Dantų implantai: kas, kaip ir su kuo?

Šiuolaikinė medicina nuolat lekia pirmyn ir kartais net sunku suprasti visas naujas atsiradusias technologijas ir procedūrų galimybes. Prieš gerus du dešimtmečius visi su baime keliaudavo į odontologo kabinetą, nes tai buvo itin nemalonių procedūrų vieta. Tačiau šiandien technika yra gerokai pažengusi ir net vizitas pas odontologą gali būti malonus ir neskausmingas.

Profesionalios odontologijos klinikos visoje Lietuvoje siūlo kokybiškas ir modernias paslaugas, padedančias žmonėms įveikti su dantimis susijusias problemas. Viena tokių procedūrų, kuri vertinama kaip itin šiuolaikiška ir pažangi yra  implantavimas. Dantų implantai šiandien jau yra itin populiarūs, tačiau kartais vis dar kelia keletą pagrindinių klausimų pacientams.

  1. Kas tai? Implantai – tai dirbtina danties dalis. Kitaip sakant, tai iš nerūdijančio plieno sukurta danties detalė, kurią odontologas įsuka žmogui į dantenas vietoj nesančio danties šaknies. Tinkamai pagamintas dantų implantas atlieka danties šaknies funkciją, yra tokio paties dydžio ir tarnauja itin ilgai, tačiau dažniausiai tarnavimo laikas vis tiek priklauso nuo to, kaip implantas yra prižiūrimas.
  2. Kam tai? Dažnai žmonės mano, jog toks dalykas kaip dantų implantai jiems visai nereikalingi, nes galima gyventi ir be jų. Taip ir yra, tačiau neturint implanto toje vietoje, kur nėra danties, galima rimtai pakenkti kitiems dantims ir žandikaulio formai. Mat kaimyniniai dantys nebeturi kur įsiremti, jie gali atsilaisvinti ir iškrypti, o tai lems žandikaulio kaulo iškrypimą ir sukandimo pasikeitimą.
  3. Ar skaudės? Žmonės kartais įsivaizduoja, kad implanto įsukimas atliekamas paprastos procedūros metu. Iš tiesų tai procedūra, kurios metu taikoma vietinė nejautra, todėl implantacija tikrai nebus skausminga.
  4. Vienas kartas ir viskas? Jei manote, kad įsukus implantus daugiau niekada neturėsite priežasties lankytis pas odontologą, šiek tiek klystate. Labai svarbu suprasti, kad jokia procedūra neužtikrina to, kad dantys bus sveiki ir niekada neges iki gyvenimo galo. Priešingai, implantus reikia nuolat prižiūrėti, kad jie tinkamai tarnautų. Todėl bent kartą į puse metų ar metus po implantacijos turėsite pasirodyti savo odontologui, kuris atliks valymą ir profilaktiškai patikrins dantis.
  • Ir kas tada? Dantų implantai – puikus pasirinkimas tiems, kurie vertina savo sveikatą ir gerą savijauta. Po dantų implantacijos Jūsų šypsena atrodys gerokai estetiškiau, palengvės kramtymas, bus lengviau kalbėti, o svarbiausia – labiau pasitikėsite savimi ir savo išvaizda.

Daugiau informacijos apie dantų implantavimą ir kitas procedūras rasite ClinicDPC klinikos puslapyje.