Kodėl taip svarbu turėti patogius baldus dirbant namuose?

Darbas namuose anaiptol ne visiems kelia malonius pojūčius. Tačiau tai dažniausiai turi svarias priežastis ir viena iš jų – tai neturėjimas patogios darbo vietos. O nepatogi darbo vieta prilygsta darbui ant sofos ar prie tam nepritaikyto stalo.

Neteisinga manyti, kad biuro baldai, dažnai vadinami tiesiog ofiso baldai, yra skirti būtent išskirtinai tik biurams. Jeigu dažnai tenka dirbti namuose arba čia esate įsirengę savo biurą, tai jums biuro baldai yra tiesiog būtini. Patogi darbui pritaikyta biuro kėdė ir stalas yra du svarbiausi produktyvaus darbo aspektai, jau net nekalbant apie sveikatą. Tačiau nuolat dirbant namuose reikėtų pagalvoti ir apie funkcionalias spintas bei biuro spinteles daiktams laikyti.

Tinkama sėdėjimo poza padeda išlaikyti dėmesį ilgesnį laiką, todėl rečiau norisi daryti pertraukėles, nekamuoja mieguistumas. Tam darbdaviai šiais laikais skiria itin daug dėmesio įrenginėdami savo biurus. Tačiau dirbant namuose tuo pasirūpinti reikia patiems, juk namuose dažnai kyla noras kažką pasitvarkyti, atlikti tam tikrus ruošos darbus. O dirbant nepatogioje pozoje, tai daryti norisi žymiai dažniau, darbo diena prailgsta ir verčiau norisi darbus atidėti, nei juos pabaigti iki galo. Prie to prisideda ir nugaros skausmai, jaučiamas diskomfortas, kuomet noras pasivaikščioti ar bent jau atsistoti yra tiesiog būtinas.

Taigi, daugelis dirbančiųjų namuose, būtent patogią darbo vietą ir baldus įvardija kaip vieną iš pagrindinių jų produktyvaus darbo priežasčių. Nereikia manyti, kad jeigu dirbate namuose, tai darbo vieta gali būti svetainėje prie žurnalinio staliuko ar lovoje, kad ir kaip patraukliai tai skambėtų. Jeigu tai trunka vieną dieną ar keletą valandų, tai galbūt ir gali pasirodyti smagu, tačiau ilgainiui tai tampa tiesiog erzinančia našta.

Darbo stalai: kaip pasirinkti?

darbo stalas

Ne paslaptis, kad šiandien vis daugiau žmonių dirba su kompiuteriu, todėl didžiąją dienos dalį jie praleidžia prie darbo stalo. Todėl labai svarbu susikurti patogią, ergonomišką ir stilingą darbo vietą, kuri gerins motyvaciją, efektyvumą ir įkvėps daug naujų idėjų bei minčių. Vienas svarbiausių šios erdvės atributų – darbo stalai. Paprastai jie yra būtent tas atspirties taškas, prie kurio derinami kiti baldai ar detalės. Dalinamės patarimais, kaip pasirinkti tinkamą darbo stalą, kuris taps pagrindiniu biuro ar darbo kambario akcentu.

Aukštis

Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, jei jus domina darbo stalai – aukštis. Jis turi atitikti jūsų ūgį, patalpų dydį ir šalia esančių darbo stalų aukštį (jei tokių yra). Daugelis specialistų rekomenduoja stalą iškart derinti su kėde, kad galėtumėte įsivertinti, ar prie jo sėdėti bus patogu, ar turėsite pakankamai vietos kojoms, judesiams į šonus ir pan.

Plotis

Dar vienas svarbus aspektas, kurį privalo atitikti darbo stalai – plotis. Dažnai žmonės mano, kad jų darbo stalas bus visada švarus, dailus ir jiems nereikia papildomos erdvės, tačiau jau po keleto dienų sėdi apsivertę krūva dokumentų, kurie mėtosi net ir ant žemės. Geriausia būtų pasitikrinti, kaip paprastą dieną atrodo dabartinis jūsų darbo stalas, ir ar jums pakanka jo pločio. Jei darbo stalo neturite, išsimatuokite savo kompiuterį ir kitus būtinus daiktus, kurie puikuosis ant stalo, ir įsivertinkite, kiek preliminariai vietos jums reikės.

Funkcionalumas

Įvertinus aukštį ir plotį, būtina atsižvelgti į darbo stalo funkcionalumą. Jis gali būti labai įvairus ir priklausyti nuo konkrečių jūsų poreikių. Pavyzdžiui, tiems, kurie dirbdami praleidžia didelę dienos dalį, rekomenduojama įsigyti ergonomiškus pakeliamuosius stalus, suteikiančius galimybę keisti poziciją ir taip saugoti savo sveikatą. Vieniems reikalingi stalai su daug stalčių arba papildomomis skylėmis laidams, o kitiems pakanka minimalistinio, kompiuterį ir užrašinę talpinančio darbo stalo. Tretiems reikalingi elektriniai reguliuojamo aukščio stalai, prie kurių galima dirbti stovint ir sėdint.

Dizainas

Nors renkantis darbo stalą pirmenybę reikėtų teikti kokybei ir funkcionalumui, stilius neturėtų likti visiškai nuošalyje. Geriausia, jei jį derinsite prie viso biuro ar darbo kambario dizaino ar jame vyraujančių spalvų bei detalių. Visada stilingi klasikiniai medžio ar medieną imituojančios medžiagos stalai, o modernų stilių mėgstantiems žmonėms geriausia rinktis vienspalvius, juodos, baltos ar kitų lengvai priderinamų spalvų stalus, kurie pasižymi griežtomis ir tvarkingomis formomis.