Kokio dydžio kreditą galima gauti?

Nors ir ne pats lengviausias daugeliui žmonių šis laikotarpis, tačiau žmonių noras turėti savo būstą ar įsigyti pirkinius, kuriuos buvo suplanavę anksčiau, nedingo. Gal kiek jaučiamas kredito paraiškų skaičiaus sumažėjimas, tačiau tikriausiai tik dėl to, kad ženkliai apribotas fizinis paslaugų teikimas kredito įstaigose. Jeigu anksčiau buvo patogiau nueiti į susitikimą, aplankant kelias įstaigas iš eilės, tai šiuo metu ypatingai padidėjęs paslaugų aktyvumas internetu.

Nors didesni kreditai internetu Kaune ir kituose miestuose veikiančių bendrovių neišduodami, tačiau užpildyti paraišką internetu galima iš bet kurios pasaulio vietos. Žinoma, čia nekalbame apie greitųjų kreditų bendroves ar bankų išduodamas nedideles paskolas, kurios suteikiamos nuotoliniu būdu.

Priklausomai nuo to, kokio pobūdžio paskola yra reikalinga – būstui, vartojimui ar verslui, kredito suma skaičiuojama taikant tam tikrus kriterijus. Kredito unijos kreditus suteikia išskirtinai savo regionui priklausantiems ir ten savo gyvenamąją vietą deklaravusiems klientams. Tarkime, Kauno kredito unija paskolas suteikia Kauno miesto bei rajono, Kėdainių, Raseinių, Jurbarko ir aplink esančių miestų gyventojams. Visa išsami informacija pateikiama jų interneto svetainėje.

Paskolų būstui, verslui ar vartojimo kreditai išduodami laikantis visų Lietuvos Banko patvirtintų atsakingo skolinimosi nuostatų. Todėl kredito dydis privatiems asmenims priklauso nuo pajamų bei turimų įsipareigojimų. Vartojimo paskola gali būti suteikta nuo 30-15 000 eurų, būstui 3 000-300 000 eurų.  O verslui – pagal įmonės tam tikrus kriterijus, kurie kiekvienoje bendrovėje gali būti vertinami, atsižvelgiant į vidines taisykles. Kredito unijoje išduodama suma gali siekti 10 000-150 000 eurų.

Kiekviena kredito įstaiga nurodo, kokią maksimalią sumą gali suteikti atsižvelgiant į paskolos tipą. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad tokia suma suteikiama kiekvienam, visos paraiškos svarstomos individualiai.