Pjūklai ir tinkamas jų pasirinkimas

pjūklaiĮvairiems sodo darbams atlikti paprastos įrangos gali ir nepakakti. Kai reikia genėti medžius, tvarkyti aplinką ar išvažiuoti į mišką malkų, padėti gali tik grandininiai pjūklai. Su kokybišku ir patvariu pjūklu nesunku bus dirbti bet kokio masto darbus, tad svarbu, kad šios technikos pasirinkimas būtų atliktas tinkamai.

Per pastaruosius dešimtmečius pjūklai labai patobulėjo. Šiandien įvairiose prekybos vietose gausu grandininių pjūklų modelių. Jie daug patogesni ir sveria mažiau nei savo pirmtakai, todėl išsirinkti geriausiai darbui tinkantį pjūklą gali būti keblu ir komplikuota. Paprastai kiekvienas įrangos naudotojas prekę renkasi pagal jos savybę, svorį bei kitas geriausiai tinkančias sąlygas jam, tad įrangos pasirinkimas tampa individualiu, nėra universalaus pasirinkimo. Visgi, susiaurinti paiešką galima ir tai padaryti yra visai nesudėtinga.

Prieš renkantis grandininį pjūklą aktualu atsakyti į vieną klausimą – ar dirbsite su juo sode ir ar pjūklas bus naudojamas miške. Jei planuojate su pjūklu sode pjauti šakas ar kartais pjauti malkas, tokioje situacijoje yra rekomenduojami mažesni bei lengvesni pjūklai. Su jais bus daug patogiau dirbti, tam reikės mažiau energijos, o ir už tokį pjūklą sumokėsite daug mažiau. Priešingu atveju, didesnio galingumo pjūklas miško darbams atlikti pasitarnaus daug geriau.

Tinkamo pjūklo pasirinkimas dažnai siejasi su žinomų gamintojų prekės ženklu. Kiekvienas darbo įrankį perkantis asmuo turėtų atsiminti, jog prekės kaina kokybės negarantuoja, kokybę garantuoja gamintojas. Sunku būtų tikėtis neįmanomo iš bevardės produkcijos, tačiau iš garantą užtikrinančios įmonės tikėtis galima tikrai daug. Tokie gamintojai paprastai pasirūpina ne tik garantija, bet ir technine priežiūra, jų produkcijai yra daug lengviau rasti atsargines dalis.

Pjūklų pasirinkimo laisvė atveria plačias galimybes kiekvienam įrangos naudotojui. Šiuolaikiniai grandininių pjūklų modeliai pasižymi ne vien patogiu dizainu ir dideliu galingumu, bet ir lengvu svoriu, kitomis išskirtinėmis savybėmis. Pjūklai suteikia plačią pasirinkimo laisvę, tačiau ji naudinga tik tuomet, jei tiksliai žinoma, ko ieškoma. Kita vertus, iš didelio pasirinkimo pjūklų išsirinkti labiausiai tinkantį bus labai sunku. Būtent todėl į paieškas neverta leistis aklai, kai aplink gausu informacijos ir konsultantų. Taip geriausiai tinkantį pjūklą išsirinkti bus kur kas paprasčiau.