Atostogos rudens pradžioje

KiprasPavėlavote paatostogauti vasarą? Ne bėda – pietų kraštuose šiltasis vasaros sezonas tęsiasi dar ilgai! Kosas, Rodas, Kipras, Kreta, Malta, Sardinija, Korsika, Maljorka, Ibiza – daugybė Viduržemio jūros salų ir kurortų vis dar laukia jūsų ir jūsų draugų kompanijos! Nuo saulės įkaitęs smėlis ir žydras jūros vanduo traukte traukia pasinerti į atostogų sūkurį, o gal tiesiog atsipalaiduoti mėgaujantis šiluma, saule ir įšilusiu vandeniu. Tad kodėl gi nesusikrovus lagamino ir nenusipirkus pačių pigiausių bilietus į vieną iš šių Viduržemio jūros regiono salų, kad ir į Kiprą? Leiskite sau pailsėti, pamatyti naujus kraštus ir atsipalaiduoti žiūrint kaip dangumi plauko pavieniai debesys ar skaidriame vandenyje nardo spalvingos žuvelės.

Gulinėjimas paplūdimyje teikia malonumo ne vienam iš mūsų. Dirbdami sunkius darbus, ar fizinius, ar protinius, sėdėdami po 8 valandas per dieną prie kompiuterio išties pavargstame, tad puikiai jaučiamės tiesiog išsitiesę paplūdimyje ant rankšluosčio, ant sulankstomo gulto ar tiesiog ant pačio smėlio. Bent kelios minutės tokios atgaivos leidžia mums pailsėti, atgauti jėgas ir pamiršti visus žemiškus rūpesčius. O dar braidymas po vandenį, suteikiantis malonumą kojoms ir širdžiai.

Kipras, kaip ir kitos salos gali pasiūlyti ir įdomių pramogų tiek vandenyje tiek ir ant kranto. Senovės romėnų, graikų palikimas dabar yra turistų traukos centrai, žadinantys smalsumą ir verčiantys išsitraukti foto kameras. Archeologijos ir istorijos muziejai leis pažvelgti į salos istoriją nuo pat senųjų laikų iki šių dienų. Dažnai salose siūlomi ir pasivaikščiojimai su gidu tiek po miestų įžymybes tiek po gamtą ir jos paminklus.

Norintiems aktyvesnio laisvalaikio visuomet galima išsinuomoti dviratį, triratį, keturratį ar net žirgą. Jei įkaitote, visuomet galima lysti į vandenį ir pasinerti su nardymo įrangą tarp įvairiaspalvių žuvų ir koralų, jei ten tokių yra. Siūloma ir pasiplaukioti baidarėmis po jūrą ar atsisėsti ant katerio tampomo pripučiamo banano ar sofos. Visuomet galima išbandyti ir vandens pramogų parkus bei įvairius atrakcionus, kurie ypač patiks jūsų vaikams.

Tad jeigu jus sudomino Kreta, Malta ar Kipras, kraukitės lagaminą ir ruoškitės į kelionę! Pailsėkite nuo lietuviškos rudens darganos ir patirkite ką reiškia 30 laipsnių karštis rugsėjo mėnesį. Perkaitus visuomet galima atsivėsinti Viduržemio jūros vandenyje ir pailsinti savo išdžiūvusį kūną. Juk Viduržemio jūros salos bus gerokai įdomesnės nei kasmetinė Palanga.