Žaislai kūdikiams – itin atsakingas pasirinkimas

žaislaiKūdikio priežiūra – tai, kas sunkiai apibūdinama. Veikla? Darbas? Kiekvienai iš šių sąvokų tikriausiai turėtume priekaištų. Kodėl? Nes kūdikio auginimas – daugybė procesų, daiktų, ne viena bemiegė naktis, vystyklų keitimas, tinkamų drabužių ir maisto išrinkimas ir, žinoma, meilė. Tėvai rūpinasi daugybe dalykų, tarp kurių ir žaislai. Todėl klausiame, kokius žaislus mažiausiems galima pirkti, o kokių geriau vengti.

Atidumas perkant žaislą – būtinas. Gamintojai amžiaus grupes ant pakuočių nurodo ne veltui. Pati daikto visuma gali sufleruoti, ar tai dėmesio verta prekė, ar kaip tik kūdikiui jos nereikėtų neduoti. Prieš pirkdami apžiūrėkite žaislo formą. Juk nepirksite ko nors aštraus, galinčio sužeisti.

Kitas akcentuotinas aspektas yra smulkios detalės. Įsitikinkite, kad žaislai, kuriuos ruošiatės nupirkti, yra be jokių smulkmių, galinčių pridaryti visai nesmulkios žalos. O jei kuri nors vieta atrodo abejotinai (pvz., nesate užtikrinti, kad kokia nors maža detalė nenulūš), apžiūrėkite ją dar parduotuvėje. Nerizikuokite vaiko sveikata ir neįsigykite iš parduotuvės bet ko.

Kartais atrodo, kad pliušinis šuniukas ar kiškis negali būti piktybinis. Tačiau net ir galvodami apie mieliausią pasaulyje meškiuką prisiminkite atsakingo pasirinkimo reikšmę. Ar nėra tokių dalių, kurias vaikas gali nuplėšti? Ar vaiko rankos nepasieks viduje esančių medžiagų, kurios ir padaro žaislą tokį minkštą, bet kai kuriais atvejais yra viliojančios įsidėti į burną?

Kūdikiams tinka tik tokie žaislai, kuriuose nėra detalių, galinčių pažeisti odą. Užėjus į parduotuvę niekas neverčia pirkti, be to, domitės dėl sūnaus ar dukros gerovės. Tad nepagailėkite laiko.

Turbūt elementariausias patarimas – kritiškai įvertinti bet kokį kūdikiui skirtą daiktą. Juk net ir kilpa, kuri suaugusiam lyg ir nekelia pavojaus, kūdikiui gali pakenkti.

Jei turite vaikų, puikiai žinote, kad žaislai jiems turi būti perkami tik kokybiški. O kūdikiai juk patys jautriausi. Visgi bet kuriai amžiaus grupei skiri daiktai – atidaus rinkimosi objektas; visuomet svarbu nesusivilioti pirmu pasitaikiusiu produktu.