Foninės muzikos transliavimas. Ar tai svarbu?

Muzika viešbučiams

Dažname gyvenimo kelyje mus lydi kažkoks garsas. Legali muzika viešbučiams, automobiliams, prekybcentriams ir pan. teikiama iš radijo centrų. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie foninės muzikos reikšmę, jos legalumą, ir kuom ji svarbi.

Muzikinių naujovių baimė

Muzikinių naujovių baimė siejasi su saugumo jausmu. Kai kažką jau pažįstame, jaučiamės saugiai, nėra nežinomybės. Tai taip yra ir su muzika. Jeigu atpažįstame melodiją, ritmą, tai suteikia mums džiaugsmo ir žinojimo jausmą. Žinoma, melodija turi patikti, tam, kad ji susiklausytų. Na, o tai sudaro prasmingą visumą, į kurią galima įsikibti ir jaustis saugiai, iki tol kol neatsibosta. 

Primityviausių melodijų skambėjimas galvoje

Tas sudėtingas reiškinys, kai galvoje nuolat skamba ta pati melodija. Ir taip kelias dienas! Primityvių, banalių melodijų išskirtinumas – aiški ir įsimenanti melodija. Jos taip ir yra kuriamos.
Šių melodijų ritmas dažna būna aiškus ir įsimenantis, todėl nuolat tokio tipo melodijos mums ir groja galvose. Šią gudrybę yra pasitelkę reklamų kūrėjai, atlikėjai, norintys susilaukti daugiau peržiūrų bei prekybos centrų atstovai, kurie būtent per melodiją skatina pirkėjus lankytis parduotuvėse ir pirkti.

Muzika – gydo ar susirgdina?

Jeigu žmogų veikia muzika ir jis nuo to geriau jaučiasi, atsipalaiduoja ar geriau gyja žaizdos, tai rodo, kad su muzikos pagalba žmogus gali pabėgti nuo kasdienybės. Svarbi ir išraiška – žmogus gali ne tik klausytis, bet ir groti. Ką sunku išreikšti žodžiais, galima išreikšti muzika. Su jos pagalba galima išlaisvinti tai, kas slegia. Taip pat muzika gali būti ir bendravimo būdas, jeigu susidaro bendraminčių, vieno stilius mėgėjų grupės.

Tai galima teigti, kad muzika padeda įveikti emocinius sunkumus bei išreikšti „užstrigusius“ jausmus. 

LATGOS esmė muzikos industrijoje

Asociacija LATGA yra autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija, turinti juridinio asmens statusą ir savo veikloje besivadovaujanti Lietuvos Respublikos Konstitucija, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, taip pat kitais teisės aktais bei asociacijos įstatais.

Asociacija LATGA kolektyviai administruoja įvairių sričių autorių teisių turėtojų teises, renka ir paskirsto autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą, koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams.

Pabaigai,

Šiame straipsnyje aptarėme foninės muzikos naudą žmonėms. Garsų pagalba galima atlikti daugelį veiksmų: tiek fizinius, tiek emocinius. Be garsų – nebūtų ir žmonijos.

Parengta: Cherrymusic.lt