Kokius dažus rinktis?

Jeigu norite perdažyti patalpą ar net visą būstą – turėsite rinktis dažus. Kad pasirinkimas būtų tinkamas, turite žinoti keletą esminių dalykų ir taisyklių, kurios padeda kokybiškai atlikti darbus, išleisti mažiau pinigų ir pasiekti puikių rezultatų.

Taigi pirmas dalykas, kurį reikia nuspręsti – ar dažai bus skirti išorės ar vidaus dažymui? Išorės dažai yra daugiau atsparūs aplinkos poveikiams, tačiau neretai ir brangesni. Jie gali būti skirti medžio paviršiams, langams, durims, mūriniam pagrindui bei skirtis savo tekstūra (blizgus arba neblizgus bei matinis). Vidaus dažai yra šiek tiek daugiau variacijų turintis produktas, kurį pasirinkti neužtenka paprasto sprendimo. Turite nuspręsti ką dažysite ir kas toje patalpoje bus. Vidaus dažai yra skiedžiami arba vandeniu, arba vaitspiritu, pastarieji yra mažiau populiarūs dabartinėje rinkoje.

Spalvos pasirinkimas yra individualus, tačiau naudokitės bent „spalvų ratu“ (angl. Colour wheel), kad netyčia neuždažytumėte kambario ar patalpos nederančiomis spalvomis. Taip pat galite pasitarti su interjero dekoratoriais.

Vandeniu skiedžiami dažai būna akriliniai, viniliniai arba lateksiniai. Akriliniai dažai nėra labai ilgaamžiški, bet gana lengvai užtepami, lateksiniai – be galo atsparūs ir patvarūs, tačiau sienos su jais nesiventiliuoja, todėl gali nukentėti siena ir oro kokybė. Vinilo dažai yra universalūs bei labai gerai padengia paviršių, nesusidaro nelygumai.

Patalpose kur verda veiksmas ir gyvenimas – rinkitės trinčiai bei plovimui atsparius dažus, jie tiks ir virtuvėje bei vaikų kambaryje. Vonioje ar tualete svarbu drėgmei atsparūs dažai. Rekomenduojama visoms namų sienoms pirkti ne žemesnės nei 2 klasės drėgmės atsparumo dažus. Ekologiški dažai nebus kenksmingi, todėl specialus sveiko produkto ženklinimas leis atskirti geresnės rūšies produktus.