Kėdės ir stalas virtuvėje: kaip nepasiklysti spalvose?

kėdėsNaujos statybos namai dažniausiai turi bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, kas senuose namuose populiaru nebuvo. Yra žmonių, kuriems toks išplanavimas nepatinka, yra, kuriems patinka. Tačiau, kad toks išplanavimas sukelia tam tikrų sunkumų kuriant būsto interjerą – neabejotina. Taigi, kokie sunkumai gali iškilti ir kaip juos spręsti?

Atrodo, kad svetainė ir virtuvė – atskiros erdvės, tačiau kuriant tokios bendros erdvės interjerą, svarbu, į abi erdves žiūrėti bendrai. Populiariausios spalvos kuriant interjerą – įvairios pastelinės, žemės atspalviai, pilka, juoda, balta. Jei svetainėje vyrauja tokios spalvos, jos sietis turi ir su virtuvės zona, nes pagrindinė klaida, kurią padaro žmonės, nesikreipiantys į interjero dizainerius, o interjerą kuriantys patys – per daug spalvų, per didelis margumas.

Paskaičiuokime spalvas: virtuvės grindų plytelės, virtuvės sienų plytelės, grindys, besiribojančios su virtuvės grindų plytelėmis, spintelės, stalviršis… O sparčiai populiarėja dviejų spalvų virtuvės spintelės, ypač tokiose bendrose erdvėse: apatinės spintelės tamsesnės, o viršutinės – šviesesnės, nes tai vizualiai sukuria lengvumą, neapkrauna erdvės. Spalvų vis daugėja, riba tarp skoningumo ir beskonybės – vis plonesnė. Ką daryti tokiu atveju?

Pirmiausia, žinoma, rekomenduojama rinktis tarpusavyje itin derančias spalvas, besiskiriančias tik atspalviu, virtuvės sienų plyteles derinti prie stalviršio arba viršutinių spintelių spalvos, o stalviršį derinti prie virtuvės grindų plytelių. Stalas ir kėdės turėtų taip pat puikiai derėti, kas virtuvės erdvėje neatsirastų dar daugiau spalvų. Čia jau reikėtų pamiršti ryškias kėdes, kurios dažnai tampa interjero akcentu. Rekomenduojama stalą gaminti iš tokios pačios plokštės kaip virtuvinės spintelės, o kėdes rinktis visiškai neutralias.

Taigi, svarbiausia taisyklė kuriant bendros svetainės ir virtuvės erdvės interjerą – tarpusavyje derančios spalvos ir jų kuo mažiau.