Kada naudojamas hialurono serumas?

Serumas su hialurono rūgštimi akivaizdžiai drėkina odą, taip padidinat jos elastingumą ir sumažinant raukšlių gylį. Yra viena sąlyga – hialurono serumas išlieka veiksmingas tik tinkamai jį naudojant. Priešingu atveju jis gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Visos kosmetikos, o taip pat ir serumo su hialurono rūgštimi pagrindinis tikslas yra sumažinti veido odai matomo laiko poveikį. Hialiurono rūgštis yra polimeras, natūraliai atsirandantis žmogaus kūno ląstelėse. Per gyvenimą, bėgant metams jo skaičius sistemingai mažėja, o tai lemia:

  • Kolageno skaidulų mažėjimas;
  • Odos senėjimas, jos stangrumo praradimas;
  • Tinkamo odos drėkinimo stoka.

Dėl šių priežasčių oda tampa sausa, suglebusi ir raukšlėta. Vis tobulėjanti estetinė medicina siūlo sprendimus, leidžiančius hialurono rūgštį pritaikyti tiek išoriniam naudojimui, tiek invazinėms procedūroms (punkcijoms). Viena iš dažniausiai moterų pasirenkamų odos gelbėjimo priemonių yra serumas su hialurono rūgštimi.

Hialurono serumas visų pirma veikia kaip drėkiklis, t. y. medžiaga, kuri gali surišti vandenį odoje – kiekviena rūgšties molekulė sugeba pritraukti ir išlaikyti iki 250 vandens molekulių. Ilgainiui nudojant serumą oda tampa skaisti, pridrėkinta ir elastinga. Veido odos gydymo hialurono serumu sėkmės sąlyga yra tinkamas priemonės parinkimas ir teisingas pritaikymas, žinant šių preparatų veikimo principus.

Renkantis serumą, derėtų atkreipti dėmesį į veikliosios medžiagos koncentraciją. Daugumoje produktų yra 2 – 3 procentai rūgšties, tai yra optimalus skaičius ir jos neturėtų būti nei daugiau nei mažiau. Verta žinoti, kad rinkoje yra produktų, kurių sudėtyje yra dviejų formų hialurono rūgšties – didelių molekulių ir mažų. Mažos molekulinės rūgštys padeda sulaikyti vandenį odos viduje, o didelės – odos paviršiuje sukuria barjerą, kuris neleidžia drėgmei išgaruoti. Be to dauguma serumų yra praturtinti tokiomis medžiagomis, kaip: vitaminas B5, argano aliejus, rožių vanduo, kuris pasižymi antibakterinėmis, antioksidacinėmis bei drėkinamosiomis savybėmis.