Kur mes ilsimės?

PafosasMes, tai lietuviai, žinoma. Siauresne ir platesne prasme, vietiniai Lietuvos gyventojai bei emigrantai. Na, tiesą sakant, apie pastaruosius turėtų būti atskira kalba. Bet visgi. Kokios turizmo kryptys populiariausios tarp lietuvių? Turkija, Egiptas, Ispanija? Taip, labai panašiai. Tereikia nepamiršti ir mažesnių Viduržemio regiono pakrančių ir salų, ypač Graikijai priklausančių Koso bei Rodo.

Statistika byloja, kad vis dar dauguma Lietuvoje parduodamų kelialapių yra į šiltuosius kraštus. Pirmas punktas. Nieko keisto – ne tokioj ir karštoj žemelėj gyvenam, pasiilgstam saulės ir bėgam kur šilčiau, kur šviesiau. Dauguma atsotogų kelialapių būna vos savaitės trukmės. Kodėl? Jau įdomiau. Gal skaidom atostogas, gal taupom pinigus. O gal tiesiog norim pabūti ir čia, Lietuvoje, tiesiog namie. Pavyzdžiui, pasidaryti remontą. Ir išties – ar daug jūsų draugų bei pažįstamų atostogoms namus palieka visam mėnesiui? Ir kasmet? Toli gražu. Vis rečiau taip.

Vis dar populiariausi šiltieji kraštai mums, lietuviams, yra Viduržemio jūros regionas. Daug mūsų ilsisi Turkijoje. Pastaruosius kelis metus sparčiai populiarėjo poilsis ir įvairiose nedidelėse jūros salose. Visų pirmą, tai, žinoma Koso sala. Nedidelė, tačiau jauki, pigi, patogi, Graikijai priklausanti sala. Visai šalia jos – Rodas. Labai populiarėjo ir poilsis Kipre, iškart po to, kai populiariausią Kipro kurortą Pafosą su Lietuva sujungė pigių avialinijų reisai. Tai buvo stipri priežastis, Pafosą pavertusi dar populiaresniu kurortu Kipro saloje.

Nepamirštame ir Italijos bei Ispanijos. Pastarosios flagmanas – Maljorka, kurios populiarumas tarp lietuvių pastaruosius metus augo kaip ant mielių. To paslaptis vėlgi pigiosios avialinijos. Italijoje labai paplito savarankiškos kelionės po Sardinijos salą. Nuskridus į Kaljarį ir išsinuomojus automobilį galima labai sėkmingai apkeliauti ne tokią ir mažą salą patiems, pamatyti įvairias jos vietas, aplankyti populiariausias, turistų pamėgtas vietas.

Žinoma, populiarėja ir Kanarų salos, nors pastarosios dar daug kam atrodo gana egzotiškos, brangios ir tolimos. Šie mitai po truputi griūva, tačiau ko gero prieš Tenerifę ar Gran Kanariją taip pamėgtas Pafosas Kipre ar Koso sala pirmaus dar ilgai. Nieko keisto – vis tik čia tikrai pigiau, skristi trumpiau, viskas daug aiškiau – juk turbūt kiekvienas turi pažįstamų, atostogavusių Kipre ar Kose, kurie gali daug ką papasakoti. Kanarai dažniau prisimenami žiemą, kuomet kitur šalta, na, bent jau pasyviam poilsiui prie jūros. Tuo tarpu Kanarų salose tokia galimybė išlieka visus metus.