Kokie baldai turėtų būti vaiko kambaryje?

vaiko kambario baldai

Namuose baldai atlieka labai svarbią funkciją. Jeigu anksčiau jie padėjo atlikti tam tikrus judesius, tai šiuo metu jie taip pat ir puošia namus, tad nieko keisto, kad daugelis ieškodamas tinkamiausių baldų tam skiria labai daug dėmesio. Ypač vertinamos galimybės užsisakyti individualius baldu pagal poreikius. Baldininkai gamina baldus vaikų kambariui, svetainėms, virtuvėms, tad kiekvienas gali užsisakyti tai, kas jiems labiausiai tinka.

Šįkart kalbėsime apie vaikų kambarį, kadangi renkantis baldus šioje patalpoje reikia būti ypač kūrybiškais bei įvertinti nemažai niuansų. Žinoma, svarbūs ir prieškambario baldai, tačiau būtent vaikams turi būti skiriamas didžiausias dėmesys, kadangi kambarys, kuriame jie auga – ugdo juos.

Nors profesionalai gamina baldus vaikų kambariui labai įvairius, tačiau kokie yra būtini ir kaip jie turi atrodyti, kokiu funkcionalumu pasižymėti?

  • Būtinas rašomasis stalas, kuris turi pasižymėti ergonomiškumo funkcijomis. Tai reiškia, kad geriausi stalai yra tie, kurie gali galimybę keisti savo aukštį. Tokiu atveju vienas baldas bus perkamas ilgiems metams, kadangi augant vaikui – aukštinama stalo pozicija.
  • Lygiai taip pat svarbu įsigyti ir ergonomiškas kėdes, kurios butų pritaikytos prie vaiko pozicijos. Turi būti patogu padėti rankas, atremti galvą, žinoma, minkšta turi būti nugaros padėti ir t.t.
  • Taip pat reikalingas ir didelė, erdvi spinta, kurioje dažniausiai bus laikomi drabužiais, patalynė ir kiti daiktai, kuriais dažniausiai rūpinasi tėveliai. Vaikai yra augantys organizmai, tad visiškai natūralu kad daiktų jie turi labai daug, štai todėl siūlome rinktis ypač erdve spintas. Labai puikiai apsitarnauja tokios, kurios yra montuojamos sienose. Jos nėra labai didelės, tačiau ypač talpios.
  • Taip pat vaikai turėti turėti lentynas arba spintas, galima rinktis ir dėžes, kurioje jie laikys savo žaislus. Tėveliai daro klaidą nepirkdami tokio baldo, kadangi galiausiai vaikai neišmoksta tinkamai po žaisimo susitvarkyti. O tai reikia daryti iškart, kai tik vaikas geba suprasti, kas tvarkymas yra ir jo atsakomybė.

Baldų daug, tačiau svarbiausia, kad kartą juos pagaminus pagal individualius užsakymus – galėsite ilgus metus nesukti galvos dėl jų, kadangi jie tarnaus puikiai.