Apie parketlentes ir būsto remonto (ne)chaotiškumą

parketlentėsJungiame pirmą bėgį, atleidžiame sankabą… Ką tai turi bendra su būsto remonto ir grindų dangos tema? Juk straipsnio pavadinimas visai nesusijęs su automobiliais. Nejaugi autorius, rašydamas apie bėgius ir sankabą, vedžioja skaitytojus už nosies? Ne, jokios apgaulės čia nėra, tiesiog palyginimas apie parketlentes bei kitus būsto klausimus ir skubėjimą. Kartais kambario remontas tampa panašus į bėgimą.

Daugybė klausimų ir darbų

Grindys, sienos, lubos – galima sakyti, jog tai pagrindinės sąvokos, į kurias kreipiamas dėmesys ruošiantis remontuoti kambarį. Tačiau kiekviena iš šių sąvokų verta atskiros knygos. Jos nėra taip greitai išnarpliojamos.

Laiko ir dėmesio reikalauja tiek teorija, tiek praktika, todėl parketlentės ir kiti aktualūs remonto punktai turėtų būti patikimi specialistams. Savo darbą išmanantys asmenys ne tik greičiau susitvarkys su iškilusiais keblumais, bet, tikėtina, jų ir išvengs. Jie žino, ką turi daryti ir kaip daryti. Jie žino, kokios medžiagos geriausios. Ir darbą atliks sklandžiau, nes tai ne pirmas blynas.

Nesvarbu, ar žadate keisti grindų dangą, ar mąstote apie visapusį kambario atnaujinimą, visuomet yra tam tikri etapai. Rinkimasis, įsigijimas, daiktų kraustymas ir t. t. Kuo daugiau dalykų norima keisti, tuo daugiau žingsnių bus atliekama. Juk svarbu, kas po ko eina. Taigi, nemaža svarba pasižymi geras planas.

Svarbus ne tik planas, bet ir sąmata. Meistrai, kurie skelbiasi internete, neretai akcentuoja, kad apskaičiuoja ir pateikia sąmatą. Tai puiki žinia jums, mat iš anksto aišku, kiek lėšų darbai pareikalaus. Galutinė kaina gali kiek skirtis, tačiau turėti orientyrą labai pravartu.

Chaosas ar malonumas?

Naujos parketlentės kambarį papuoštų. Nauji tapetai suteiktų nepaprastą atmosferą. Nauji baldai – aliuzija į patogumą. Visa tai įkvepia. Bet patys procesai – įsigijimas, surinkimas ir t. t. – chaosas ar malonumas?

Būna tvarka. Būna kūrybinė netvarka. Būna nekūrybinė netvarka. O kaipgi kambario remonto atveju? Darbai gali vykti trijuose skirtinguose namuose. Ir kiekviename name procesas gali būti vis kitoks. Viename itin tvarkinga, kitame sunku ką nors surasti, o trečiame – tarpinis variantas.

Nors naujų parketlenčių klojimas iš pradžių atrodo kiek chaotiškai (juk reikės kambarį ištuštinti, išardyti senas grindis), rezultatas viską atperka. Kambarys pasikeičia. Jame ima tvyroti geresnė atmosfera, grindys atrodo gražiai, yra nepriekaištingos. Ką ir kalbėti apie tvarkymą – juk naujas parketlentes tikrai maloniai prižiūrėti nei keturiasdešimties metų senumo apsilupinėjusias grindų lentas.

Viskas vyksta kruopščiau ir sklandžiau, kai kreipiatės į meistrus. Į atsakingus meistrus. Tada chaoso sąvoka užleidžia vietą puikiam rezultatui.

Gera pradžia – pusė darbo

Sakoma, kad gera pradžia yra pusė darbo. Ir iš tiesų. Jei tvarkingai atleidžiate sankabą ir lengvai spustelite akceleratoriaus pedalą, automobilis iš vietos pajuda be kaprizų. Nesikasa ratai, nerūksta tuntai dūmų. Tas pats pasakytina ir apie būsto remontą. Geros pradžios taisyklė galioja ir dedant grindis. Parketlentės vertinamos dėl puikios išvaizdos, o rezultatas džiuginantis tuomet, kai klojimo darbai patikimi profesionalams.