Kaminai: būtina priežiūra ir patikra

kaminaiKaminai – ilgaamžiai statiniai, kurių saugumas namuose svarbiausias. Kaminų yra įvairių rūšių, tačiau nepaisant jų skirtumų, juos vienija suodžiai, kurie susidaro degimo metu: degdamas kuras išskiria anglies dvideginį, šis kondensuojasi ant kamino sienelių, tuomet po truputį kondensato kiekis vis didėja ir virsta kažkuo panašiu į degutą. Ši medžiaga yra labai degi, todėl papuolus liepsnai į kamino angą, ji gali užsidegti. Šiuolaikiniai kaminai yra gana saugūs, tačiau visiškai nesvarbu ar kaminas naujas, ar senesnės gamybos – juos reikia tinkamai prižiūrėti.

 

Pagrindinė taisyklė norint, kad kaminas ilgai ir tvarkingai tarnautų – nekūrenti katilo ar židinio jam neskirtu kuru, pavyzdžiui, plastmasės, gumos dirbiniais ir kt. Kūrenkite tik kokybišku kuru, kuris pritaikytas jūsų krosnei. Jei kaminas pasidengia suodžiais, juos galite bandyti valyti mechaniniu būdu ar specialiai tam skirtu suodžių deginimo katalizatoriumi, kuris juos sudegina. Tačiau atminkite, kad tokius darbus geriau patikėti tik tą išmanantiems specialistams, kadangi patys lipdami ant stogo ar mėtydami degimą skatinančius miltelius į ugnį rizikuojate susižeisti. Taip pat patartina kaminą išvalyti prieš šildymo sezoną, geriausiai rudenį, tai reikėtų daryti bent kartą per metus.

 

Jei kaminas senesnis, visų pirma, atlikite patikrą. Patikra atliekama į kaminą nuleidus 360 laipsnių besisukiojančias specialias kameras. Vėliau specialistas išanalizuoja nufilmuotą medžiagą ir įvertina Jūsų kamino saugumo lygį ir galimus trūkumus: įtrūkimus, išdegimus, suodžius, nesandarumą. Šiuos trūkumus bandoma pašalinti.

 

Atminkite, kad kaminą turėtų statyti ar tikrinti tik patyręs meistras, žinantis įvairias technologijas ir galintis vadovautis kaminų gamintojo instrukcijomis.