Kur mes ilsimės?

PafosasMes, tai lietuviai, žinoma. Siauresne ir platesne prasme, vietiniai Lietuvos gyventojai bei emigrantai. Na, tiesą sakant, apie pastaruosius turėtų būti atskira kalba. Bet visgi. Kokios turizmo kryptys populiariausios tarp lietuvių? Turkija, Egiptas, Ispanija? Taip, labai panašiai. Tereikia nepamiršti ir mažesnių Viduržemio regiono pakrančių ir salų, ypač Graikijai priklausančių Koso bei Rodo.

Statistika byloja, kad vis dar dauguma Lietuvoje parduodamų kelialapių yra į šiltuosius kraštus. Pirmas punktas. Nieko keisto – ne tokioj ir karštoj žemelėj gyvenam, pasiilgstam saulės ir bėgam kur šilčiau, kur šviesiau. Dauguma atsotogų kelialapių būna vos savaitės trukmės. Kodėl? Jau įdomiau. Gal skaidom atostogas, gal taupom pinigus. O gal tiesiog norim pabūti ir čia, Lietuvoje, tiesiog namie. Pavyzdžiui, pasidaryti remontą. Ir išties – ar daug jūsų draugų bei pažįstamų atostogoms namus palieka visam mėnesiui? Ir kasmet? Toli gražu. Vis rečiau taip.

Vis dar populiariausi šiltieji kraštai mums, lietuviams, yra Viduržemio jūros regionas. Daug mūsų ilsisi Turkijoje. Pastaruosius kelis metus sparčiai populiarėjo poilsis ir įvairiose nedidelėse jūros salose. Visų pirmą, tai, žinoma Koso sala. Nedidelė, tačiau jauki, pigi, patogi, Graikijai priklausanti sala. Visai šalia jos – Rodas. Labai populiarėjo ir poilsis Kipre, iškart po to, kai populiariausią Kipro kurortą Pafosą su Lietuva sujungė pigių avialinijų reisai. Tai buvo stipri priežastis, Pafosą pavertusi dar populiaresniu kurortu Kipro saloje.

Nepamirštame ir Italijos bei Ispanijos. Pastarosios flagmanas – Maljorka, kurios populiarumas tarp lietuvių pastaruosius metus augo kaip ant mielių. To paslaptis vėlgi pigiosios avialinijos. Italijoje labai paplito savarankiškos kelionės po Sardinijos salą. Nuskridus į Kaljarį ir išsinuomojus automobilį galima labai sėkmingai apkeliauti ne tokią ir mažą salą patiems, pamatyti įvairias jos vietas, aplankyti populiariausias, turistų pamėgtas vietas.

Žinoma, populiarėja ir Kanarų salos, nors pastarosios dar daug kam atrodo gana egzotiškos, brangios ir tolimos. Šie mitai po truputi griūva, tačiau ko gero prieš Tenerifę ar Gran Kanariją taip pamėgtas Pafosas Kipre ar Koso sala pirmaus dar ilgai. Nieko keisto – vis tik čia tikrai pigiau, skristi trumpiau, viskas daug aiškiau – juk turbūt kiekvienas turi pažįstamų, atostogavusių Kipre ar Kose, kurie gali daug ką papasakoti. Kanarai dažniau prisimenami žiemą, kuomet kitur šalta, na, bent jau pasyviam poilsiui prie jūros. Tuo tarpu Kanarų salose tokia galimybė išlieka visus metus.

Atostogos rudens pradžioje

KiprasPavėlavote paatostogauti vasarą? Ne bėda – pietų kraštuose šiltasis vasaros sezonas tęsiasi dar ilgai! Kosas, Rodas, Kipras, Kreta, Malta, Sardinija, Korsika, Maljorka, Ibiza – daugybė Viduržemio jūros salų ir kurortų vis dar laukia jūsų ir jūsų draugų kompanijos! Nuo saulės įkaitęs smėlis ir žydras jūros vanduo traukte traukia pasinerti į atostogų sūkurį, o gal tiesiog atsipalaiduoti mėgaujantis šiluma, saule ir įšilusiu vandeniu. Tad kodėl gi nesusikrovus lagamino ir nenusipirkus pačių pigiausių bilietus į vieną iš šių Viduržemio jūros regiono salų, kad ir į Kiprą? Leiskite sau pailsėti, pamatyti naujus kraštus ir atsipalaiduoti žiūrint kaip dangumi plauko pavieniai debesys ar skaidriame vandenyje nardo spalvingos žuvelės.

Gulinėjimas paplūdimyje teikia malonumo ne vienam iš mūsų. Dirbdami sunkius darbus, ar fizinius, ar protinius, sėdėdami po 8 valandas per dieną prie kompiuterio išties pavargstame, tad puikiai jaučiamės tiesiog išsitiesę paplūdimyje ant rankšluosčio, ant sulankstomo gulto ar tiesiog ant pačio smėlio. Bent kelios minutės tokios atgaivos leidžia mums pailsėti, atgauti jėgas ir pamiršti visus žemiškus rūpesčius. O dar braidymas po vandenį, suteikiantis malonumą kojoms ir širdžiai.

Kipras, kaip ir kitos salos gali pasiūlyti ir įdomių pramogų tiek vandenyje tiek ir ant kranto. Senovės romėnų, graikų palikimas dabar yra turistų traukos centrai, žadinantys smalsumą ir verčiantys išsitraukti foto kameras. Archeologijos ir istorijos muziejai leis pažvelgti į salos istoriją nuo pat senųjų laikų iki šių dienų. Dažnai salose siūlomi ir pasivaikščiojimai su gidu tiek po miestų įžymybes tiek po gamtą ir jos paminklus.

Norintiems aktyvesnio laisvalaikio visuomet galima išsinuomoti dviratį, triratį, keturratį ar net žirgą. Jei įkaitote, visuomet galima lysti į vandenį ir pasinerti su nardymo įrangą tarp įvairiaspalvių žuvų ir koralų, jei ten tokių yra. Siūloma ir pasiplaukioti baidarėmis po jūrą ar atsisėsti ant katerio tampomo pripučiamo banano ar sofos. Visuomet galima išbandyti ir vandens pramogų parkus bei įvairius atrakcionus, kurie ypač patiks jūsų vaikams.

Tad jeigu jus sudomino Kreta, Malta ar Kipras, kraukitės lagaminą ir ruoškitės į kelionę! Pailsėkite nuo lietuviškos rudens darganos ir patirkite ką reiškia 30 laipsnių karštis rugsėjo mėnesį. Perkaitus visuomet galima atsivėsinti Viduržemio jūros vandenyje ir pailsinti savo išdžiūvusį kūną. Juk Viduržemio jūros salos bus gerokai įdomesnės nei kasmetinė Palanga.