Alternatyvi medicina: gydymas dėlėmis ir reiki energija

Woman getting an acupuncture treatment in a spaAlternatyvioji medicina — netradiciniai ir įdomūs gydymo būdai, praktikuojami šimtmečiais. Nors daugelis į alternatyviąją mediciną žiūri kritiškai, atsiranda nemažai entuziastų, norinčių išbandyti „kitokį“ gydymo būdą. Žinomiausi alternatyvaus gydymo būdai yra akupunktūra, reiki seansai, gydymas dėlėmis.

Akupunktūra. Kinijoje atsiradusi gydymo technika akupunktūra yra vienas seniausių gydymo būdų. Spėjama, kad ji pradėta naudoti jau pirmajame tūkstantmetyje pr. m. e. Dabartinėmis dienomis akupunktūra priklauso tradicinei kinų medicinai. Šis alternatyvus gydymo būdas paplitęs ir kitose Azijos šalyse. Akupunktūrinis gydymas vyksta plonomis, steriliomis adatomis, kurios susmeigiamos į tam tikrus kūno taškus, idant gyvybės energija, vadinamoji Či, galėtų laisvai tekėti kūnu. Akupunktūra padeda sušvelninti skausmą, nuovargį, nemigą, raumenų ir sąnarių gėlimą.

Reiki gydymas. Dar vienas senovinis gydymo būdas kilęs iš Rytų. Reiki atsirado XIX amžiuje, Japonijoje ir paplito po visą pasaulį. Reiki gydymas arba reiki energija yra kūno vidinės gydomosios energijos sužadinimas prisilietimu, tačiau tai nėra paprasta fiziologinė procedūra. Tai labiau dvasinis metodas, kurio efektyvumas pagrįstas meile ir vidine išmintimi, o ne klinikiniu gydymu. Reiki seansus veda reiki meistrai. Reiki energiją jie gauna iš visatos. Dar kitaip reiki energija ir vadinama visatos arba gyvybės energija. Reiki energija sustiprina vidaus organų funkcijas, šalina iš organizmo šlakus ir toksinus, hormonizuoja organizmą, sugrąžina dvasinę pusiausvyrą. Kitaip tariant, valo kūną, protą ir sielą.

Gydymas dėlėmis. Nors daugeliui šis gydymo būdas yra baisus ir nesuprantamas, gydymas dėlėmis naudojamas daygybę metų. Avicena, garsusis persų gydytojas, savo veikaluose rašė apie dėlių naudojimą medicinoje ir jų naudą sveikatai. XVII – XVIII amžiuje dėlės buvo vienas iš dažniausiai naudojamų alternatyvių gydymo būdų pasaulyje. Šiomis dienomis gydymas dėlėmis taip pat dažnai pasitelkiamas sveikatos sutrikimų gydymui. Pasaulyje yra ne viena klinika, kuri siūlo įvairias gydymo procedūras su dėlėmis.