
Pastaruoju metu vis populiaresnis namų šildymo būdas tampa naudojant elektrą. Paprastai elektrinis šildymas naudojamas tose vietose, kur nėra centrinio dujotiekio. Tuo pačiu metu galite žymiai sutaupyti mokėdami už elektrą, jei pasirenkate tinkamą įrangą.
Šiandien šilumos siurbliai yra pagrindinė šildymo rūšis Europoje. Remiantis įvairiais šaltiniais, beveik 70% visų naujų pastatų yra aprūpintos šildymo ir karšto vandens sistemomis, pagrįstomis šilumos siurbliais
Šildymo tipas, kuriame pagrindinis šildymo šaltinis yra elektra, laikomas perspektyviu. Tačiau prieš pakeisdami esamą šildymą ar montuojant visiškai naujai, turite suprasti:
- kuris variantas tinka jūsų namams;
- kokį biudžetą esate pasirengęs investuoti, kad sutaupytumėte ateityje;
- kiek elektros energijos šaltinių jau yra namuose.
Alternatyvūs energijos šaltiniai leidžia vartotojui būti nepriklausomam nuo centralizuoto šildymo, pašalina poreikį pirkti degalus ir užtikrina optimalų patalpų klimatą.
Šilumos siurblių privalumai:
- pelningumas – norint perkelti 1 kW į šildymo sistemą, reikia išleisti 0,3 kW elektros energijos;
- griežtų vėdinimo ir priešgaisrinės saugos reikalavimų nebuvimas;
- ekologiškumas – nėra kenksmingų teršalų, todėl nėra aplinkos taršos;
- universalumas – jis gali tiek pašildyti kambarį, tiek atvėsinti vasarą;
- saugumas – nėra sprogimo pavojaus, nes jis nenaudoja degių degalų.
Šilumos siurbliai negamina energijos, o tik ją paverčia ir perduoda iš kitų šaltinių. Įranga naudojama gyvenamųjų pastatų ir pramonės objektų šildymui.
Renkantis šilumos siurblius svarbu teisingai atlikti skaičiavimus, nes šiems prietaisams negalima apskaičiuoti standartinio efektyvumo, todėl įprasta vadovautis naudingumo koeficientu.
Didžiulis šilumos siurblių privalumas , norint apšildyti namą yra tas, kad nereikia gauti patvirtinimų ir leidimų. Išimtis gali būti tik darbas su gręžiniais, skirtais geoterminės įrangos parinkimui, ir naudojant upių ar rezervuarų energiją.
Renkantis šilumos šaltinius šilumos siurbliams, turite atsižvelgti į natūralius veiksnius – vandens telkinių artumą, gylį iki požeminio vandens, taip pat atsižvelgti į gręžimo finansines išlaidas.