Jei jūs ir jūsų šeimos nariai norite katės

Meino meskenai

Nepaisant to ar gyvenate vieni, ar turite didelę šeimą – greičiausiai ne vieną kartą jūs arba jūsų šeimos nariai pagalvojo apie katės įsigijimą. Tai vienas iš dažniausiai pasirenkamų naminių gyvūnų, todėl nieko stebėtina, kad galite norėti naujo šeimos nario. Jei tokios mintys jums nesvetimos, pats metas pagalvoti, kurią kačių veislę pasirinkti.

Kadangi pastarųjų yra ne vienas šimtas, natūralu, kad galite klausti – kuo viena katė nuo kitos, apart jų išvaizdos, skiriasi? Atsakyti vienu ar keliais žodžiais tiesiog neįmanoma. Taip yra todėl, kad katės, lygiai taip pat kaip ir žmonės, yra skirtingi. Nemanykite, kad skiriasi tik kačių dydis, spalva ar kailio tankumas. Pastarieji veiksniai yra tik išoriniai, todėl vien tik jais remtis jokiu būdu nereikėtų (nors ir labai to norėtumėte). Įdomu, kodėl? Pasistengsime kuo aiškiau ir paprasčiau atsakyti.

Įsivaizduokime, kad jūsų šeima yra labai aktyvi ir dažniausiai savo laiką leidžiate išvykę toli nuo namų. Jei jūsų katė bus labai prieraiši ir tikra jūsų šeimos draugė (puikiu pavyzdžiu galėtų tapti Meino meskenai, Britu trumpaplaukis ar kita panaši kačių veislė) – toks jūsų gyvenimo būdas jai gali būti nepriimtinas. Trumpiau tariant, jos charakteris gali imti keistis į neigiamą pusę (jau nekalbant apie galimus sveikatos sutrikimus). Nors tai yra labai elementarus ir primityvus pavyzdys, jis turėtų padėti suprasti vieną paprastą tiesą – kačių charakteris, intelektas ir aktyvumo lygis labai skiriasi, todėl katės veislę turite rinktis ne tik pagal jų išvaizdą, tačiau ir atsižvelgdami į savo gyvenimo būdą.

Be to, nepamirškite, kad vienos katės yra labiau atsparios tam tikroms ligoms, todėl pasidomėkite, ką rekomenduoja specialistai. Kita vertus, jei norite rinktis neveislinę katę, tokių duomenų gauti nepavyks ir teks pasikliauti tik nuojauta. Žinoma, pastarasis variantas neretai pasirenkamas taupumo sumetimais, kai nenorima investuoti pernelyg daug lėšų. Tačiau reikia suprasti, kad katę renkatės ne keliems mėnesiams, todėl labai svarbu, kad žinotumėte ar nėra jokių įgimtų genetinių ligų ar tam tikrų galimų alergijų, galinčių neigiamai paveikti jūsų katės sveikatos būklę.