Kodėl taip svarbu turėti patogius baldus dirbant namuose?

Darbas namuose anaiptol ne visiems kelia malonius pojūčius. Tačiau tai dažniausiai turi svarias priežastis ir viena iš jų – tai neturėjimas patogios darbo vietos. O nepatogi darbo vieta prilygsta darbui ant sofos ar prie tam nepritaikyto stalo.

Neteisinga manyti, kad biuro baldai, dažnai vadinami tiesiog ofiso baldai, yra skirti būtent išskirtinai tik biurams. Jeigu dažnai tenka dirbti namuose arba čia esate įsirengę savo biurą, tai jums biuro baldai yra tiesiog būtini. Patogi darbui pritaikyta biuro kėdė ir stalas yra du svarbiausi produktyvaus darbo aspektai, jau net nekalbant apie sveikatą. Tačiau nuolat dirbant namuose reikėtų pagalvoti ir apie funkcionalias spintas bei biuro spinteles daiktams laikyti.

Tinkama sėdėjimo poza padeda išlaikyti dėmesį ilgesnį laiką, todėl rečiau norisi daryti pertraukėles, nekamuoja mieguistumas. Tam darbdaviai šiais laikais skiria itin daug dėmesio įrenginėdami savo biurus. Tačiau dirbant namuose tuo pasirūpinti reikia patiems, juk namuose dažnai kyla noras kažką pasitvarkyti, atlikti tam tikrus ruošos darbus. O dirbant nepatogioje pozoje, tai daryti norisi žymiai dažniau, darbo diena prailgsta ir verčiau norisi darbus atidėti, nei juos pabaigti iki galo. Prie to prisideda ir nugaros skausmai, jaučiamas diskomfortas, kuomet noras pasivaikščioti ar bent jau atsistoti yra tiesiog būtinas.

Taigi, daugelis dirbančiųjų namuose, būtent patogią darbo vietą ir baldus įvardija kaip vieną iš pagrindinių jų produktyvaus darbo priežasčių. Nereikia manyti, kad jeigu dirbate namuose, tai darbo vieta gali būti svetainėje prie žurnalinio staliuko ar lovoje, kad ir kaip patraukliai tai skambėtų. Jeigu tai trunka vieną dieną ar keletą valandų, tai galbūt ir gali pasirodyti smagu, tačiau ilgainiui tai tampa tiesiog erzinančia našta.

Kėdės ir stalas virtuvėje: kaip nepasiklysti spalvose?

kėdėsNaujos statybos namai dažniausiai turi bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, kas senuose namuose populiaru nebuvo. Yra žmonių, kuriems toks išplanavimas nepatinka, yra, kuriems patinka. Tačiau, kad toks išplanavimas sukelia tam tikrų sunkumų kuriant būsto interjerą – neabejotina. Taigi, kokie sunkumai gali iškilti ir kaip juos spręsti?

Atrodo, kad svetainė ir virtuvė – atskiros erdvės, tačiau kuriant tokios bendros erdvės interjerą, svarbu, į abi erdves žiūrėti bendrai. Populiariausios spalvos kuriant interjerą – įvairios pastelinės, žemės atspalviai, pilka, juoda, balta. Jei svetainėje vyrauja tokios spalvos, jos sietis turi ir su virtuvės zona, nes pagrindinė klaida, kurią padaro žmonės, nesikreipiantys į interjero dizainerius, o interjerą kuriantys patys – per daug spalvų, per didelis margumas.

Paskaičiuokime spalvas: virtuvės grindų plytelės, virtuvės sienų plytelės, grindys, besiribojančios su virtuvės grindų plytelėmis, spintelės, stalviršis… O sparčiai populiarėja dviejų spalvų virtuvės spintelės, ypač tokiose bendrose erdvėse: apatinės spintelės tamsesnės, o viršutinės – šviesesnės, nes tai vizualiai sukuria lengvumą, neapkrauna erdvės. Spalvų vis daugėja, riba tarp skoningumo ir beskonybės – vis plonesnė. Ką daryti tokiu atveju?

Pirmiausia, žinoma, rekomenduojama rinktis tarpusavyje itin derančias spalvas, besiskiriančias tik atspalviu, virtuvės sienų plyteles derinti prie stalviršio arba viršutinių spintelių spalvos, o stalviršį derinti prie virtuvės grindų plytelių. Stalas ir kėdės turėtų taip pat puikiai derėti, kas virtuvės erdvėje neatsirastų dar daugiau spalvų. Čia jau reikėtų pamiršti ryškias kėdes, kurios dažnai tampa interjero akcentu. Rekomenduojama stalą gaminti iš tokios pačios plokštės kaip virtuvinės spintelės, o kėdes rinktis visiškai neutralias.

Taigi, svarbiausia taisyklė kuriant bendros svetainės ir virtuvės erdvės interjerą – tarpusavyje derančios spalvos ir jų kuo mažiau.