Į Didžiąją Britaniją plūstantys lietuviai

Ar turite giminių ir draugų Anglijoje? Labai didelė dalis mūsų šalies gyventojų į šį klausimą gali atsakyti teigiamai. Ir tokia tendencija pastebima ne pirmą dešimtmetį. Į Didžiąją Britaniją lietuviai plūsta jau daugelį metų – jie į šią šalį emigruodavo net ir tuomet, kai tai buvo neteisėta. Tuo tarpu dabar, kai galima keliauti labai laisvai ir nevaržomai, emigrantų srautai sistemingai didėja.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kuo daugiau žmonių atvyksta uždarbiauti į Angliją, tuo mažiau laisvų darbo vietų turėtų likti. Tačiau laimei, kiekvienas, kuris nori dirbti ir užsidirbti, gali rasti neblogai apmokamą darbą, kuris leistų ne tik oriai gyventi, tačiau taip pat ir susitaupyti. Todėl visiškai nestebina, kad vis dar daug Lietuvos gyventojų pasirenka būtent Angliją.

Siuntos į AnglijąJei ir jūs šioje šalyje turite artimų žmonių, kurie jau kurį laiką uždarbiauja ir yra neblogai įsitvirtinę – greičiausiai apie emigraciją esate pagalvoję ir jūs. Ypač tuo atveju, jei Lietuvoje jau kurį laiką sunkiai sekasi išgyventi iš atlyginimo, kurį gaunate dabartinėje darbovietėje. Žinoma, visuomet rekomenduojama labai gerai ir kruopščiai apgalvoti visas emigracijai svarbias detales. Trumpiau tariant, turite sudaryti konkretų būsimų veiksmų planą ir svarbiausia – nustatyti tikslą.

Klausite, kam viso to reikia, jei į Angliją ketinate vykti tik dirbti? Tačiau šiuo atveju toks požiūris nėra teisingas. Nors puikiai suprantama, kad vykstama dirbti – turite nepamiršti, kad dirbsite svetimoje šalyje, kurioje gyvena labai skirtingi žmonės, turintys savitą temperamentą ir kalbantys kitomis užsienio kalbomis. Todėl visa tai sukuria sudėtingesnes sąlygas. Norint, kad viskas būtų lengviau ir efektyviau, reikia žinoti, koks yra jūsų tikslas ir stengtis jo sistemingai siekti.

Be abejo, pradžioje gali būti pakankamai nelengva – juk turėsite adaptuotis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, naujų žmonių, naujos darbovietės, kitokio gyvenimo ritmo ir kt. Tačiau jei nenuleisite rankų, reguliariai bendrausite su savo artimaisiais, likusiais Lietuvoje ir žinosite, kad visa tai yra laikina – viskas bus kur kas paprasčiau. Be to, siuntos į Angliją keliauja reguliariais maršrutais, todėl jei vienu ar kitu metu jums pristigs pinigų ar tam tikrų kasdien naudojamų daiktų, visuomet pagalbos galėsite kreiptis į savo giminaičius.