Baidarės vilioja ir rudenį

baidarėsAtvėsus orams ir vakaro šaltukui genant vis ankščiau namo, aktyvų ir turiningą laisvalaikį mėgstantys poilsiautojai vis dar nepamiršta smagių pramogų. Vasarą ypač populiarios baidarės išlieka mėgstamas poilsis ir rudenį, o kartais net ir žiemą.

Baidarių nuoma užsiimantys verslininkai teigia, jog vasaros pabaiga jiems tikrai nereiškia ir verslo snūdą. Nemažai baidares pamėgusių lietuvių ryžtasi plaukti upėmis ir ežerais ir šaltesniu metų laiku. Kai lietuviška vasara tokia trumpa – nieko kito ir nelieka. Baidarių nuomininkai teigia, jog net ir patiems didžiausiems baidarių fanams prieš plaukiant baidarėmis rudenį reikėtų tinkamai pasiruošti žygiui.

  • Apsiginkite nuo vėjo. Geriausia būdas išlaikyti šilumą baidarėje – apsaugoti kūną nuo rudeniško vėjo. Dažniausiai plaukiant upėmis ir ežerais vėjas būna kiek šaltesnis nei krante. Nuo jo Jus apsaugos neperpučiama striukė ar džemperis. Pasirūpinkite tokiu ir net žiemą baidarėje nesušalsite.
  • Drabužių bagažas. Plaukimas baidarėmis – aktyvus ir kartais net ekstremalus poilsis. Tokio poilsio metu galima ne tik pasimėgauti gamtos vaizdais ir džiaugtis vandens malonumais, bet ir išbandyti savo jėgas pačiose įvairiausiose, o kartais ir ne labai lengvose situacijose. Ne retai plaukiant baidarėmis, ypač jei pasirenkamas maršrutas sraunia upe, kelionės metu tenka susidurti su įvairiomis kliūtimis. Jas įveikti pavyksta ne visuomet ir kartais baidarė gali apvirsti. Kaip žinia, rudenį vandenukas ne toks šiltas kaip vasarą, todėl geriau iš anksto pasirūpinti atsarginiu drabužių komplektų. Jį geriausiai turėti baidarės bagažinėje, tinkamai supakuotą į neperšlampamą maišą. Tuomet net ir didžiausios, ir sudėtingiausios kliūtys Jums bus nebaisios.
  • Lietpaltis. Dar vienas svarbus daiktas, kurį būtinai reikėtų įsimesti į baidarę, jeigu ketinate plaukti rudenį, tai lietpaltis. Neperšlampamas apsiaustas gali tapti nepamainomu daiktu baidarėje jei kelionės metu neplanuotai iš dangaus prapliups lietus. Su juo nesušlapsite ir galėsite patogiai tęsti maršrutą. Deja, rudeniškas lietus ne toks malonus, kaip vasariškas, todėl sušlapus nenuteikia džiugiai. Kad nesušaltumėte ir nesusirgtumėte, nepamirškite netoliese, baidarės viduje turėti tokį puikų pagalbininką. Tuomet ir bijoti dėl lietaus nereikės, ir pradėjus lyti nesušalsite, todėl saugiai ir patogiai pasieksite kelionės tikslą.