Kaitinimasis pirtyje – didelė nauda sveikatai

Karkasines pirtys

Bandote nuspręsti ar karkasines pirtys būtų tinkamiausios? O gal svarstote apie infraraudonųjų spindulių pirtį? Norite išsirinkti tokią pirties rūšį, kuri atitiktų visus jūsų keliamus reikalavimus ir galėtų suteikti patį didžiausią komfortą? Tai suprantama, tačiau visų svarbiausia, kad pirtis, kurią pasirinksite galėtų suteikti visus privalumus, kurie yra susiję su jūsų sveikata ir jos gerinimu. Trumpiau tariant, pirtyje turite jausti ne tik didelį atsipalaidavimą ir ramybę, tačiau ir apčiuopiamą teigiamą poveikį sveikatai.

Be abejo, dažniausiai žmonės pirtį sieja su smagia pramoga, atsipalaidavimu ir taip pat – svorio mažinimu (dėl didelio prakaitavimo, kuris kyla ilgesnį laiką būnant aukštoje temperatūroje). Tačiau tai yra pakankamai ribotas pirties suvokimas. Pirmiausia pirtis turi teigti naudą mūsų sveikatai, o tik tuomet būti vertinama kaip pramoga ar poilsio priemonė. Todėl verta paminėti bent kelis labai svarbius pirties privalumus.

Nustatyta, kad pirtis padeda mažinti kai kuriuos depresijos simptomus, pvz., nuolatinį alkio jautimą, skausmą, nesugebėjimą atsipalaiduoti, miego sutrikimus ir kt. Todėl jei dėl įtempto darbo, poilsio trūkumo ar asmeninių problemų pastaruoju metu jūs jaučiatės labai prastai – galbūt vertėtų reguliariai apsilankyti pirtyje?

Be to, dar vienas svarbus privalumas, kuris buvo nustatytas atliktų medicininių tyrimų metu, yra tiesiogiai susijęs su mūsų smegenų veikla. Teigiama, kad dėl kaitinimosi pirtyje metu į smegenis patenkančio didesnio kraujo kiekio pagerėja smegenų darbas ir jos yra labiau apsaugomos. Ką jau kalbėti apie tai, kad pirtis praplečia kraujagysles ir tokiu būdu organai lengviau aprūpinami deguonimi bei kitomis naudingomis medžiagomis.

Taip pat nereikia pamiršti, kad pirtyje pagreitėja atsistatymo procesai, todėl jei jūs kartas nuo karto sportuojate arba dar geriau – tai darote labai reguliariai – kaitindamiesi pirtyje galite pagreitinti visą atsistatymo procesą, tokiu būdu lengviau atsigaudami ir galėdami vėl intensyviai sportuoti.

Žinoma, reguliarus lankymasis pirtyje padeda išvengti ir įvairių skausmų, sustiprina imuninę sistemą, pagerina kvėpavimo takų darbą, padeda išsivalyti ir kt. Todėl rinkdamiesi pirtį, nemažai dėmesio skirkite jos rūšiai ir išsiaiškinkite, kuri pasižymi didžiausia gausa privalumų.