Indėliai: kredito unija ar bankas?

kredito unijaLietuvoje indėlius galima laikyti banke arba kredito unijoje, dažniausiai pasirenkamas bankas, tačiau pasidomėjus, kokios tokio pasirinkimo priežastys, nemaža dalis gyventojų atsakė, kad jie ne iki galo supranta, kas yra kredito unija ir kodėl joje verta laikyti indėlius. Taigi, skubame supažindinti Jus su kredito unijų veikla ir filosofija, o, kur laikyti indėlius, vėliau nuspręskite patys.

Kredito unija yra fizinių asmenų savanoriškai įsteigta ir įstatymo tvarka įregistruota kredito įstaiga, suorganizuota kooperatyviniu pagrindu: kiekvienas kredito unijos narys, atitinkantis gyvenamosios vietos ir kitus reikalavimus, turi įmokėti pajinį įnašą, mažiausiai 30 eurų, o vėliau dalyvauti unijos veikloje. Pasiskolinti, padėti indėlį ir naudotis kitomis kredito unijos teikiamomis paslaugomis gali tik konkrečios kredito unijos narys. Pajiniai įnašai sudaro kredito unijos pajinį kapitalą.

Renkantis, kur laikyti indėlį, reikia atkreipti dėmesį į siūlomas indėlių palūkanų normas ir indėlio terminą. Dažniausiai kredito unijos siūlo didesnes indėlių – tiek terminuotųjų, tiek kaupiamųjų – palūkanų normas nei Lietuvos komerciniai bankai. Tačiau tai reikia tikrinti kiekvienu atveju atskirai, nes palūkanų normos gali varijuoti net tarp skirtingų kredito unijų.

Taip pat reikia įvertinti ir kitus veiksnius – indėlio dydį, rūšį, palūkanų normų pokyčius ir pan. Geriausia dėl visų šių klausimų konsultuotis su specialistu, kuris išaiškins visą situaciją ir patars, koks sprendimas yra geriausias. Beje, konsultacijas kaip kokybiškesnes vertina kredito unijų klientai, nes kredito unijos dažniausiai turi mažiau klientų, todėl esamiems klientams gali skirti daugiau laiko.

Taigi, vieningo atsakymo, kur laikyti indėlius, nėra, galima rinktis arba kredito uniją, arba banką. Bijoti nei vieno nereikia, nes abi finansinės įstaigos indėlius apdraudžia, tik skiriasi jų padėjimo tvarka, palūkanų normos ir kiti veiksniai.