Buhalterinė apskaita Jūsų versle

buhalterinė apskaitaVisų pirma, buhalterinė apskaita – tai viena iš pirmųjų informacijos gavimo sistemų finansinei veiklai valdyti. Ji apima daugybę sričių, tokių kaip: finansinių ataskaitų analizė, mokesčių skaičiavimas, jų valdymas ir kt. Buhalterinė apskaita atspindi kiekvieną operaciją – duomenys apie faktus fiksuojami, grupuojami, o vėliau apibendrinami apskaitoje iš kurios gaunami informaciniai rodikliai apie įmonės turtą, lėšas, veiklos rezultatus ir jos finansinę būklę. Apskaita teikia informaciją apie materialinių, darbo, finansinių išteklių naudojimą versle ir šiuos duomenis pateikia įmonės vadovybei, padalinių darbuotojams.

 

Turbūt dauguma supranta, jog nė vienas verslas negalėtų egzistuoti be buhalterinių paslaugų, kodėl? Atsakymas paprastas – vykdant tam tikrą pelno siekiančią veiklą Lietuvoje yra prisiimami tam tikri įsipareigojimai valstybei, už kuriuos būtent ir yra atsakingi buhalteriai. Įmonės buhalterijos negali tvarkyti bet kas, privalu turėti atitinkamą finansinį išsilavinimą. Jeigu įmonės savininkas turi tam reikiamą išsilavinimą, jis gali pats tvarkyti visą įmonės apskaitą, tačiau neturint, būtina samdyti buhalterius ar buhalterines paslaugas teikiančias įmones. Dažniausiai net ir turint reikiamą išsilavinimą, vargu ar pats įmonės savininkas tvarkys visą apskaitą, tuo labiau jeigu įmonė yra nemaža. Dažnai verslininkai net ir turintys reikiamą išsilavinimą, įmonės apskaitą palieka tvarkyti išsilavinusiems specialistams.

 

Buhalterinė apskaita kartais klaidingai yra asocijuojama tik su mokesčių apskaičiavimu. Kiekvienas verslas turi dar ir daug kitų įsipareigojimų, taip pat atiduoda nemažus mokesčius valstybei. Tad jei atsakingai žiūrite į savo verslą, patikėkite tai specialistams, kurie tiksliai apžvelgs įmonės finansinę būklę, įvertins Jūsų veiklos našumą, turtą, lėšas. Gal tai padės išvengti didžiulių nuostolių ateityje ar net verslo žlugimo.