu baldas atrodo „kaip čia buvęs“, jeigu džiugina akį ir apskritai patinka.

Patalpa tampa tvarkingesnė. Pavyzdžiui, žurnalus anksčiau mesteldavote, kur papuola, o dabar turite kavos staliuką ir viskas savo vietose. Staliukai ir kiti praktiški daiktai gaminami dėl įvairių priežasčių, o tvarkingumas – viena svarbesnių.

Tikrai aišku, kad įsigijus gerus baldus kambariai tampa jaukesni ir patogesni. Gera žinoti, jog patrauklių pasiūlymų nestinga. Ir dar geriau, kad viskas randama paprasčiausiai internete. Tiksliau, „Baldų salėje“. Apsilankę nenusivilsite. Priešingai!

Atskleisime, kad net tuomet, kai nepaskelbta jokia akcija, kai nerašoma apie jokią nuolaidą, yra tikimybė „nugriebti“ nebrangią, bet labai kokybišką prekę. Ar tai būtų stalas, ar kėdės, toks variantas išties įmanomas.

Kai sakome YPATINGI PASIŪLYMAI, neturime galvoje kėdžių komplekto už pusketvirto euro ar dvigulės lovos už penkis eurus. Tai nerealu. Tačiau geru kainos ir kokybės santykiu įsitikinti nesudėtinga. Ir žmonės įsitikina – vis daugiau pirkėjų iš skirtingų Lietuvos miestų. Net labai išrankus pirkėjas gali užsisakyti patinkantį daiktą. O jeigu tas daiktas įkainotas 599 eurų kaina vietoje 859? Neprastai…

Belieka apsižvalgyti ir pasirinkti geriausią baldą. Priimtiną, jaukų…

 

Kokie baldai turėtų būti vaiko kambaryje?

vaiko kambario baldai

Namuose baldai atlieka labai svarbią funkciją. Jeigu anksčiau jie padėjo atlikti tam tikrus judesius, tai šiuo metu jie taip pat ir puošia namus, tad nieko keisto, kad daugelis ieškodamas tinkamiausių baldų tam skiria labai daug dėmesio. Ypač vertinamos galimybės užsisakyti individualius baldu pagal poreikius. Baldininkai gamina baldus vaikų kambariui, svetainėms, virtuvėms, tad kiekvienas gali užsisakyti tai, kas jiems labiausiai tinka.

Šįkart kalbėsime apie vaikų kambarį, kadangi renkantis baldus šioje patalpoje reikia būti ypač kūrybiškais bei įvertinti nemažai niuansų. Žinoma, svarbūs ir prieškambario baldai, tačiau būtent vaikams turi būti skiriamas didžiausias dėmesys, kadangi kambarys, kuriame jie auga – ugdo juos.

Nors profesionalai gamina baldus vaikų kambariui labai įvairius, tačiau kokie yra būtini ir kaip jie turi atrodyti, kokiu funkcionalumu pasižymėti?

 • Būtinas rašomasis stalas, kuris turi pasižymėti ergonomiškumo funkcijomis. Tai reiškia, kad geriausi stalai yra tie, kurie gali galimybę keisti savo aukštį. Tokiu atveju vienas baldas bus perkamas ilgiems metams, kadangi augant vaikui – aukštinama stalo pozicija.
 • Lygiai taip pat svarbu įsigyti ir ergonomiškas kėdes, kurios butų pritaikytos prie vaiko pozicijos. Turi būti patogu padėti rankas, atremti galvą, žinoma, minkšta turi būti nugaros padėti ir t.t.
 • Taip pat reikalingas ir didelė, erdvi spinta, kurioje dažniausiai bus laikomi drabužiais, patalynė ir kiti daiktai, kuriais dažniausiai rūpinasi tėveliai. Vaikai yra augantys organizmai, tad visiškai natūralu kad daiktų jie turi labai daug, štai todėl siūlome rinktis ypač erdve spintas. Labai puikiai apsitarnauja tokios, kurios yra montuojamos sienose. Jos nėra labai didelės, tačiau ypač talpios.
 • Taip pat vaikai turėti turėti lentynas arba spintas, galima rinktis ir dėžes, kurioje jie laikys savo žaislus. Tėveliai daro klaidą nepirkdami tokio baldo, kadangi galiausiai vaikai neišmoksta tinkamai po žaisimo susitvarkyti. O tai reikia daryti iškart, kai tik vaikas geba suprasti, kas tvarkymas yra ir jo atsakomybė.

Baldų daug, tačiau svarbiausia, kad kartą juos pagaminus pagal individualius užsakymus – galėsite ilgus metus nesukti galvos dėl jų, kadangi jie tarnaus puikiai.

 

Darbo stalai: kaip pasirinkti?

darbo stalas

Ne paslaptis, kad šiandien vis daugiau žmonių dirba su kompiuteriu, todėl didžiąją dienos dalį jie praleidžia prie darbo stalo. Todėl labai svarbu susikurti patogią, ergonomišką ir stilingą darbo vietą, kuri gerins motyvaciją, efektyvumą ir įkvėps daug naujų idėjų bei minčių. Vienas svarbiausių šios erdvės atributų – darbo stalai. Paprastai jie yra būtent tas atspirties taškas, prie kurio derinami kiti baldai ar detalės. Dalinamės patarimais, kaip pasirinkti tinkamą darbo stalą, kuris taps pagrindiniu biuro ar darbo kambario akcentu.

Aukštis

Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, jei jus domina darbo stalai – aukštis. Jis turi atitikti jūsų ūgį, patalpų dydį ir šalia esančių darbo stalų aukštį (jei tokių yra). Daugelis specialistų rekomenduoja stalą iškart derinti su kėde, kad galėtumėte įsivertinti, ar prie jo sėdėti bus patogu, ar turėsite pakankamai vietos kojoms, judesiams į šonus ir pan.

Plotis

Dar vienas svarbus aspektas, kurį privalo atitikti darbo stalai – plotis. Dažnai žmonės mano, kad jų darbo stalas bus visada švarus, dailus ir jiems nereikia papildomos erdvės, tačiau jau po keleto dienų sėdi apsivertę krūva dokumentų, kurie mėtosi net ir ant žemės. Geriausia būtų pasitikrinti, kaip paprastą dieną atrodo dabartinis jūsų darbo stalas, ir ar jums pakanka jo pločio. Jei darbo stalo neturite, išsimatuokite savo kompiuterį ir kitus būtinus daiktus, kurie puikuosis ant stalo, ir įsivertinkite, kiek preliminariai vietos jums reikės.

Funkcionalumas

Įvertinus aukštį ir plotį, būtina atsižvelgti į darbo stalo funkcionalumą. Jis gali būti labai įvairus ir priklausyti nuo konkrečių jūsų poreikių. Pavyzdžiui, tiems, kurie dirbdami praleidžia didelę dienos dalį, rekomenduojama įsigyti ergonomiškus pakeliamuosius stalus, suteikiančius galimybę keisti poziciją ir taip saugoti savo sveikatą. Vieniems reikalingi stalai su daug stalčių arba papildomomis skylėmis laidams, o kitiems pakanka minimalistinio, kompiuterį ir užrašinę talpinančio darbo stalo. Tretiems reikalingi elektriniai reguliuojamo aukščio stalai, prie kurių galima dirbti stovint ir sėdint.

Dizainas

Nors renkantis darbo stalą pirmenybę reikėtų teikti kokybei ir funkcionalumui, stilius neturėtų likti visiškai nuošalyje. Geriausia, jei jį derinsite prie viso biuro ar darbo kambario dizaino ar jame vyraujančių spalvų bei detalių. Visada stilingi klasikiniai medžio ar medieną imituojančios medžiagos stalai, o modernų stilių mėgstantiems žmonėms geriausia rinktis vienspalvius, juodos, baltos ar kitų lengvai priderinamų spalvų stalus, kurie pasižymi griežtomis ir tvarkingomis formomis.

Vaikiškos lovytės: kad ir vaikas, ir tėveliai būtų patenkinti

lovytė

Dar prieš gimstant naujagimiui, jau dairomasi vaikiškos lovytės, atlaisvinama šiek tiek vietos jai interjere, stengiamasi rasti tokią, kuri būtų saugi ir patogi vaikui. Vėliau lovytės dydis keičiasi, kinta ir kambario interjeras, ir vaikas auga. Kai kurie tėveliai per vaiko auginimą iki pilnametystės lovelę keičia tik 3 kartus, kiti tą daro ir dažniau.

Kur geriausia pirkti vaikišką lovytę

Patogu, kai vaikiškos lovytės yra visos vienoje vietoje ir jas galima nusipirkti lengvai ir patogiai. Vaikiškos lovytės internetu, specializuotoje parduotuvėje – labai patogus pasirinkimas. Visų pirma, prekes galima rikiuoti pagal kainą, tuomet pagal prekės ženklus, pagal dydį, spalvą, net pagal vaiko lytį. Užsisakius lovytę internetu, nereikės rūpintis dėl jos parvežimo – prekė gali būti pristatyta tiesiog į namus. Jei netiks – turite teisę per 14 dienų grąžinti. Be to, sutaupysite laiko, nes nereikės vaikštinėti po skirtingas parduotuves ir ieškoti tos vienintelės ir geriausios lovytės.

Kokie yra priedai lovytėms?

Perkant lovytes, kai kam bus aktualu lovos vaikams su apsauga. Tas apsaugas galima įsigyti atskirai. Taip pat galima pirkti lovytes su baldakimais ir su apsaugomis nuo uodų (tinkleliu). Svarbus priedas, žinoma, yra čiužinys, antčiužiniai. Įvairūs vienkartiniai ir daugkartiniai paklotai. Lingės, tvirtinamos prie lovytės kojų, kad lovelę būtų galima supti.

kūdikio lovytė

Vaikiška lovytė kūdikiui

Pirmosios lovytės kūdikiams bus mažiausios. Tikrai turės apsaugą, kad kūdikis neiškristų ir neišliptų. Kai kas nori, kad lovytė visa būtų pagaminta iš minkštesnių medžiagų, tačiau dažniau įprasta kūdikį guldyti į paprastą medinę lovelę. Svarbu, kad vaikiškos lovytės su čiužiniu būtų, tinkamu mažyliui. Kūdikiams dažnai naudojamos ir mobilios – sulankstomos lovelės. Jos nebrangios, ir jas galima lengvai nugabenti kartu su savimi ten, kur tai reikalinga. Ar keliaujant atostogauti, ar tiesiog vykstant aplankyti močiutės.

Lovytės dermė bendrame interjere

Žinoma, tik nuo tėvelių priklausys, kaip vaikiškos lovytės derės aplinkoje, kambaryje. Reikėtų atminti, kad naujagimis nelabai supranta, ar tai rožinė, ar žydra, ar dar kokia lovelė. Todėl dėl naujagimio jūs galite tiesiog parūpinti pačią paprasčiausią lovelę, arba tokią, kuri atrodo tinkama kambaryje – šviesaus ar tamsaus medžio, baltą ar kitokią. Bendrame interjere tokia lovytė gali derėti, kaip tik norite. Vėliau mažyliui prie lovytės prikabinsite jo dėmesiui valdyti skirtus žaislus, skambaliukus ir kitus dalykus, gal net pakabinsite ryškiaspalvį vėrinį.

lovytės

Ar skiriasi vaikiškos lovytės mergaitėms ir berniukams?

Renkantis vaikiškas lovytes vaikams, pastebėsite, kad dauguma lovyčių yra universalios, tačiau galima rasti ir atskirai berniukams arba mergaitėms pagal dizainą pritaikytas lovytes. Kai kurie tėveliai laukdami naujagimio specialiai nenori žinoti jo ar jos lyties, todėl perka universalius drabužius, lovytes, daiktus. Dažniausiai mergaičių ir berniukų lovytės skiriasi dėl tokių bruožų:

 • Mergaitiškos lovytės gali būti rožinės ar kitos mergaitiškos
 • Mergaitiškos lovytės gali būti dekoruotos mergaitėms pažįstamais herojais (pvz., Elza, Ana, Barbie ir kt.).
 • Lovytėms berniukams gali būti žydros, žalios ir kitų berniukams labiau taikomų spalvų.
 • Berniukų lovytės gali turėti tokių dekoracijų kaip Betmeno, Vėžliukų Nindzių ir kt. lipdukų.

Taigi, kaip matome, iš esmės šios lovytės nesiskiria, skiriasi tik dizainas.

Mokyklinis suolas: koks jis yra ir koks turi būti?

baldai mokyklaiNors už lango kaitri saulytė – reikia nepamiršti, kad po poros mėnesių vaikai grįš į mokyklą, kuri jiems yra tarsi antri namai. Na, arba bent jau tokia turėtų būti. Gaila, kad kai kurios mokyklos per daug mažai skiria investicijų vaiko aplinkai. Juk pastaroji gali lemti net ir jo mokymosi kokybę. Mokykliniai baldai dažniausiai per mažai sureikšminami. Jiems reikia skirti kur kas daugiau dėmesio. Senas, 20-metį skaičiuojantis mokyklinis stalas vaikams – problema, kurią būtinai reikia išspręsti.

Vieta, kur vaikas yra svarbiausias

Mokyklinė reguliuojamo aukščio kėdė sukurta taip, kad būtų reguliuojama pagal vaiko ūgį. Žinoma, egzistuoja standartas, tačiau ką daryti tiems vaikams, kurie į jį netelpa? Lygiai taip pat ir mokykliniai stalai turi būti tam tikro aukščio. Vaikas turi susidėti rankas (alkūnes) ant stalo ir patogiai atlikti jam paskirtus darbus. Jeigu jis kūprinasi – stalas arba kėdė netinka, tad labai svarbu juos keisti. Kadangi šiuo metu perkami ne sujungti suolai, tačiau atskiri kėdės ir stalai – reguliuoti baldus pagal vaiko poreikius yra kur kas paprasčiau.

Kaip klasėje sėdi vaikai?

Gerai, kai mokytojas suteikia galimybę vaikams pasirinkti su kuo sėdėti (tinka tokiu atveju, kai klasėje stalai yra dviviečiai), tačiau tuo pačiu tai turi tam tikrų minusų, kuriuos trumpai apžvelgsime. Pradėkime nuo to, kad kai kurių vaikų rega arba klausa yra prastesnė, tad tokiu atveju juos būtinai reikia sodinti pirmuose suoluose. Ne visi vaikai išdrįsta pasakyti, kad paprasčiausiai nemato, kas yra parašyta ant lentos. Akinukų baimė – didelė. Taigi, mokytojo darbas yra stebėti vaikus. Kitas dalykas – psichologiniai aspektai. Dažniausiai asocialūs vaikai pasirenka klasės galą, kampus. Mokytojo pareiga, kad jie būtų integruoti į visuomenę. Taigi, jeigu jūsų klasėje yra dviviečių stalų – pabandykite tokiems vaikams surasti draugą, kuris bus jo palydovas į mokslą ir draugystę.

 

Jeigu norite, kad vaikas su malonumu eitų į mokyklą – ten turi tokia aplinka, kuri jam būtų maloni. Jeigu vaikas skundžiasi – ieškokite problemų ten ir bandykite jas spręsti. Mokykla ne visada gali suteikti kokybišką aplinką. Tuomet padėti privalo tėveliai.

 

Daugiau informacijos svetaineje http://www.litaugus.lt

 

Kaip parinkti baldus mokyklai?

Jaunuolio mokslo kokybė priklauso ne tik nuo jo žinių bei pastangų. Lygiagrečiai svarbu pasirinkti ir tinkamus baldus, kurie skirti produktyviai aplinkai sukurti. Baldai mokykloms parduodami specializuotose prekybos vietose, kadangi jie kuriami orientuojantis į protiškai dirbančius asmenis. Statistai teigia, kad sukūrus vaikui artimesnę ir labiau priimtiną aplinką – mokslo kokybė tampa geresnė. Kokie mokykliniai baldai yra geriausi ir kaip pasirinkti? Aptarėme žemiau.

baldai mokykloms

 1. „Sveiki“ baldai. Vaiko sėdėjimo pozicija gali nulemti jo mokymosi kokybę. Medikai nuolatos akcentuoja, kaip svarbu išlaikyti taisyklingą laikyseną. Tiesiai sėdint smegenys gauna daugiau deguonies ir to įtakoje geriau priima informaciją bei ją įsimena ilgesniam laikui. Mokykliniai stalai ir kėdės turi būti pasirenkami pagal vyraujanti konkretaus amžiaus vaikų ūgį bei svorį.
 2. Ilgaamžiškumas. Vaikai – judrios asmenybės, tad ieškant mokyklinių baldų reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Mediena + plienas – geriausias pasirinkimas, kokį šiuo metu galima atrasti.
 3. Baldų išvaizda prisideda prie vaiko požiūrio į aplinką, fantazijos plėtimosi. Todėl rekomenduojame pasirinkti šviesių spalvų baldus, kurie kelia teigiamas emocijas.
 4. Vienvietis reguliuojamo aukščio stalas patogus tuo, kad jį galima labai nesunkiai transportuoti iš vienos vietos į kitą. Mokykliniams baldams tai aktualu, kadangi mokytojai rengia būrelius, diskusijas ir panašiai, kurios suburia mokinius į vieną komandą.
 5. Kalbant apie „sveikus“ baldus reikia pažymėti ir tai, kad vaikas turi sėdėti ant patogios kėdės, kitu atveju fizinis nepatogumas trukdys jam susikaupti. Reguliuojamo aukščio kėdė padės nusistatyti tokią padėtį, kuri būtų patogi individualiam vaikui. Juk sunku nustatyti normas, kuriose turi tilpti 14-metis. Svarbu atsižvelgti į kiekvieno vaiko poreikius.

 

Prekybos vietose, kuriose parduodami mokykliniai baldai – dirba kvalifikuoti specialistai, kurie ne tik parduoda, tačiau ir konsultuoja. Vaikai – mūsų ateitis. Labai svarbu sukurti jiems tokią aplinką, kurioje augtų mąstančios, pilietiškos ir kūrybingos asmenybės.

Daugiau informacijos svetaineje http://www.litaugus.lt