Baidarių nuoma: dažniausiai užduodami klausimai

baidarių nuoma

Kiekvienais metais plaukimas baidarėmis sulaukia vis daugiau klientų dėmesio. Šiandien baidarių nuoma yra viena populiariausių vasaros pramogų, dovanojanti nepamirštamų įspūdžių ir gerų emocijų. Tiesa, nepaisant didelio susidomėjimo plaukimu, keliautojams vis dar kyla įvairių klausimų. Siekdami išsklaidyti abejones, atsakome į kelias dažniausias jūsų užklausas.

Kokį maršrutą pasirinkti?

Vienas svarbiausių klausimų – kokį plaukimo maršrutą rinktis. Šių pasiūla išties didelė. Visų pirma turėtumėte pagalvoti, kokiame Lietuvos krašte norite praleisti laisvas dienas. Itin dažnas keliautojų sprendimas – vaizdingi Dzūkijos upių keliai. Konkretaus maršruto pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir fizinių galimybių. Jei plaukiate su mažais vaikais ir pirmenybę skiriate pažintinėms kelionėms, rinkitės nesudėtingus ir mažiau vingiuotus upių kelius. Jei mėgstate iššūkius ir nebijote aktyvaus darbo, galite išbandyti ir sudėtingesnius maršrutus, kurie pareikalaus fizinių pastangų, tačiau tuo pačiu dovanos nepamirštamų akimirkų.

Kur sėdėti: baidarės priekyje ar gale?

Jei plaukiate dviviete baidare, reikia įvertinti plaukiančiųjų asmenų svorį – sunkesnis plaukikas turėtų sėdėti laivo gale – taip baidarė bus kur kas lengviau valdoma. Jei plaukia skirtingų lyčių keliautojai, paprastai gale sodinamas vyras. Verta prisiminti, kad sėdintis gale yra varomoji baidarės jėga, kitaip sakant – šis asmuo ne tik irkluoja, bet ir vairuoja baidarę, tuo tarpu asmuo, sėdintis priekyje, tik padeda.

Ar plaukimas baidarėmis yra saugus?

Plaukimas baidarėmis yra visiškai saugus užsiėmimas, jei plaukikai laikosi visų saugos reikalavimų. Plaukdami dėvėkite gelbėjimosi liemenes, be to, nepatartina baidarėje daug judėti, stotis ar sukinėtis, kadangi laivelis gali parvirsti ant šono. Elkitės atsargiai išlipdami ir įlipdami į baidarę. Kelionės metu nevartokite alkoholio ar kitų svaiginančių medžiagų. Susidūrę su kliūtimi, elkitės racionaliai ir nesiimkite neadekvačių veiksmų.

Kokiam laikotarpiui nuomotis baidares?

Baidarių nuoma gali būti būti vykdoma tiek kelioms valandoms, tiek kelioms dienoms. Viskas priklauso nuo keliautojų poreikių ir lūkesčių. Jei norite ramaus poilsio ir nemėgstate aktyvaus fizinio darbo, rinkitės trumpesnius maršrutus ir nuomokite baidares 4–6 valandoms. Tai puikus sprendimas, leidžiantis pasigrožėti gamta ir skirti laiko turistavimui. Jei norite išbandyti jėgas, rinkitės kelių dienų plaukimą. Primename, kad šiuo atveju turėsite pagalvoti, kur praleisti naktį. Paprastai keliautojai renkasi pusiaukelėje esančias stovyklavietes. Priklausomai nuo turistų pomėgių, galima miegoti palapinėse arba išsinuomoti namelį.

Ką pasiimti į kelionę?

Kad plaukimo metu jaustumėtės gerai ir patogiai, pagalvokite apie kelioninį inventorių. Pasiimkite geriamo vandens ir užkandžių. Tiesa, turėtumėte vengti gazuotų gėrimų ir greitai gendančio maisto. Taip pat jums bus reikalingas sausų drabužių komplektas (rūbus supakuokite į neperšlampamus maišus), apsauginės priemonės nuo saulės ir vabzdžių. Nepamirškite pasiimti pirmosios pagalbos vaistinėlės.