Skandinaviško lauko baldai – tik kokybė ir stilingumas

Kad šilti vasaros vakarai, taip išsiilgtos valandos kieme pavasario metu ar paskutinės saulėtos popietės rugsėjį būtų jaukios ir malonios, lauko baldams dera skirti kuo daugiau dėmesio. Kieme baldai susiduria su atšiauresnėmis oro sąlygomis, tad ir kokybės reikalavimai jiems gerokai didesni nei kambarių baldams. Galima pasidžiaugti, jog skandinaviški lauko baldai šiuos reikalavimus tikrai išpildo su kaupu.

Paminėsime pagrindines charakteristikas, kuriomis pasižymi skandinaviški baldai apskritai:

  • Šviesios ir neutralios spalvos.
  • Ypatingas dėmesys funkcionalumui.
  • Daug natūralių medžiagų, kurios tiek savo tekstūra, tiek spalvomis paimtos iš gamtos.
  • Itin paprastas dizainas. Dažnai balduose nedaromi įmantrūs raižiniai, paliekama natūralios medžiagos, originali tekstūra ir forma.

Kalbant apie atšiaurias oro sąlygas ir skandinaviškų baldų pasirinkimą reikia paminėti, jog lengvai rasite įvairius baldus, pagamintus iš plastiko, medienos, aliuminio ir plieno, o taip pat ir skirtingas variacijas su tekstilės detalėmis. Tekstilės detalės tikriausiai sunkiai derinamos su lietumi ar pirmu sniegu? Jaudintis nereikia. Skandinaviški lauko baldai paprastai yra lengvai sulankstomi ir pakankamai lengvi. Tad juos paslėpti po stogu ir kitą dieną vėl išnešti į kiemą – vieni niekai.

Skandinaviškuose lauko balduose mėgstamos medienos bei odinės detalės. Daugelis klaidingai galvoja, jog mediena ar oda nesiderina su lauko sąlygomis. Mediena, kaip ir oda,  laikui bėgant natūraliai susidėvi, todėl tam tikri smulkūs įtrūkimai yra normalus reiškinys, kuris kartais net pagyvina paties baldo vaizdą. Be to, šias medžiagas lengva prižiūrėti. Jeigu pasirinksite medinius lauko baldus, verta atkreipti dėmesį bei pasidomėti ir specialiomis priežiūros priemonėmis, kurios apsaugo medieną bei padeda išlaikyti baldus tvarkingais kuo ilgesnį laikotarpį. Odą valyti tikrai visiškai nesudėtinga.

Kalbant apie skandinaviškus lauko baldus, dera nepamiršti ir skandinaviškų šviestuvų. Išskirtinio dizaino lempos bei patys šviestuvai tampa itin svarbiu bei ryškiu interjero akcentu, kuris pagyvina bendrą namų vaizdą ir užtikrina, jog kiekvieną kampelį pasiektų šviesa. Kalbant apie šviestuvų spalvas, reikia paminėti, jog pačios pagrindinės – pastelinės, baltos ar pilkos lempos. Taigi, karaliauja minimalizmas, pastelinės spalvos aptakios ir lakoniškos formos. Vadinasi lempas priderinti prie baldų ir bendro namo dizaino bus vieni niekai.

Tinkamos lauko pavėsinės įsirengimas

pavėsinėsLauke leisti laiką šiltomis vasaros dienomis gali būti nepaprastai malonu ir gera. Lauko pavėsinės tokiais atvejais labai praverčia. Kai norisi pabėgti nuo kaitrių saulės spindulių ar pasislėpti nuo gaivaus lietaus, pavėsinė suteikia puikią priedangą ir leidžia pasimėgauti grynu oru esant bet kokiomis oro sąlygomis.

Pavėsinę įsirengti savo nuosavame sklype nėra sunku ar labai sudėtinga. Visa tai galima atlikti ir nedideliame sode. Tam tereikia rasti tinkamą vietą, kuri neužgožtų likusio gamtos grožio, o puikiai derėtų ir papildytų aplinkos įvaizdį. Tinkamai kraštovaizdyje įkomponuota pavėsinė suteiks užuovėją nuo vėjo ir saulės, ji puikiai tiks įvairioms progoms ar tiesiog nerūpestingam pasisėdėjimui lauke. Pavėsinėje galima įsikurti nepaprastai jaukų kampelį rekreacinei veiklai, vaikų pramogoms ar maloniems susitikimams su draugais ir giminaičiais.

Tinkamos vietos pasirinkimas pavėsinei yra nepaprastai svarbus ir lemtingas žingsnis. Jei nusprendėte šį statinį statyti savo kieme ar sode, pirmiausia turite nuspręsti, kurioje vietoje jį statyti būtų geriausia. Lauko pavėsinės įrengimas gali būti visiškai nesėkmingas, jei pasirinksite visiškai netinkamą vietą jai. Svarbu dėmesį atkreipti ne vien į bendrą sodo planą, bet ir į vaizdą, kurį matysite sėdėdami pavėsinėje. Kad joje leisti laiką būtų malonu, pasirūpinkite, kad joje būtų patogu, kad jos išplanavimas nevaržytų, o atsiveriantys vaizdai būtų malonūs akiai.

Medinė pavėsinė yra vienas populiariausių pavėsinės pasirinkimų Lietuvoje. Jos atrodo stilingai ir jaukiai. Iš kokybiškos medienos pastatyta pavėsinė natūraliai puošia kraštovaizdį. Tačiau ne vien iš medžio galima statyti pavėsinę. Aplink gausu kur kas daugiau variantų, kurie daugiau ar mažiau tinka pavėsinės statybai. Svarbiausia pasirinkti tokias žaliavas, kurios tinkamai įsikomponuos į sodo ir kiemo aplinką bei derės prie pačio namo išvaizdos ir kraštovaizdžio.

Šiltomis vasaros dienomis nėra nieko maloniau, kaip nerūpestingai praleisti laiką pavėsinėje su kavos puodeliu rankoje. Čia lengva atsipūsti ir pailsėti. Lauko pavėsinės gali būti puiki vieta darbui, poilsiui ir vaikų pramogoms. Visa tai suteiks jaukią užuovėją nuo vėjo, saulės ir lietaus, tad mėgautis grynu oru galėsite bet kuriuo laiku.