Filmai online Lietuvoje pasirenkami ypač dažnai

filmai onlineInternete nemokamai filmus žiūrinčių vartotojų yra be galo daug ir filmų kūrėjai tai laiko gana didele problema. Mat, už jų kūrinius daug žmonių nenori mokėti pinigų, o tuomet ir biudžetai sekančių filmų kūrimui surenkami itin sunkiai. Dėl šios priežasties daugelis filmų kūrėjus sunkiai pritraukia pirmo ryškumo žvaigždes, o ką jau kalbėti apie specialiuosius efektus ir kitas smulkmenas, kurios kainuoja brangiai. Blogiausia tai, kad vartotojai vis dėl yra nepatenkinti filmų kokybę, tačiau jie jokios kaltės nejaučia. Kino kūrėjų teises ginančios asociacijos pabrėžia, kad filmų mėgėjams reikėtų labiau susimąstyti apie savo elgesį, ypač kai jis yra neteisėtas. Aiškiau kalbant, kritikos strėlės šaunamos į tuos vartotojus, kurie mieliau renkasi piratinę produkciją.

Daugelis filmų gali būti žiūrimi internete nemokant nė cento. Tai yra piratiniai filmų portalai, kuriems niekas nesuteikė teisės publikuoti filmus. Norint, jog tokie filmai būtų legaliai viešinami lankytojams, pirmiausia būtini leidimai iš filmų kūrėjų. Savaime aišku, kad dėl didžiulių įkainių, dauguma filmų portalų tiesiog rizikuoja ir filmus platina nelegaliai. Filmų kūrėjai atrėžia, kad dabar yra itin menkos galimybės sugaudyti visus piratinę produkciją platinančių filmų portalų savininkus. Netgi Lietuvoje mažai kas imasi veiksmų prieš didžiausius filmų portalus. Aiškiau kalbant, nelegaliai patinami filmai yra didžiulė bėda, tačiau ją kelis metus teisėsauga sprendžia ypač aplaidžiai.

Jeigu esate iš tų, kurie filmus renkasi žiūrėti nelegaliuose portaluose, vadinasi jūs neturite teisės kritikuoti dėl filmų kūrėjų siūlomos produkcijos. Trumpai tariant, rinkdamiesi nelegalius portalus, jūs niekaip nepalaikote filmų kūrėjų bei aktorių. Geriausia parama kino pramonei – lankymasis kino teatruose. Žinoma, kad ne visi sau gali leisti kasdien nueiti į kino teatrą ir skirti kelis eurus norimo filmo peržiūrai. Todėl daugelis žmonių, o ypač lietuvių, renkasi filmų žiūrėjimą nelegaliuose portaluose. Užtenka paieškos sistemose įrašyti raktinę frazę „filmai online“ ir iškart pateikiamas gausus tokių portalų pasirinkimas. Tokiuose portaluose neretai publikuojami netgi tokie filmai, kurie vos tik pasirodo kino teatruose, bet aišku – jie iškart nebūna aukštos kokybės.