Kaip rasti gerą psichiatrą?

Šiuo metu įvairios psichosomatinės kilmės problemos yra kone kasdieniškas reiškinys įvairaus amžiaus žmonių tarpe. Pasak sbklinika.lt specialistų, žmonės psichologinių problemų turėjo visuomet, tačiau labai ilgą laiką tai buvo laikoma tabu, buvo gėda tai pripažinti sau, o juo labiau kitiems. Šiandien drąsiai pagalbos ieško tiek tėvai, kuomet vaikui pradėjus lankyti darželį, mokyklą atsiranda vaiko psichologinės ar elgesio problemos, atėjus paauglystės laikotarpiui, tiek vidutinio amžiaus ar kiti asmenys, patiriantys nuolatines stresines situacijas darbe ar šeimoje, netekę artimojo ar patyrę kitokias stiprias psichologines traumas.

Nuo ko pradėti, norint surasti gerą psichiatrą?

sbklinika.lt specialistai pataria, visų pirma tiksliai išsiaiškinti, kokio specialisto iš tiesų žmogui reikia. Tam galėtų padėti pokalbis su šeimos gydytoju. Nutarus kreiptis į psichiatrą, specialistą reikėtų rinktis labai atsakingai, nes nuo to priklauso gydymo ir paciento gijimo sėkmė. Sbklinika.lt primena, kad yra nemažai informacijos internete apie konkrečius gydytojus, net galima rasti arba palikti atsiliepimus apie juos.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis psichiatrą?

sbklinika.lt pastebi, kad ieškodami specialisto, žmonės dažniausiai pasinaudoja rekomendacijomis iš savo draugų, artimųjų tarpo, klausia socialiniuose tinkluose. Žinoma, rekomendacijos yra labai svarbu, tačiau nemažiau svarbu pasidomėti, kiek specialistas turi patirties, kokiose srityse labiau specializuojasi ar su kokiais pacientais daugiausiai dirba. Kalbant apie psichologines problemas, sbklinika.lt specialistai ragina neužmiršti, kad tai nėra trumpas procesas, gydymas dažnai gali būti ilgalaikis. Todėl svarbu, kad asmuo gerai jaustųsi bendraudamas su psichiatru, nesivaržytų ir pasitikėtų juo kaip profesionalu.

Kodėl skiriasi pacientų atsiliepimai? sbklinika.lt profesionalų patirtis sako, kad kiekviena asmenybė yra individuali, skirtingos situacijos ir asmens gebėjimas priimti informaciją bei ją pritaikyti, o gydymo metodai pritaikomi individualiai. Todėl gali būti, kad vieno žmogaus patirtis, nebūtinai bus pritaikoma kitam.