Grindų betonavimas: 3 patarimai namo savininkams

grindų betonavimasGrindų patys neišbetonuosite, galite net nesistengti. Nepadės nė YouTube video, nei meistrų patarimai. Viską, ką galite padaryti patys, tai pavėsinės grindys, bet ne nuosavo 100-300 kvadratinių metrų ploto namo, kuriame gyvensite ilgai ir laimingai. Jei bandysite (nebūdami statybininkai profesionalai) tai padaryti, greičiausiai laiminga ten negyvensite. Ir štai kodėl…

Kiekvienas namo savininkas ieško alternatyvų populiarioms ir brangioms statybos technologijoms. Norime pateikti 3 svarbius patarimus, kurių aklai laikytis nebūtina, bet apmąstyti ir padiskutuoti su statybininkais tikrai verta. Grindų betonavimas – ne vienadienis pirkinys, todėl prieš statant namą visada gerai sužinoti daugiau informacijos iš nešališkų šaltinių.

1 patarimas: Rinkitės tokias grindis, kurios užtikrins aukštą energetinę klasę.

Energetinė klasė yra žymima raidėmis A, B, C, D, E ir F. Jos rodo, kiek energijos į aplinką išleidžia namas, ar ją pakankamai efektyviai taupo. Didžioji dalis namų Lietuvoje yra C ir D klasės. Nauji namai statomi dabar – B klasės. Retas kuris namas – A klasės. Tokie namai vadinami pasyviais. Tai reiškia, kad šilumai išlaidos yra mažos, o namas efektyviai naudoja visus energetinius resursus ir į oro be reikalo nešildo.

Betoninės grindys kartu su stogu yra tos vietos, kurios praleidžia itin daug šilumos iš namo į išorę. Stogo konstrukcija paprasčiausiai būna nepakankamai gerai apšiltinta ir su nedidelėmis investicijomis tai ištaisoma, tačiau pamatų taip parastai nepataisys. Statydami naują namą pasidomėkite plokštiniais pamatais, kurie yra klojami tiesiai ant grunto. Jų privalumas yra tas, kad po jais dedami du sluoksniai – termoizoliacinis ir putoplasto plokštės. Tai pakankamai rimtos priemonės A klasės namui, nes per tokias grindis šiluma beveik neišeina į žemę.

2 patarimas: Šildomos grindys jūsų namuose.

Šildomos grindys yra vienas iš efektyvesnių būdų šildytis. Tai reiškia, kad namuose nebereikalingi gana neefektyviai veikiantys radiatoriai, kurie šildo tik tam tikrą patalpos dalį – apačią. Šildomos grindys šildo visą patalpą tolygiai. Jei dar pasirenkamos natūralaus akmens plytelės, tai šiluma spinduliuojama ilgai ir nuolatos būtent tokiomis bangomis, kurias žmogaus organizmas priima geriausiai.

Grindų betonavimas paprastai prasideda nuo to momento, kai išvedžiojamos komunikacijos ir šildomų grindų vamzdynas.

3 patarimas: tegul darbą daro profesionalai.

Taip, samdant profesionalus namų statybos kaina paprastai padidėja. Tačiau kartu jie ir garantuoja, kad darbai bus atlikti tinkamai. Ypač, kai kalba eina apie naujausias technologijas, kurios reikalauja specifinių inžinerinių žinių. Juk ant betoninių pamatų bus statomas likęs namas, nesvarbu, ar jis karkasinis, ar mūrinis. Reikia žinoti, kokį storį daryti, kad pamatas išlaikytų ir namas išliktų stabilus visą laiką.

Grindų betonavimas reikalauja specifinės technikos, kurią turi tik profesionalai. Taip pat ir efektyviai dirbančios komandos. Jei viską susumuosite ir į sąmatą įtrauksite savo klaidų „draudimą“, pamatysite, kad samdyti profesionalus yra pigiau.

Pasvarstykite apie šiuos patarimus – rasite tinkamiausią variantą savo būstui.