Įmontuojama buitinė technika – visiškai išbaigtam namų interjerui

Šiandien įrenginėjant virtuvę ir vonią jau beveik nebesvarstoma, kokią buitinę techniką rinktis – įmontuojamą ar laisvai pastatomą, dažniausias pasirinkimas – įmontuojama, ypač virtuvėje. Tačiau pasižvalgę po skirtingus namus seniau, būtume retai beradę įmontuojamą buitinę techniką. Kas lėmė tokius pokyčius?

Pirmiausia, įmontuojama buitinė technika – praktiškesnis pasirinkimas, nes tokią techniką yra lengviau valyti. Tarp laisvai pastatomos buitinės technikos ir virtuvės spintelių lieka tarpeliai, kuriuos uždengti reikia specialiomis juostelėmis, kurios neretai nukrenta. Tokiu atveju, į tarpelį gali nesunkiai prikristi maisto likučių, prisikaupia dulkių, kurias išvalyti yra sudėtinga – reikia atitraukti spinteles, buitinę techniką. Tačiau net ir nenukritus apsauginėms juostelėms, valymas pasunkėja, nes nešvarumai kaupiasi prie juostelės kraštų. Tarp skalbimo mašinos ir vonios spintelių gali įkristi smulkūs daiktai, pavyzdžiui, kosmetika, šukos, todėl kiekvieną kartą reikia norint jas išimti, reikia atitraukti skalbyklę.

Galiausiai, įmontuojama buitinė technika sukuria vientisą virtuvės arba vonios interjerą, kuris yra iki galo išbaigtas. Virtuvės baldų ir buitinės technikos, pavyzdžiui, indaplovės, stalviršis yra vientisas, be sujungimo elementų, kaitlentė įmontuojama be jokių sujungimų ir atrodo kaip idealiai uždėta ant stalviršio, o šaldytuvas neišsiskiria kita spalva – jis atrodo kaip paprasta spintelė. Tačiau didžiausias privalumas kalbant apie šaldytuvą – nesimato šaldytuvo užpakalinės dalies: grotelių, laidų ir kt. elementų. Tas pats liečia ir skalbimo mašiną – baldai uždengia vonios interjero nepuošiančią skalbyklės užpakalinę dalį: laidus, žarneles ir kt.

Taigi, jei norite, kad Jūsų virtuvės ir vonios interjeras būtų tobulai išbaigtas ir vientisas, rekomenduojama rinktis įmontuojamą buitinę techniką. Vieni teigia, kad tokia buitinė įranga greičiau genda, tačiau, pasak specialistų, tai – mitas, nes gamintojai tiek laisvai pastatomą, tiek įmontuojamą buitinę techniką kuria skirdami vienodai dėmesio.